Людське єство створено природою таким чином, що можна швидко завагітніти тільки при дотриманні комплексності чинників - для зачаття, розвитку і народження дитини повинні бути сприятливі умови.

Широко відомо, що для вдалого зачаття необхідні три речі - овуляція, активна сперма і статевий акт. Але, поклавши руку на серце, відзначимо, ці чинники не єдині, які впливають на ймовірність завагітніти. Існує маса нюансів, які в цій справі важливі не менш ніж сам секс.

Медична практика показує, що найбільше вагітностей припадає на теплу пору року. Це пов'язано з тим, що організм жінки в цей час насичений вітамінами і мікроелементами. До того ж уявіть, скільки потрібно сперми, щоб завагітніти. А в весняно-літній сезон температурний режим найбільш оптимальний для найвищої рухливості сперматозоїдів.

Слід пам'ятати, що немає таких днів, в які точно можна зачати дитину. Організм жінки непередбачуваний і періоди менструального циклу дають на це різні шанси.

Щоб зрозуміти, чому в ту чи іншу фазу циклу жінка може завагітніти, потрібно знати їх особливості. Всього в менструальному циклі 4 фази. Перша пов'язана з видаленням незаплідненою яйцеклітини з організму. Відбувається менструація, під час якої клітина разом з частиною вистилання матки виводиться з кров'ю з піхви. У цей момент завагітніти майже неможливо, так як нова клітина ще не готова.

Наступний період пов'язаний з розвитком нової яйцеклітини, і починається, коли місячні ще не закінчилися. У цей час є всі шанси завагітніти.

У третій фазі відбувається дозрівання яйцеклітини і її вихід в фаллопієві труби в очікуванні сперматозоїда. Після 12 - 48 годин клітина вже не здатна до запліднення, настає четверта фаза. Йде підготовка до місячним і все знову повторюється. Останній тиждень перед менструацією вважається найбезпечнішим періодом для незахищеного сексу.

На сьогоднішній день існує чимало методів контрацепції, як то кажуть, на будь-який смак і колір. Найнадійнішим і безвідмовним вважається презерватив, однак не всі пари прагнуть вдаватися до допомоги «вироби номер два», причому далеко не завжди причиною цього є переконання типу «гума притупляє задоволення».

У деяких людей спостерігається алергічна реакція на латекс, що робить використання презерватива неможливим для них. Для таких випадків, а також для тих, хто вірний переконанню «займатися сексом в презервативі - це все одно, що нюхати троянду в протигазі», були створені найрізноманітніші протизаплідні засоби: спіраль, яка потребує періодичної заміни, протизаплідні гормональні препарати, які жінка повинна приймати строго в один і той же час і строго відведений лікарем період, вагінальні свічки, гелі та спреї зісперміцидним дією, ковпачки, так звані «жіночі презервативи» ...

Справедливості заради варто згадати і народні засоби, найпоширенішим і дієвим з яких вважається лимонний сік. Але найчастіше пари, котрі нехтували контрацептивними препаратами, вдаються до переривання статевого акту.

Кілька слів про перерване акті

Отже, чим ближче статевий акт до закінчення менструації (на 4-5-6-7-й день циклу) або ж ближче до її початку (за 2-3 дні до виникнення менструації), тим ймовірність настання вагітності менше.

Однак навіть в перерахованих ситуаціях вона не становить 100%, так як або сперматозоїд може довше прожити, або овуляція може відбутися раніше чи пізніше. Не дивлячись на це, існує якесь правило, обумовлює про ймовірність настання вагітності: за умови наявності регулярного менструального циклу є небезпечні і безпечні дні циклу. Небезпечні - ближче до середини, безпечні - ближче до закінчення менструації.

Непрохідність і перешкоди в протоках

Проблеми з викидом сперми
Проблеми еякуляції виникають у невеликого відсотка безплідних чоловіків.
Дегенеративна еякуляція. Еякуляція називається дегенеративної, коли насіннєва рідина викидається в сечовий міхур, а не через пеніс. Вона може бути наслідком діабету, прийому якихось ліків від підвищеного тиску або транквілізаторів.

Занадто багато або занадто мало насінної рідини. Занадто велика кількість зменшує концентрацію сперматозоїдів. Занадто мала кількість насінної рідини може означати, що блоковані насінні бульбашки, які постачають еякулят дає енергію фруктозою.
В'язкість насінної рідини. Зазвичай насінні бульбашки виробляють фермент, який викликає коагуляцію насінної рідини відразу після еякуляції. Передміхурова залоза виробляє інший фермент, який через півгодини розріджує її назад. Занадто в'язка насіннєва рідина ніколи не розріджується, тому сперматозоїди не вивільняються для плавання. Безпліддя не є сексуальною проблемою, небезуспішні спроби деяких пар досягти вагітності можуть бути викликані несвоєчасними, рідкісними статевими зносинами, передчасною еякуляцією, імпотенцією або невмілої технікою сексу.

Пост-синдром прийняття протизаплідних таблеток. Протизаплідні таблетки перешкоджають овуляції, пригнічуючи діяльність залоз гіпофіза і гіпоталамуса. Після того, як ви перестаєте приймати таблетки, вам може знадобитися рік, перш ніж організм зможе відновити нормальну гормональну діяльність. Приблизно 5-ти відсоткам жінок, які приймали таблетки, потрібно ще більше часу для відновлення овуляції.

Крім цього, після еякуляції частина сперматозоїдів все ще продовжує залишатися в сечівнику і на статевому члені, саме тому в разі повторного статевого акту вони вільно проникають в піхву, якщо чоловік перед цим не приймав душ. Тому застосовувати перерваний статевий акт два рази поспіль абсолютно не рекомендується.

По-третє, переривання статевого акту є не тільки небезпека небажаної вагітності від чоловічих виділень, але також небезпека того, що чоловік просто-напросто не встигне вчасно вийняти статевий член з піхви до моменту сім'явипорскування. Насолода від статевого акту в такий момент може бути в мить зіпсовано.

Саме тому, якщо ви прийняли тверде рішення поки не поспішати з малюком, варто все-таки відмовитися від перерваного статевого акту як засобу контрацепції, якщо, звичайно ж, ви не любитель екстриму і не хочете зіграти в свого роду «російську рулетку». Адже ніяких гарантій в цьому випадку вам не забезпечено.

2. Розпізнавайте овуляцію.

Відчути момент овуляції деякі жінки можуть і за власними відчуттями - це ледь помітна біль в одному з яєчників і тягнуться прозорі виділення з піхви.

Щоб спростити завдання, медична промисловість випускає спеціальні засоби індивідуального користування - мікроскопи, що визначають овуляцію по крапельці слини, і тести на овуляцію (які працюють по аналогії з тестами на вагітність).

3. Застосовуйте засоби контрацепції.

Ще один момент. Якщо сперма потрапила в піхву, це не означає, що на стовідсотково настане вагітність. Адже овуляція у дівчини може відбуватися не в кожному циклі.

До того ж у дівчини можуть бути присутніми якісь додаткові фактори, що сприяють ненастання вагітності. Також можуть мати місце постійні причини безпліддя або безпліддя в певному циклі (наприклад, неповноцінно сформувалося жовте тіло або не дозрів фолікул).

При використанні цього методу контрацепції, презерватив надягає на статевий орган чоловіка, і сім'явиверження відбувається безпосередньо в нього. Це досить доступний і поширений метод захисту, тому що він захищає не тільки від небажаної вагітності, але і від зараження венеричними захворюваннями. Ймовірність завагітніти при використанні презерватива вважається неабиякою і становить від 2 до 15-ти%. Велику роль відіграє якість оберігає вироби, матеріал, з якого він виготовлений, правильне використання презерватива і інші особливості. Використання презервативів як протизаплідних засобів є дуже зручним, однак у даного методу контрацепції є істотні недоліки:

1 Презерватив може порватися. При порушенні правил виготовлення на виробництві презерватив може порватися і сперма потрапить у піхву.

2 Презерватив може зіскочити. Якщо вибрати виріб не за розміром або при дуже інтенсивному русі презерватив може злетіти і сперма потрапить у піхву.

3 У деяких презервативів мастило може викликати алергічну реакцію, як у чоловіка, так і у жінки.

Ймовірність завагітніти при використанні протизаплідних медикаментів

Багато жінок часто запитують при покупці протизаплідних препаратів у вигляді таблеток: чи можливо завагітніти використовуючи протизаплідні таблетки? Протизаплідні таблетки, медикаменти приймаються перорально. Серед достоїнств протизаплідних таблеток можна відзначити наступне:

1 При статевому контакті зберігаються всі натуральні відчуття.

2 Імовірність запліднення практично нульова.

Але існують недоліки:

1 Необхідно приймати медикаменти строго по інструкції. Неправильне застосування медикаментів або пропуск хоча б одного прийому може призвести до запліднення.

2 Відносна дорожнеча препаратів.

Наступною ознакою плідності є зміна позиції шийки матки.

Положення шийки може визначити не тільки лікар. Будь-яка жінка, скориставшись конкретними порадами фахівця, може навчитися оцінювати становище, консистенцію шийки матки, а також ступінь її відкритості. Безліч жінок прекрасно справляється з цим. Особливо це корисно годують груддю, що знаходяться у віці, близькому до менопаузи, а також зазнають труднощі з настанням вагітності.

До періоду овуляції шийка матки суха, тверда, опущена донизу піхви, зовнішнє шеечную отвір закритий. Все це - характерні ознаки безплідного періоду.

В період овуляції шийка стає м'якою, вологою (через велику кількість слизу), отвір шийного каналу розширюється, а сама вона піднімається догори. Відразу після овуляції під впливом гормону прогестерону шийка дуже швидко знову робиться твердою, опускається донизу, її зовнішній отвір закривається. Маючи деякі навички, всі ці зміни легко підгледіти самостійно.

Запам'ятайте: шийка матки буває тверда, як кінчик носа, в безплідний період, і м'яка, як губи - в період плідності.

Тоні Вешлер. "Бажаний дитина."