завмерла вагітність

Плід завмер - це, мабуть, одні з найстрашніших слів від лікаря для пари, яка мріє про дітей. Почути їх можна з різних причин на самому початку розвитку нового життя (найбільш небезпечними вважаються з 3 по 4, з 8 по 11 і з 16 по 18 тижні від зачаття).

Іноді діагноз ставлять і на пізньому терміні, але ймовірність його почути істотно нижче. Аналогом вважається розвиток порожнього плодового яйця: в цьому випадку запліднення відбулося, але зародок не розвивається. Патологія виникає спонтанно, може бути кілька разів поспіль протягом усього життя жінки. Від неї, на жаль, ніхто не застрахований. Проте, краще знати причини і ознаки вагітності, що завмерла на ранніх термінах, щоб вчасно вжити заходів і звернутися до лікаря, а так же запобігти розвитку патології до зачаття. Вплинути на розвиток маленького життя може все що завгодно. І найстрашніше при цьому - помітити зміни не так просто.

Причини, по яких не розвивається вагітність

Чому буває завмерла вагітність на ранніх термінах? Таке питання хвилює і лякає молодих матусь. Причин насправді досить багато:

 • Генетичні відхилення займають лідируюче місце. Їх констатують в 70% випадків терміном до 8 тижнів. Пов'язані вони з багатьма факторами, серед яких спадкові захворювання, а також результат прийому наркотичних засобів одним з партнерів. Саме тому важливо не відмовлятися від скринінгів та інших обстежень, запропонованих генетиком і гінекологом.
 • Надмірне вживання спиртних напоїв. куріння також здатне спровокувати зупинку розвитку. Особливо небезпечно, якщо мама не може відмовитися від поганих звичок вже після зачаття.
 • Лікарські препарати також здатні спровокувати розвиток відхилень. Саме тому самі лікарі настійно рекомендують відмовитися від будь-якого прийому медикаментів. Винятком можуть стати лише важкі захворювання, лікування яких народними засобами просто неможливо. Варто зауважити, що терміном до 10 днів і після 8-10 тижнів, коли плід стає частково захищений плацентою, дія препаратів не настільки істотно. Що стосується трав, то їх також необхідно приймати тільки під наглядом лікаря, адже деякі з них можуть бути спровоковані невдалою або зупинку в розвитку зародка.
 • Причини вагітності, що завмерла на ранніх термінах можуть критися і в резус-конфлікт матері і дитини. Якщо ж у жінки до цього були аборти, то шанси на щасливе розвиток не такі вже й великі. Антитіла, що виробляються тілом матері по відношенню до дитини, з часом накопичуються. І після кількох абортів зачатої малюкові дуже складно протистояти такій атаці.
 • Інфекції як статевих органів, так і вірусні (ГРВІ. Грип) - серйозна загроза на самому початку зародження життя. Організм матері і так ослаблений новим положенням, тому захворіти зовсім не складно. Але ось наслідки високої температури, вірусної атаки можуть бути дуже важкими. Краснуха - грізний ворог, при виникненні якого вагітність не тільки завмирає, у плода можливий розвиток важких аномалій. І вже в цьому випадку матері доведеться приймати рішення, чи зможе вона виховувати особливої ​​дитини або ж краще перервати вагітність.
завмерла вагітність

Наслідки вродженої краснухи для дитини

 • Гормональні порушення. Причому не розвивається вагітність на ранніх термінах, причини якої криються саме в цьому факторі, може завмерти як через нестачу пролактину, так і надлишку тестостерону. Якщо у жінки регулярні збої менструального циклу, то в обов'язковому порядку необхідно обстежитися при плануванні, а також регулярно перевіряти стан гормон вже після зачаття.
 • Шкідливі фактори на виробництві, перельоти на літаках. цукровий діабет, підняття важких предметів, стреси - всі ці фактори також можуть стати причиною розвитку патології.

Жінки, у яких ризик розвитку патології вище

Але не тільки в цьому криється відповідь на питання, чому завмирає вагітність на ранньому терміні. Лікарі виділяють певну групу ризику, в яку входять:

 • старонароджуюча або ж майбутні мами віком старше 35 років,
 • при наявності множинних абортів в минулому,
 • якщо при попередній вагітності були позаматковими,
 • при наявності вродженої аномалії матки.

При наявності одного або всіх факторів жінка буде перебувати під постійним контролем лікаря.

До групи ризику потрапляють і майбутні мами, які не бажають відвідувати гінеколога на ранніх термінах. Причин для такого рішення може бути безліч, а от результатом стане серйозна загроза здоров'ю не тільки жінки, а й дитини.

Які ознаки вкажуть на завмерла вагітність

Найсумніше той факт, що симптоми вагітності, що завмерла на ранніх термінах неяскраво виражені. Тому майбутня мама може навіть не підозрювати про зміну стану плода. Тільки кваліфікований лікар після огляду і призначення додаткового обстеження може констатувати відсутність розвитку ембріона.

Не варто шукати у себе симптоми вагітності на ранніх термінах і, вже тим більше, питати поради у подруг або на форумах. У кожному разі все проходить суто індивідуально і залежить від багатьох факторів.

Симптоми наближення катастрофи

завмерла вагітність
На більш пізніх термінах жінці простіше зорієнтуватися, адже вона вже відчуває ворушіння дитини. На ранніх це зробити дуже проблематично. Завмерла вагітність, ознаки в першому триместрі якої можуть бути схожі з менш серйозними відхиленнями, проявляє себе так:

   проходить токсикоз,
  • більше не набухає груди,
  • базальна температура знижена,
  • почали з'являтися переймоподібні болі,
  • з'явилися масткі кров'янисті виділення (виділення при вагітності, що завмерла на ранніх термінах мають саме таку консистенцію і червоно-коричневий колір),
  • підвищилася загальна температура тіла.

  При виявленні будь-якого з перерахованих симптомів жінці необхідно терміново звернутися до лікаря! Якщо пропали ознаки вагітності, то це також має насторожити матусю і стати приводом для відвідин фахівця!

  Що відчуває вагітна при розвитку патології

  Відчуття при вагітності, що завмерла у жінок бувають найрізноманітнішими. На них впливає навіть той факт, чи вперше відбулося таке або ж аналогічна ситуація траплялася і раніше. Втома, апатія, підвищена температура - все це в будь-якому випадку повинно насторожити майбутню маму.

  Варто зауважити, що всі симптоми, які вказують на розвиток патології, можуть виявитися помилковими! Не потрібно відразу ж налаштовувати себе на наближення катастрофи. Досить часто вони виявляються схожими з менш серйозними або ж в організмі просто йде перенастроювання.

  Діагностика факту завмирання плода

  завмерла вагітність
  Тільки лікар точно знає, як розпізнати завмерла вагітність на ранньому терміні. Для цього він зробить наступне:

  1. Огляне жінку. оцінить розмір матки. стан виділеної слизу, попросить заміряти базальну температуру.
  2. При виникненні підозр на відхилення від норми лікар відправить вагітну здати сечу на аналізи. Однак варто зазначити, що ХГЧ при вагітності, що завмерла на ранніх термінах може бути повністю в межах норми ще протягом декількох тижнів після загибелі плоду. І все ж частіше аналіз сечі покаже занижений рівень гормону, нехарактерний для першого триместру.
    Останнім етапом обстежень стане УЗД. За допомогою ультразвукового обстеження стане зрозуміло, а чи б'ється серце у ембріона чи ні.

    Що характерно, тест при вагітності, що завмерла на ранніх термінах може показувати все ті ж дві смужки. Це знову ж таки пов'язано в рівнем ХГЛ в сечі.

    Після того, як фахівець упевниться в діагнозі, він вибере необхідний комплекс процедур для матері, а також в подальшому допоможе їй підготуватися до нової вагітності.

    Що роблять лікарі, якщо плід завмер

    завмерла вагітність
    Залежно від того, як проявляється завмерла вагітність на ранніх термінах, а також безпосередньо від кількості днів з моменту зачаття, лікар вибере найбільш альтернативний спосіб лікування. Адже при встановленні такого діагнозу йдеться вже про збереження життя і здоров'я матері. Існує два основні методи лікування:

    • За допомогою лікарських препаратів, що провокують викидень. Застосовується на терміні до 8 тижнів.
    • Вакуумний аборт (вакуум-аспірація). Під наркозом жінці очищають порожнину матки, використовуючи при цьому вакуумний відсмоктувач.

    У будь-якому випадку обов'язково потрібно професійна допомога, оскільки щоб уникнути несприятливих наслідків необхідна чистка порожнини матки (вишкрібання залишків околоплодного яйця, на які вкаже УЗД).

    Є і третій варіант, при якому навіть сама жінка не встигає усвідомити, що була вагітна. Це мимовільний аборт. Якщо плід завмер практично з перших днів життя, то організм його може відторгнути, як чужорідне тіло. При цьому жінка просто помітить затримку місячних. Іноді лікарі вважають за краще поспостерігати за станом пацієнтки, чекаючи мимовільного аборту, щоб зайвий раз не втручатися в організм.

    Чому так страшно вчасно не звернутися до лікаря

    завмерла вагітність
    Іноді жінка до кінця не усвідомлює, наскільки для неї можуть бути важкими наслідки вагітності, що завмерла на ранньому терміні. Але ж далеко не завжди організм сам відкидає плід. Якщо ембріон, який перестав розвиватися, довгий час знаходиться в утробі матері, то можливий розвиток інтоксикації. У цьому випадку не тільки підвищується температура, жінку починають мучити гострі болі і слабкість, цілком реально затягнути час до зараження крові елементами розпаду плода.

    Якщо термін вагітності більше 6 тижнів, то в цьому випадку у жінки є всі шанси заробити дессемінірованное внутрішньосудинне згортання (синдром ДВС). Небезпека полягає в тому, що кров втрачає здатність до згортання. В результаті жінка може померти від кровотечі.

    Як запобігти завмирання плода при вагітності

    Пара незалежно від того, чи готується вона стати батьками вперше або ж має дітей, має пройти огляд. Саме він зможе знизити ризики і дати відповідь, як уникнути вагітності, що завмерла на ранніх термінах в їхньому випадку. Лікар запропонує здати кілька аналізів: гормони, генетичні обстеження, УЗД органів тазу, кров на наявність інфекцій і інші додаткові, які будуть призначені з урахуванням анамнезу батьків. Також рекомендується утриматися від зачаття на термін до півроку після таких захворювань, як ГРВІ, грип, краснуха. вітряна віспа.

    Якщо жінка працює в дитячому колективі, то їй буде запропоновано зробити профілактичні щеплення. Додаткові потрібно налагодити гормональний фон. Не варто ігнорувати відвідування генетика. Здоровий спосіб життя тільки збільшить шанси стати батьками. У перші місяці рекомендується утриматися від перельотів, різкої зміни клімату і тривалому знаходженню на сонці.

    Якщо попередня вагітність закінчилася зупинкою розвитку ембріона - не варто опускати руки! При правильному плануванні шанс нормально виносити і народити становить 80% -90%. А як запобігти завмерла вагітність на ранньому терміні підкаже лікар-гінеколог, який займається веденням пари.

    Вагітність після зупинки розвитку плоду

    Лікарі прогнозують хороші шанси на зачаття тільки за умови, що пара не буде ігнорувати відвідування профільних фахівців, пройде курс лікування, а також відмовиться від думки про дитину на найближчі пів року після невдалого досвіду. В середньому такий термін необхідний не тільки для детального обстеження і з'ясування причини завмирання вагітності, а ще й для фізичного відновлення організму матері.

    Як це не сумно, але з 100% упевненістю сказати точно про причини зупинки вагітності можна досить в рідкісних випадках. Проте, впадати у відчай батькам не потрібно! Намагайтеся уникати стресів, шкідливих чинників, а також не забувайте пройти обстеження - і нехай у вас все вийде, а малюк народиться здоровим і щасливим!