виділення при вагітності

Жінці, яка вперше готується стати матір'ю, як правило, складно спокійно сприймати зміни, що відбуваються в її організмі. Ці зміни хвилюють її, а іноді навіть лякають.

І тому так важливо знати про свій новий стан якомога більше, зокрема, майбутній матусі необхідна інформація про те, якими мають бути виділення під час вагітності, і в якому випадку вони можуть сигналізувати про небезпеку.

Специфіка виділень під час вагітності

Слиз виробляється шийкою матки жінки протягом всього менструального циклу. Причому до настання овуляції даний процес контролюється гормоном естрогеном, а відразу ж після овуляції його починає контролювати інший гормон - прогестерон. Саме цей гормон переважає приблизно до дванадцятого тижня вагітності. Консистенція виділень в першому триместрі повинна бути в'язкою, це необхідно для того, щоб захистити матку, в якій розвивається запліднена яйцеклітина, від попадання тих чи інших інфекцій.

Після 12-го тижня в крові вагітної жінки знову з'являється велика кількість гормону естрогену. І це, природно, відбивається на специфіці виділень - вони стають більш рясними і рідшими за своєю консистенцією. Однак, як в першій, так і в другій половині вагітності, нормальними вважаються лише повністю прозорі виділення або ж з невеликим білуватим відтінком, що не мають різкого запаху. Такі виділення, як правило, не доставляють майбутній матусі ніяких неприємних відчуттів, і впоратися з ними можуть звичайні гігієнічні прокладки.

Небезпечні зміни виділень у вагітних

Ознаки вагінального кандидозу

Вагінальний кандидоз. більш відомий в народі, як молочниця. характеризується білими або сірими виділеннями з статевих шляхів жінки, які мають творожистую консистенцію і неприємний пивний запах. Збудником даного захворювання виступає грибок під назвою Candida. Лікування цього захворювання має призначатися виключно гінекологом, який веде майбутню матусю протягом усього її вагітності. Займатися самолікуванням не рекомендується.

Ознаки БВ

Дане захворювання викликане наявністю у статевих шляхах жінки шкідливих мікроорганізмів, характеризується вагіноз водянистими виділеннями, які мають дуже неприємний запах. Лікують це захворювання антибіотиками і протимікробними препаратами, які також повинен призначати лікар.

Звичайно ж, найбільшу небезпеку для майбутньої мами представляють саме кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Зіткнувшись з подібним явищем, жінка повинна негайно відвідати лікаря, цілком ймовірно, що її здоров'ю або ж нормальному протіканню вагітності загрожує небезпека.

Кров'янисті виділення, найчастіше, свідчать про небезпеку викидня або про позаматкової вагітності. І найгірше, якщо вони мають яскраво-червоний колір і супроводжуються болями. У такій ситуації жінці потрібно не просто відвідати свого лікаря, а якомога швидше викликати швидку для подальшої госпіталізації - часом, це єдина можливість врятувати вагітність.

Поділитися c друзями: