Більшість жінок після передчасних пологів не відразу планують повторну вагітність, та й лікар не рекомендує такий небезпечний для здоров'я подвиг. Зрозуміло, що жінку переслідують певні страхи, та й ускладнення зі здоров'ям цілком можуть бути присутніми.

А чим це небезпечно з медичної точки зору і наслідки тягне за собою? Як відновитися після передчасних пологів і чи можна сподіватися на успішне завершення наступної вагітності?

Що таке передчасні пологи?

вагітність після передчасних пологів

Малюк, який народився передчасно, вимагає тривалого лікарського контролю.

Передчасної вважається активна родова діяльність з наступним розродження на терміні від 22 до 36 акушерських тижнів. Лікарі вважають, що це несприятливий результат вагітності, оскільки дитина в тій чи іншій мірі не до кінця завершив своє внутрішньоутробний розвиток. Чим раніше термін, на якому малюк з'явився на світ, тим більше вроджених патологій притаманне новонародженому організму. Найчастіше це великі поразки ЦНС, проблеми із зором, недорозвиненість ендокринних органів і дихальної системи, відсутність безумовних рефлексів.

Дитину відразу ж направляють в реанімацію, де забезпечено цілодобовий контроль його загальним станом. Лікарі виходжуються крихітку до тих пір, поки недорозвинення органи і внутрішні системи не почнуть функціонувати самостійно. Однак навіть їх самостійна робота не є гарантом бездоганної здоров'я в майбутньому, проблем вже точно не уникнути. Швидше за все, недоношена дитина стане постійним пацієнтом невропатолога, йому знадобиться тривале лікування.

період реабілітації

вагітність після передчасних пологів

Після передчасних пологів з вагітністю варто деякий час почекати.

Догляд потрібен не тільки за дитиною, необхідно інтенсивне відновлення організму після передчасних пологів. Перш за все, страждає емоційний фон жінки, яка після всього, що сталося ще довго перебуває в стані післяродової депресії. Вивести її з такого пригніченого становища вельми проблематично, а додає нервів і розлади незадовільний стан здоров'я крихти. Єдиний порятунок - догляд за малюком, який знадобиться йому ще жоден місяць життя. Про особливості такого догляду можна дізнатися тут.

Незапланована вагітність після передчасних пологів - небезпечне явище, якого бажано уникнути в своєму і без того багатому спосіб життя. Планування ще одного малюка повинно бути ретельним і пильним, при цьому потрібна повна клінічна діагностика жіночого організму. Визначальним є біохімічний аналіз крові, який контролює працездатність щитовидної залози. Якщо очевидний дефіцит гормонів, то перед повторним зачаттям потрібне інтенсивне консервативне лікування, інакше підвищується ризик повторних патологічних пологів.

Крім того, потрібно дослідити організм на предмет прихованих і хронічних захворювань, адже такі діагнози, як гіпертонія, цукровий діабет. панкреатит відносять жінку в групу ризику передчасних пологів. Температура після передчасних пологів може бути підвищеною, що не викликає побоювань, а ось з жаром і гарячкою слід негайно звернутися до лікаря.

Виділення після передчасних пологів також присутні в житті жінки, що народила, причому тривають не один місяць. Важливо стежити за їх багатством і інтенсивністю, кольором, загальним станом. В цілому, нічого серйозного, головне, щоб воно не відкриється маткова кровотеча, яке свідчить про поганий скорочувальної здатності матки, великих патологіях репродуктивної системи. Якщо ігнорувати проблему, має місце загроза життю вагітної жінки, шанси повторної вагітності в рази скорочуються. Питання, скільки йдуть виділення після передчасних пологів, індивідуальний.

вагітність після передчасних пологів

Вагітність після передчасних пологів потрібно контролювати.

Якщо пройдена повна діагностика жіночого організму, а причина патологічної родової діяльності остаточно усунена, не виключена нова вагітність після передчасних пологів. Однак жінка повинна пам'ятати свій перший досвід, тому важливо не робити помилок першого виношування плоду, своєчасно реагувати на тривожні симптоми організму, вчасно проходити планове УЗД і численні лабораторні дослідження. Вагітність відразу після передчасних пологів може бути ускладненою, оскільки організм не відновився і не зміцнів, не виключена повторна загроза викидня вже на ранніх термінах.

Грудне вигодовування після передчасних пологів починається за рекомендацією лікаря, а до цього часу вагітній жінці доводиться по кілька разів зціджувати для підтримки лактації. Важливо зберегти харчування для малюка, оскільки дитячий організм гостро потребує поживних речовинах, вітамінах та мікроелементах.

[Attention type = yellow] Важливо! Друга вагітність після передчасних пологів - це перш за все емоційний стрес, який жінка повинна пережити заради здоров'я свого чада. [/ Attention]

Що робити?

Коли припиняються виділення після передчасних пологів, жінка повинна відвідати гінеколога. Тільки вузькопрофільний фахівець підтвердить скоротливу здатність матки, виключить патологію і направить на проходження УЗД, здачу лабораторних досліджень. Якщо зі здоров'ям проблем немає, не завадить відновна терапія, яка зміцнить імунну відповідь організму і підвищить його витривалість.

вагітність після передчасних пологів

Планувати вагітність після передчасних пологів можна, тільки переконавшись, що організм відновився.

Крім того, необхідно відновлення циклу після передчасних пологів, в іншому випадку про повторне зачаття мови бути не може. На це може піти півроку, проте з другою дитиною краще не поспішати, тим більше здоров'я недоношеної дитини вимагає постійного лікарського участі, особливого догляду і уваги батьків.

Також потрібно уникати стресів і правильно харчуватися, а відвідування гінеколога має бути регулярним.

Сучасна медицина здатна на багато що, в тому числі і вирішити більшість проблем, пов'язаних з вагітністю і пологами. Якщо перша вагітність не була доношена до потрібного терміну, а у пари є бажання народити ще малюка, то обов'язково виникне питання, як виносити дитину після передчасних пологів. Не варто боятися чи впадати у відчай, адже передчасних пологів є маса причин, які можна усунути завчасно. Тим більше, що вже відомі провокуючі фактори. Головне, не пускати це на самоплив, а правильно підготуватися і виконувати всі вказівки лікаря.