відходження вод

До кінця вагітності жінка вже починає з нетерпінням очікувати, коли закінчиться період виношування дитини, і вона зможе зустрітися зі своєї кровиночки.

Навіть ті, кому вагітність давалася легко, до останніх тижнів втомлюються, страждають від тяжкості, активних рухів плода, мучаться безсонням. Тому пологів чекають як позбавлення від всіх цих неприємностей. Але як зрозуміти, що час появи на світ дитини близько? На це безпомилково вкаже таке явище, як відходження вод перед пологами.

Зміст

  1. Як виглядають навколоплідні води і що це таке?
  2. Через скільки народжують після відходження вод?
  3. Як відходять навколоплідні води?
  4. Сутички без відходження вод
  5. Відходження вод в туалеті

Як виглядають навколоплідні води і що це таке?

можна не помітити охожденіе вод
якого кольору повинні бути води при пологах

Навколоплідні води (їх ще називають амніотичної) оточують плід, створюючи для нього оптимальне середовище проживання. Раніше вважалося, що єдина функція їх - захисна: вони оберігають плід від механічних пошкоджень. Води дозволяють майбутній дитині вільно рухатися в матці, «приймають» в себе продукти життєдіяльності його організму. Дитина ворушиться, плаває, розвивається в природній для нього середовищі з температурою, максимально наближеної до температури тіла - 370 C °.

через скільки народжують після відходження вод

В останні роки уявлення про роль вод стало трохи іншим: було доведено, що амніотичні води беруть активну участь в обміні речовин. Захоплюючи їх, дитина отримує частину необхідних йому мікроелементів і мінералів.

Води містять також:

відходження вод в туалеті

Якого кольору повинні бути води при пологах? У нормі вони або безбарвні, або мають рожевий відтінок. До самого кінця вагітності вони можуть містити частинки епідермісу плода, волоски, тому в них можуть з'явитися білясті пластівці. Води можуть кілька помутніти.

як відходять води у вагітних

Все це - варіанти норми. Для тих, кого хвилює питання, як виглядають води перед пологами, якщо відбулися якісь патологічні зміни, можна відзначити наступне: води матимуть зелений або червоний колір. Зелений свідчить про попадання в води первородного калу - меконію, а це, в свою чергу, говорить про нестачу кисню у плода. Червоний сигналізує про початок кровотечі. Обидві ситуації вимагають негайного втручання лікаря.

Через скільки народжують після відходження вод?

Як відходять води перед пологами у вагітних? Трапляється, що все відбувається стрімко, нагадуючи водоспад, а буває, що йде поступове підтікання. Розривається навколоплідний міхур, і починається відходження вод. При пологах насамперед виходять так звані передні води - ті, які знаходяться в нижній частині околоплодного міхура, біля голівки плоду. За цією ознакою можна приблизно визначити, коли почнуться пологи. У нормі це має відбутися через 6-12 годин. Пузир, лопнув, випускає частину свого вмісту, і вода своєю масою починає тиснути на шийку матки, змушуючи її поступово розкриватися. Зазвичай це трапляється до того моменту, як шийка розкриється на 4 см.

відходження вод в туалеті

Як відходять навколоплідні води?

Як відходять води у вагітних? Точного сценарію немає, варіанти норми можуть бути різними. Найпоширеніший сценарій такий: жінка відчуває якийсь хлопок всередині (він не супроводжується больовими відчуттями), після чого вона спостерігає відійшли рідини. Скільки літрів або мілілітрів має вийти? Зазвичай в організмі знаходиться близько 1 літра цієї рідини або трохи більше. Однак не всі навколоплідні води виходять одночасно. Частина може потроху підтікати. Тому питання, скільки вод відходить перед пологами, - індивідуальний. Коли відходять води при пологах, жінка розуміє, що скоро почнеться сам хвилюючий процес народження нової людини. Необхідно не пропустити сам момент відходження вод, тому що безводний період не повинен тривати більше 12 годин. В іншому випадку існує небезпека інфікування плода і матері.

скільки вод відходить перед пологами

Якщо вас мучать побоювання, що можна не помітити відходження вод, підкладіть в трусики тканинну прокладку. Якщо вона буде намокати - це і свідчить про те, що «процес пішов». Крім того, існують спеціальні тести на навколоплідні води. Вони продаються в аптеках.

Якщо води почали підтікати потроху, то може з'явитися відчуття зволоженості в промежині, відчуття, що кількість виділень збільшилася. Якщо у вас другі пологи, то є ймовірність, що води відійдуть швидше, тому варто поспішити з поїздкою в пологовий будинок або викликати «Швидку допомогу».

сімптроми відходження вод
можна не помітити охожденіе вод

До речі, саме води дозволяють відрізнити справжні сутички від тренувальних. При вагітності на пізніх термінах жінка іноді може відчувати болючі потягування внизу живота - це і є тренувальні сутички. Вони проходять, якщо прийняти спазмолітики і спокійно полежати. А ось якщо ви помітили ознаки відходження вод - це вже провісник пологів, і ніякої теплий душ і релаксація тут не допоможуть. Випадки, коли жінка пропустила початок відходження вод, дуже рідкісні.

Сутички без відходження вод

як виглядають навколоплідні води

Часом сутички починаються і посилюються, доставляючи жінці болісні відчуття, проміжки між ними скорочуються, а вилиття вод все не відбувається. Що буде робити в цьому випадку лікар? Зачекавши деякий час (можливо, організм все-таки впоратися сам), доктор порадить такій хворій проколоти навколоплідний міхур. Це безболісна і швидка процедура. Після неї родова діяльність посилюється, і вже можна буде робити прогнози щодо тривалості пологів.

скільки вод відходить перед пологами

Буває і протилежна ситуація: води відійшли без сутичок. Тут потрібно їхати в пологовий будинок не зволікаючи, а якщо ви вже в пологовому будинку, необхідно повідомити лікаря про ці зміни. Швидше за все, знадобляться ліки, спрямовані на посилення родової діяльності.

Відходження вод в туалеті

як відходять води перед пологами

Іноді жінок турбує, як відрізнити симптоми відходження вод від звичайного сечовипускання. Відходження вод в туалеті цілком може статися, тому потрібно уважно стежити за своїм станом. Якщо майбутня мати думає: «Боюся не зрозуміти, звичайне це сечовипускання або відходження вод?», То близьким і досвідченішим слід заспокоїти її, назвавши такі відмінності навколоплідних вод:

  • їх відходження неможливо довільно утримати ніякими зусиллями,
  • вони безбарвні і не мають запаху,
  • вони досить рясні (в нормі).

можна не помітити охожденіе вод
Якщо жінка не знає, як визначити, чи точно це води, нехай спробує стиснути м'язи сечового міхура: якщо процес «закінчення» припинився, значить, це просто сечовипускання.

Відходження вод свідчить про те, що організм матері готовий відкинути дозрілий плід. Головне, в цей момент - постаратися заспокоїтися, налаштувати себе на тривалий майбутню працю (пологи - це справжнісінька важка робота), обов'язково оповістити лікаря про початок процесу. Потрібно також сказати лікареві, якого кольору були води, щоб він зумів швидко оцінити ситуацію і вжити необхідних заходів для підтримки матері і плоду.

через скільки народжують після відходження вод
можна не помітити охожденіе вод

Излитие вод - безсумнівна ознака вашої швидкої зустрічі з довгоочікуваною дитиною. Потрапити, адже залишилося зовсім небагато!

Статті по темі: