зачаття

Плануючи вагітність, сучасні батьки намагаються визначити найбільш сприятливий час не тільки для народження, але і зачаття своєї майбутньої дитини. Їх цікавить все - найвдаліший час року, що має для цього, найбільш виграшне час доби.

Вони намагаються переключитися на більш здоровий спосіб життя, здають аналізи, цікавляться спадковістю. Одним словом, прагнуть підготувати саму сприятливий грунт для зачаття і розвитку здорового малюка.

Сприятливий час для зачаття дитини: як розрахувати

Зачаття відбувається в момент овуляції у жінки, це всім відомо. Готовність яйцеклітини до запліднення припадає приблизно на середину менструального циклу. Стандартний цикл триває 28 днів, а значить, вихід яйцеклітини, відповідальної за зачаття, слід очікувати на 14-15 день після початку останньої менструації. З огляду на життєздатність сперматозоїдів, шанси завагітніти в дво-, триденний період часу до і після овуляції дуже високі - до 40 відсотків і більше.

Однак, проблема може полягати в тому, що далеко не всі жінки можуть похвалитися стабільним менструальним циклом. Це залежить від способу життя, стресів, перевтоми, хвороб та інших чинників. Розрахувати найбільш сприятливе в даному випадку час для зачаття трохи складніше. Крім того, більш тривалий - до 32 днів, або навпаки, короткий до 22-24 днів цикл може бути обумовлений фізіологічно.

Щоб найбільш точно розрахувати час овуляції, можна вдатися до показань базальної температури. Виявити досить переконливу закономірність допоможуть тривалі спостереження протягом 3-4 місяців, і побудований за результатами замірів графік. Можна також здати аналізи, зробити спеціальні тести або пройти УЗД, які допоможуть найбільш точно визначити час овуляції і з великою часткою вірогідності розрахувати сприятливий для зачаття час.

Найсприятливіший час року для зачаття дитини

Вважається, що найбільш сприятливим часом, коли батьки мають всі шанси для благополучного зачаття малюка, є період кінець літа - початок осені. Такої ж думки дотримуються фахівці. Логіка тут проста. Літо і рання осінь - це пора вітамінної зелені, фруктів і овочів, сонця, тепла і позитивного настрою. У цю пору року жінка відчуває себе такою, що відпочила, в її організмі накопичується достатньо вітамінів і мікроелементів, і це найсприятливіша основа для зачаття здорової дитини. Те ж саме можна сказати і про чоловіка. Міцний, що ввібрав сонячну енергію організм дає більш якісну, життєздатну сперму.

Відомо, що на перших місяцях вагітності жіночий організм, що піддається гормональної перебудови, стає особливо вразливим перед зовнішніми впливами і простудними захворюваннями. Вірусні інфекції починають активізуватися ближче до зими, і жінка, що зачала малюка в кінці літа, встигає до холодної пори року досить зміцніти, адаптуватися в стані вагітності і пов'язаними з цим фізіологічними змінами. Що примітно, діти, зачаті в перехідний літньо-осінній період року, народжуються навесні - влітку, і малюкам також вдається зміцніти за теплий сезон, щоб протистояти зимовим простуд.

Найбільш сприятливий час доби для зачаття дитини

При добовому підході вважається, що найкращий час для зачаття дитини - друга половина дня, десь 17-18 годин. В рамках добового циклу сперматозоїди найбільш активні, а їх кількість досягає піку. Є інша думка, згідно з яким найбільш сприятливі для зачаття ранкові години, коли чоловічий організм відпочив і повний сил. Однак, це досить умовні показники, все дуже індивідуально. Наприклад, при плануванні зачаття певну роль може зіграти ритм сексуальних відносин. Він повинен бути досить активним.

Бажано враховувати пози при близькості і віддавати перевагу тим, при яких відбувається вкидання сперматозоїдів в найближчу до матки зону (ефективна позиція ззаду), зменшується витікання еякуляту. Не факт, що зачаття в кінцевому підсумку трапиться в найбільш сприятливий для цього час, і вагітність піде за заздалегідь спланованим сценарієм. Але чому б не спробувати підвищити шанси в ім'я здоров'я майбутньої дитини. Головне, в пошуках найбільш сприятливого часу для зачаття дитини не зациклюватися, як вважають фахівці. Це важливо і з психологічної, і фізіологічної точок зору. Наприклад, 30-річній жінці деколи потрібно до року часу, щоб відбулася довгоочікувана зачаття. Присутній віковий фактор і у чоловіків. Ближче до 40-45 років рухливість сперматозоїдів і їх активної частини знижується значно.

Потрібно проявити терпіння, розслабитися, отримувати задоволення від життя, безумовно, відмовитися від шкідливих звичок і алкоголю. І якщо немає суто медичних проблем, вагітність обов'язково настане, щоб подарувати чоловікові і жінці батьківське щастя.