МОЗ ЗАЯВЛЯЄ: Тепер у будь-якого є можливість ПОВНІСТЮ позбутися від грибкової інфекції нігтів і стоп! Грибок піде через 5-6 днів. Ввечері треба ..

Патологічний перебіг процесу обумовлено заміщенням стабільних і природних для жіночого організму слизових епітеліальних тканин шийки матки на циліндричний тип епітелію цервікального каналу.

Показання до лікування

На сьогодні диференційованої діагностики підлягають такі види ерозійних змін, які локалізуються на шийці матки:

 • вроджений тип ектопії циліндричного епітелію. який має вигляд яскраво-червоного, округлого освіти і найчастіше проявляється в підлітковому віці. Особливістю є здатність до процесу спонтанного самозаживления, а ризик переродження в онкологічну форму мінімальний,
 • істинний тип ерозії, представляє дефектні зміни на плоскому типі епітелію шийки матки. Яскраво-червона ерозія не перевищує в діаметрі один сантиметр, має чіткі краї, і через два тижні перероджується в ектопію з низьким ризиком по онкології,
 • псевдоерозія, характеризується патологічними змінами багатошарового плоского епітелію з процесом заміщення клітинами циліндричного вигляду. Ерозійні ділянки мають виражений червоний колір і розташовуються в безпосередній близькості до зовнішнього зіву. Перебіг захворювання вимагає медикаментозного лікування, так як в сукупності з виявленими наявністю людського вірусу папіломи має високу ступінь онкогенного ризику.

Слід враховувати факт того, що з усіх перерахованих вище видів ерозії, псевдоерозія діагностується найчастіше. Саме така форма ерозії потребує підвищеної уваги і грамотному лікуванні.

Як проводиться лікування ерозійних змін свічками

Якісні і грамотно підібрані вагінальні супозиторії мають ряд переваг:

 • доставка лікарських речовин безпосередньо до вогнища запального процесу,
 • наявність м'якої основи та тане текстури, яка в процесі нагрівання під впливом температури тіла рівномірно обволікає всю поверхню слизової піхви,
 • додаткове пом'якшення ураженої слизової, що супроводжується нівелюванням дискомфорту і виведенням патологічних вагінальних виділень,
 • відсутність активних речовин, здатних пригнічувати природну мікрофлору піхви,
 • зручність використання в порівнянні з вагінальними таблетками аналогічної дії,
 • можливість використовувати готову аптечну форму або виготовити препарат самостійно.

Чим лікувати ерозію шийки матки: свічки

 • свічки від ерозії шийки матки
  Какао-фітосвечі. Мають збалансованим і ефективним складом, представленим маслом какао, ефірною олією чайного дерева, а також дуже популярними ефірними маслами лаванди і ялівцю. Курс терапії становить десять днів, протягом яких слід використовувати по одній свічці три рази на добу.
 • «Депантол» -свечі після припікання ерозії. Використовуються в комплексній терапії при ерозійних зміни і характеризуються наявністю вираженого антисептичний, регенерує і метаболічної дії. Стандартний курс лікування не перевищує десять днів. Використанню підлягає одна свічка на ніч.
 • Свічки «Супорон». Вигідно відрізняються гарним і низько алергенним складом. Свічка вводиться одноразово, а ефективність досягається завдяки наявності в складі какао-масла і витяжки з Тамбуканского грязей. Повтор курсу лікування можливий не раніше, ніж через десять днів.
 • Свічки «Гексикон». Сучасне і високоефективний засіб, що використовується не тільки для лікування, але і з профілактичною метою при більшості захворювань статевої сфери у жінок. Відсутність впливу на природну мікрофлору уможливлює використання в період вагітності і годування груди.
 • Обліпихова свічки при ерозії шийки матки. Характеризуються вираженим ранозагоювальну, протизапальну і регенерує ефектами природного властивості. Для самовідновлення уражених ерозією ділянок досить одного десятиденного курсу обліпихових свічок від ерозії. Введення свічок проводиться два рази на день.
Протипоказання і побічні ефекти

Більшість сучасних препаратів для лікування ерозійних змін базуються на використанні ефективних, але абсолютно нешкідливих компонентів. Практично всі складові мають природне походження. При виборі свічок, слід враховувати деякі особливості кожного препарату:

 • Депантол-свічки не сумісні з косметичними миючими засобами. Крім того, цей препарат протипоказаний при індивідуальній непереносимості деяких інгредієнтів, а алергічні реакції проявляються у формі печіння і свербіння,
 • свічки «Супорон» заборонені до застосування особам, з непереносимістю прополісу, женьшеню і масла какао,
 • свічки «Гексикон» практично не мають протипоказань, але їх необхідно з обережністю застосовувати у випадках наявності підвищеної чутливості до окремих компонентів препарату.

Коли краще робити кольпоскопію, розповімо в нашому огляді.

Тактика і схема лікування ерозії залежать від розмірів поразки і наявності супутніх інфекцій. Вроджена ерозія потребує динамічного спостереження і, як правило, характеризується здатністю до самостійної регресії. Лікування псевдоерозії і ектопії доцільно не відкладати.

Сьогодні існує значна кількість ефективних і дієвих способів для лікування ерозійних змін на шийці матки. Всі методи мають не тільки плюсами, а й деякими протипоказаннями, які слід враховувати при виборі схеми лікування. Консервативний тип лікування допускає застосування вагінальних свічок, які можуть бути використані не тільки в якості основного препарату, а й в комплексній терапії.