як проходить процес пологів
Пологи починаються задовго до того, як почнуться самі потуги. Багато жінок думають, що народжувати і відчувати біль вони будуть багато годин, але на

практиці те, що відомо нам з кінофільмів - вихід дитини, триває 15-20 хвилин.

Три ознаки пологів, що починаються

Перша ознака - це сутички.

Мускулатура матки починає регулярно скорочуватися. Кожна жінка відчуває ці скорочення по-різному. Деякі відчувають тягне періодичний біль, а інші лише легкі зміни внизу живота. Тиск в черевній порожнині виникає внаслідок ритмічних скорочень.

Коли почалися перейми, то жінку можна сміливо назвати породіллею. Хоче того жінка чи ні сутички починаються самі собою. Аналітично жінка не може вплинути на початок сутичок. Але в період стресу або небезпеки сутички можуть припинитися. Людський розум за тисячі років поставив цей процес на автомат і розучився його контролювати.

Але в більшості випадків жінка легко визначає початок сутичок. Вони регулярні і больові відчуття, швидше за все, будуть присутні. У більшості породіль періодичність сутичок наступна: 10-15 секунд йде сутичка, 10-15 хвилин період, коли сутички немає.

Далі, сутички стають частішими і тривалими до 40 секунд. Жінці рекомендується робити глибоке дихання, а партнеру або акушерці робити масаж спини в період між переймами.

Якщо сутички помилкові, то породілля може відволіктися. Але якщо сутички справжні, то вона вже не зможе відволіктися. Сутички будуть повторюватися, повторюватися і повторюватися.

як проходить процес пологів

Друга ознака - це відходження слизової пробки.

Шийка матки закрита слизом і коли шийка відкривається, то з піхви виходять слизові виділення з кров'яними прожилками. Але це може не відбутися у тих жінок, у яких є складнощі по гінекології. Насправді слизова пробка може відійти як за 3 дні до пологів, так і за десять - п'ятнадцять днів.

Але звичайним для цього явища буде відходження пробки після початку сутичок. Це показник того, що шийка матки розширюється, а слизова пробка витісняється.

Навіщо потрібна слизова пробка. Її функція - закривати канал під час вагітності. Перед пологами вона виходить і це показник того, що плід дозрів.

Третя ознака - це відходження вод.

В акушерській практиці розрізняють три види відходження вод.

- Перший вид спостерігається у породіль, котрі народжують вперше. Це відходження вод називають своєчасним. Тобто шийка матки повністю розкрита. На верхній амплітуді сутичок міхур розкривається. Навколоплідні води відходять.

- Другий вид властивий жінкам, які народжують повторно. У повторнородящих жінки плодовий міхур може розкритися передчасно ще до того, як шийка матки повністю розкриється. Цей вид відходження вод називається передчасним.

- Третій вид називається запізнілий. Буває, що дитина починає йти через родові шляхи і лише тоді плодовий міхур розкривається.

Породілля не відчуває болю, коли розкривається плодовий міхур. Можна сказати, що він не належить організму матері, а є лише сполучною ланкою між нею і дитиною.

Потрібно відзначити, що якщо води відійшли до виникнення сутичок, то це не є нормою. Необхідно негайно їхати в пологовий будинок, де класифікують таке відходження вод, як патологічне і вживуть необхідних заходів по організації безпечного народження.

Як починаються пологи?

У кожної жінки цей процес може бути різним. Деякі народжують довго, а деякі швидко. Швидше за все, це залежить від психологічного моменту. Якщо жінка не хоче розлучатися зі своєю дитиною, то на психологічному рівні вона буде утримувати його у себе. Тут допоможе процес, при якому жінку просять давати предмет.

Знову вкладають його їй в руку і знову просять його дати. Жінка побачить, що вона може абсолютно безпечно розлучитися з чим-небудь і пологи можуть піти швидше.

Найкраще перед пологами відпочити, тоді будуть сили. Потрібно розслабитися. Допомагає правильне дихання і різні погладжування по спині, руках і ногах, які може робити партнер або акушерка.

Якщо спати або лежати не хочеться, то можна відволіктися, приймаючи різні пози і роблячи посильні вправи, які потрібно засвоїти на спеціальних курсах. На ці курси необхідно записатися за кілька місяців до пологів.

В крайньому випадку, ці вправи можна знайти в спеціальній літературі, Інтернеті або придумати самому. Важливо, щоб вони були простими. Їх ціль не натренувати вас, а зробити процедуру очікування цікавою.

За відходу вод можна визначити, як проходить кінцевий етап вагітності. Якщо води прозорі або білі, то це нормально. Якщо там є кров'яні прожилки, то, швидше за все, це частинки пробки, яка повинна була вийти до цього. Але якщо води зеленуваті - ознака гіпоксії, або пофарбовані кров'ю в червоний колір, необхідно терміново викликати лікаря.

Все вищесказане має допомогти вам прийняти процес народження дитини, як цілком природна подія. Насправді це так і нічого страшного в ньому немає.

З цим матеріалом також читають:

Схожі матеріали: