Акушерство.ру - магазин для мам і малюків. Дитячі коляски, автокрісла, меблі, пелюшки, памперси, харчування, одяг іграшки та книжки. Найбільший асортимент якісних товарів в Укаїни.

З любов'ю до мамам і малюкам :)

Кожній людині відомо, що обстеження жінок під час вагітності - це важливі заходи, які зможуть розповісти майбутній матусі про розвиток її малюка в утробі, про її особисті статки здоров'я та багато іншого. Одним з таких заходів є УЗД, воно призначається вагітним на різних термінах виношування малюка і є основною діагностикою при вагітності.
Коли ж робиться перше УЗД при вагітності, ніж воно розповість жінці, чи не шкідливо воно для плода і, хто повинен призначити представниці прекрасної половини таке дослідження? Відповіді на всі ці питання шукайте нижче.

УЗД при вагітності, користь чи шкода?

Роблячи перше УЗД при вагітності, кожна жінка, ми впевнені, замислюється над тим, чи не шкідливо воно для неї і майбутнього малюка. На дану тему, шкідливо або не шкідливо УЗД для вагітних сьогодні ходить багато думок, проводиться величезна кількість всіляких експериментів і досліджень, але поки що жоден лікар, жоден науковий фахівець не зміг довести те, що ультразвук негативно впливає на плід або здоров'я жінки.
Звичайно, якщо робити УЗД при вагітності щотижня, можливо, якісь негативні наслідки і настануть, але якщо діагностику виконувати, дотримуючись суворим рекомендаціям фахівця, тобто в конкретні терміни, то ніякої шкоди воно вже точно не принесе. Чи принесе УЗД в такому випадку тільки користь, адже за його результатами майбутня матуся зможе дізнатися, як її малюк розвивається, як лежить, чи дихає і т.д.
Варто зауважити, що перше узі жінці при вагітності робиться вагінально, а для самої процедури застосовується особливого призначення датчик, який поміщаючись всередину, зчитує інформацію і виводить необхідні картинки на екран. Ці картинки в подальшому розшифровує вагітної лікар узіст.

Що показує вагітним перше УЗД

Перше УЗД при вагітності показує:

-приблизний термін вагітності (найбільш точний, ніж акушерський),
- роботу органів малого таза жінки,
- одноплідна або багатоплідна вагітність,
- де розташоване плодове яйце,
- чи немає у представниці прекрасної половини якихось відхилень, що загрожують вагітності та пологах, - життєздатний зародився ембріон,
- будова і розмір плодового яйця, а так само оцінку хоріона.

Коли вагітним робиться перше УЗД

Перший раз на УЗД лікар відправляє жінку, що виношує малюка, на дванадцятій-тринадцятої тижнях (залежить від протікання вагітності). Цей термін досить важливий, саме на ньому можна оцінити первинне стан протікання вагітності і розвитку плода.
Саме на 12-13 тижні завдяки ультразвукового дослідження фахівці можуть виявити у ембріона патології і часом такі, які просто несумісні з життям. Отже, якщо такі патології будуть виявлені, перервати вагітність на зазначеному терміні ще не складе особливих труднощів, і життя представниці прекрасної половини в такий момент ще нічого не загрожуватиме.
Таким чином, від першого планового ультразвукового дослідження, призначеного лікарем, жінка ні в якому разі не повинна відмовлятися.

Як підготуватися вагітної до першого УЗД, що важливо знати

1. Збираючись до узіст, жінка повинна подбати про те, щоб у неї з собою була пелюшка, рушник медичні рукавички і спеціальний презерватив. Зауважимо, що в ряді клінік рукавички і презерватив можна придбати на місці або вони входять в оплату самого дослідження. Пелюшку представниця прекрасної половини повинна буде постелити ан кушетку, куди, в принципі, потім ляже, а рушник стане в нагоді їй для того, щоб витертися після процедури, якщо це необхідно.
2. Перед процедурою УЗД вагітна повинна випити 1,5-2 літра чистої води.
3. Перед походом до лікаря необхідно обмити зовнішні статеві органи, одягнути чисту нижню білизну.
4. Не забути взяти з собою, якщо є, попередні висновки ультразвукових досліджень. Це дасть можливість фахівців більш точно встановити дату пологів.

Схожі теми

 • вагітність
  Куріння під час вагітності, що важливо знати
 • термін
  Вагітність після завмерлої вагітності, що важливо знати
 • вагітність
  Визначити термін вагітності: як і що для цього потрібно
 • перше
  Визначення вагітності за допомогою йоду, наскільки достовірним буде результат
 • термін
  Вагітність, як визначити без лікаря
 • узі
  Друга вагітність: що повинна знати мама

Акушерство.ру - магазин для мам і малюків. Дитячі коляски, автокрісла, меблі, пелюшки, памперси, харчування, одяг іграшки та книжки. Найбільший асортимент якісних товарів в Укаїни. З любов'ю до мамам і малюкам :)