Розшифровується таке скорочення як біпаріетальний розмір (BPD). Це розмір голови малюка.

Він є дуже важливим показником при спостереженні за розвитком вагітності, і вказує на нормальність розвитку мозку плода.

Значення БПР з перебігом вагітності постійно змінюються, тому їм приділяється багато уваги.

Що означає БПР і для чого потрібен?

При кожному як обов'язковому таки і додатковому УЗД голову плода вивчають дуже уважно. Адже розвиток головного мозку плода найважливіший фактор правильності розвитку дитини та перебігу вагітності. Адже тут розташовується головний орган, який впливає на весь організм. При правильно певних розмірах головки малюка можна точно встановити, як йде розвиток мозку і плода в цілому.

Вимірює БПР плода фахівець з УЗД. Робиться вимір в напрямку від скроні до скроні. Якщо лікар візьме неправильна відстань, не врахує, що лінія, що з'єднує контури скронь, повинна бути чітко над таламуса, то він може отримати далекі від вірних результати. Далі вимірюється лобно-потилична частина, яку вимірюють від чола до потилиці дитини.

Але біпаріетальний розмір вважається більш важливим, тому як він допомагає більш точно визначити термін вагітності. Саме для цієї мети і встановлюється БПР плода. Крім цього, значення вимірювань допомагають вирішити питання про можливість самостійних пологів. Наприклад, якщо головка малюка значно більше розмірів родових шляхів, дитина сама не зможе їх пройти.

І тоді виникає необхідність кесаревого розтину. Хоча в більшості випадків, головка має розміри, які дозволяють малюкові з'явитися на світ природним шляхом.

Чи є норма біпаріетального розміру голівки плоду?

Виконавши вимірювання БПР на УЗД, лікар порівнює їх з нормальними розмірами. Для таких порівнянь розроблені таблиці, де записані середні показники нормального БПР для кожного тижня вагітності і допустимі відхилення.

Будь-яка таблиця дається мінімум з дванадцятого тижня, тому як до цього терміну вимірювання проводити неможливо. Плід занадто малий для цього виміру BPD.

І тому на УЗД часті помилки. Ось приклад такої таблиці з нормальними показниками можна знайти в інтернеті.

Таблиця БПР плода по тижнях

Для того щоб самостійно встановити норму БПР, допоможе та ж таблиця, якою користується узіст. Якщо уважно вивчити її, можна легко судити про розміри, які записує в ув'язненні лікар. У таблиці три стовпці. У першому дані розміри норми. У другому приставлені терміни вагітності, а в третьому виписані можливі відхилення від норми. Наприклад, при терміні 22 тижнів стоїть розмір 53 мм, відхилення можливі від 21,1 м меншу сторону і до 22,7 мм в іншу.

Що робити при відхиленні БПР від норми?

таблиця вагітності по тижнях

BPD - УЗД знімок, який показує біпаріетальний розмір

У разі виявлених відхилень БПР слід повторити УЗД через кілька днів у іншого спеціаліста і на іншому апараті. Якщо відхилення залишаться, лікар повинен провести оцінку всіх інших параметрів плода. Може на світ з'явиться дуже великий малюк ?!

До того ж необхідно враховувати, що бурхливе зростання параметрів на початку вагітності, змінюється уповільненням в останні місяці. І цілком можливо, що передбачуваний спочатку великий плід «не відбудуться».

Буває, що малюк розвивається ривками. Це може стати ще однією причиною відхилення показників від норми. Як правило, через деякий час параметри стають нормальними. Якщо ж такого не відбувається, і БПР на УЗД все одно показує відхилення, то необхідно звертатися до лікарів.

Параметри з сильним відхиленням від нормального BPD говорять про таких патологіях мозку плода як: пухлина, грижа та інші. Лікарі можуть призначити курс терапії, а можуть запропонувати вирішити питання про переривання патологічної вагітності.

Якщо, наприклад, лікар встановлює БПР і всіх інших параметрів плода менше покладених нормальних результатів і всі інші параметри малюка, встановлюється діагноз - затримка внутрішньоутробного розвитку плода. Причинами такого явища можуть бути різні інфекції або хронічна гіпоксія, що з'явилася на тлі порушень з боку плаценти.

У разі підтвердження діагнозу жінку кладуть в стаціонар і призначають терміновий курс терапії, спрямований на усунення причин такого явища. При цьому призначають процедури, що поліпшують кровообіг в плаценті і поліпшують надходження кисню і життєво важливих речовин до дитини. Ще малі параметри БПР на УЗД можуть вказувати на мікроцефалію.

Неправильні параметри говорять про різних патологіях мозку плода. Лікарі можуть призначити курс терапії, а можуть запропонувати перервати вагітність.

На закінчення про важливість діагностики на розмір BPD

таблиця вагітності по тижнях

Розміри BPD на узі (БПР)

Майбутнім матусям під час вагітності кілька разів пропонується обстеження УЗД. Після такого обстеження лікар-узіст обов'язково видає на руки вагітним протокол дослідження, в якому розписана вся інформація про малюка, в тому числі і БПР.

Якщо вчасно пройти таке обстеження, від дуже багатьох патологій можна позбутися. Тому вагітним настійно рекомендується таке обстеження. Шкоди воно не принесе, а от користі від УЗД плоду дуже багато.