Найбільш відповідальним моментом у житті кожної жінки є виношування дитини, а тому вона повинна знати, які аналізи потрібно здати при плануванні вагітності.

Якщо подружжя вирішило завести дитину, чоловікові також варто попередньо проконсультуватися з докторами і повністю обстежитися. Що стосується чоловіків, їм теж доведеться здати деякі аналізи, щоб бути впевненим у можливості мати дітей і у відсутності патологій. Крім того, це необхідно, щоб визначити сумісність.

аналізи при вагітності

Аналізи на стадії планування дітей

В ході медичного огляду необхідно буде пройти кілька обстежень, список яких надасть лікар заздалегідь. Отже, крім дослідження на сумісність, аналізи при плануванні вагітності включають в себе:

1. Обстеження жінок і чоловіків на інфікування. включають в себе:

 • Цитомегаловірус і герпес - цей аналіз потрібно для запобігання захворювань під час виношування плоду, і щоб встановити антитіла в крові, призначені для захисту майбутнього малюка,
 • Краснуха - якщо антитіла до хвороби не виявлено, необхідно зробити щеплення, а через три місяці можна планувати
  вагітність,
 • Токсоплазмоз - дані аналізи при плануванні вагітності потрібні, щоб виявити антитіла до збудника недуги. Коли такі відсутні, необхідно обмежити контакти з будь-якими тваринами, зокрема, з кішками,
 • Мікоплазмоз, хламідіоз, гарднерельоз, уреаплазмоз - ці хвороби підвищують ризик викидня. У разі якщо не виявлені
  антитіла, проходити курс терапії не доведеться.
  аналізи при вагітності

2. З метою виключення резус-конфлікту чоловіків і жінок, потрібно здати аналіз на сумісність крові. при позитивному

 • Внаслідок шанси на запліднення знижуються.

  3. При непотрібних намаганнях завагітніти, варто дізнатися, які потрібно зробити аналізи при плануванні вагітності
  чоловікові. В основному це буде спермограма, а також обстеження на сумісність пари.

  3. Від чоловіків також необхідне укладення флюорографії і лабораторної діагностики на сифіліс.

  Постановка на гінекологічний облік і загальні дослідження

  В основному у жінок з'являються перші підозри про зачаття десь на третій - п'ятому тижні. головними ознаками
  стають:

  • затримка менструації,
  • схильність до сну,
  • нудота.

  Якщо проведений тест виявився позитивним, не варто відкладати візит до гінеколога. Як показує практика, на облік треба вставати до трьох місяців. Фахівці стверджують, що пізніше цього терміну можливі відхилення в розвитку плода неможливо буде виправити, а у дитини розвинеться потворність при відповідних негативних показниках.

  аналізи при вагітності

  При постановці на облік проводиться огляд на гінекологічному кріслі. Далі, лікар розпитує жінку про симптоматиці, вимірює вагу і тиск, а потім виписує направлення на аналізи при вагітності, що виконуються обов'язково:

  1. УЗД - проводиться на ранніх термінах з метою підтвердження факту запліднення і щоб перевірити, що малюк розвивається нормально в матці.

  2. Аналіз сечі при вагітності (за Зимницьким і Нечипоренко) - загальне дослідження здійснюється з метою виявлення білка. У здорових людей його не повинно бути, тому факт встановлення білка в матеріалі каже, що аналіз поганий і є патології в сечостатевій системі. Крім того, доктора беруть додатковий аналіз сечі при вагітності на бактеріальний посів з метою виявлення небезпечних мікроорганізмів. Сеча за Зимницьким відображає складності з нирками.

  3. Загальний аналіз крові береться у вагітних лише при постановці на облік, щоб визначитися з великим обсягів показників:

  • Аналіз крові на вагітність необхідний, щоб визначити три показники:

  - Лейкоцити, що несуть відповідальність за боротьбу з інфекцією,

  - Гемоглобін, що потребується для перенесення вуглекислого газу і кисню,

 • Встановлення резусу і групи крові у жінок і чоловіків. Матері потрібно здати аналіз, щоб лікарі могли підібрати групу крові на випадок важких пологах, а батькові - щоб виявити можливу несумісність.
 • Аналіз на глюкозу (ГТТ) - показує стан вуглеводного обміну і вважається основною ознакою діагностування цукрового діабету. Для цього необхідно здавати аналіз д димер при вагітності є обов'язковим. Його проводять натщесерце, і якщо показник буде підвищений, ГТТ припиняють і встановлюють діагноз гестаційного діабету. За деякий времяперед здачею матеріалу, а саме за 10-14 годин, не можна нічого їсти.
 • Дослідження крові на згортання встановлює число тромбоцитів. При їх підвищенні можна правильно діагностувати можливість формування тромбів в судинах плаценти і гіпоксії плода. При зниженні виникає ризик кровотечі. Коагулограмму правильно здавати натще, а щоб отримати результат, потрібно почекати від трьох днів до семи. Аналіз насвертиваемость у времяинашіванія малюка доведеться здавати тричі: при постановці на облік, а також по тижнях з 16 по 20
  і з 27 по 30.
 • Дослідження на ВІЛ, причому чоловікові бажано теж пройти такий тест на антитіла,
 • Загальний аналіз на гепатити, рекомендується і чоловікові з метою виявити антитіла або встановити факт їх відсутності,
  аналізи при вагітності
 • Аналіз крові TORCH - дослідження виявляє можливу небезпеку для дитини, а тому такі аналізи перед вагітністю теж можуть бути призначені. Серед хвороб, які виявляє TORCH, присутні токсоплазмоз, герпес, цитомегаловірус та інші небезпечні недуги. При вагітність дане дослідження потрібно зробити в першому триместрі. При цьому розшифровка буде готова через тиждень. В ході дослідження визначають антитіла до вищевказаних збудників. При виявленні високих титрів лікарі роблять висновок, що мати вже хворіла цими недугами, і у неї сформувався на них імунітет.
 • Аналіз крові на присутність інфекцій - з його допомогою можна визначити чи присутні антитіла до захворювань, що передається статевим шляхом.
 • 4. Мазок, взятий з піхви, зможе підтвердити попередній аналіз. Інфекції здатні нашкодити малюкові, а також можуть заразити його.

  5. Аналізи після вагітності, що завмерла, якщо така була.

  Після отримання результатів перерахованих вище аналізів і інших даних, включаючи сумісність партнерів, доктор записує дані в обмінну карту - дуже важливий документ, який завжди повинен бути при собі. Він стане в нагоді при виникненні екстреної ситуації, щоб будь-який лікар зміг швидко розібратися в здоров'я матері і малюка.

  аналізи при вагітності

  додаткові дослідження

  Отже, ми дізналися, які аналізи здають при вагітності спочатку, а тепер розглянемо додаткові дослідження,
  призначувані майбутнім матусям.

   Доплерографія. Доплер дає можливість визначити якість кровотоку в матці у жінок і в пуповині. Крім цього, з ним можна встановити
  • достатність обсягу надходить кисню. УЗД за допомогою доплера обов'язково треба проводити, якщо підсумок КГТ поганий або є ризик обвиття пуповиною
  • Аускультація. Завдяки аускультації доктор зможе визначити серцебиття плоду. Прилад для прослуховування серця малюка називається
   стетоскопом. Що стосується розподілу по тижнях, то така діагностика проводиться на п'ятому місяці. Серцеві тони плода
   залежатимуть від того, де він буде перебувати в матці.
  • Генетичне обстеження. Припускає, що буде проведено біохімічний аналіз крові при вагітності і ультразвук. Забір крові, щоб визначити
   генетику, виробляють з вени на лікті. Потім діагностують білковий рівень - аналіз ХГЛ при вагітності, АФП і РААР-А.Необходімость дослідження на генетику може зумовити перше УЗД, а також деякі причини:
   аналізи при вагітності

  - Попередня перервана вагітність через хромосомних патологій (можливе каліцтво) малюка,

  - Складні генетичні захворювання у родичів,

  - Вік вагітної більше 35 років (може вплинути на генетику і спровокувати потворність).

  У першому триместрі роблять «подвійне тестування» з 10 по 14 тиждень. Назва дослідження отримало тому, що лікарі
  розглядають два маркера:

  аналізи при вагітності

  ХЛГ синтезується плацентою, а тому його досліджують на ранніх термінах. У разі його істотного підвищення доктора
  говорять про вплив на генетику дитини і високий ризик формування синдрому Дауна, Едвардса або пороку серця.

  - РАРР-А протеїн, асоційований з вагітністю. При виникненні аномалій в хромосомах, його концентрація знижується.

  У II триместрі роблять «потрійне тестування», а по тижнях доктора зачіпають 16 і 18. Що стосується аналізів, проведених
  під час цього дослідження, до них відносять:

  - Кількість вільного НЕ, що синтезується плацентою за участю плода. Якщо цей показник сильно знижений, лікарі
  встановлюють недостатність плаценти, порок формування ЦНС, аномалії хромосом,

  - АФП протеїн, який виробляється жовткових мішечком, а потім печінкою і шлунково-кишкового тракту. При його підвищеному рівні фахівці говорять про наявність дефектів нервової трубки. Занадто низький показник теж поганий і вказує, що треба звернути увагу на хромосомні патології.

  • Рентгенопельвіометріі - аналіз, який призначається на пізніх термінах, а саме на 38 тижні. Під час обстеження
   фахівці визначаються зі способом народження дитини - кесарів розтин або природні пологи. У жінок з досить вузькими тазовими кістками роблять знімок з головкою дитини. Далі комп'ютер проводить оцінку параметрів і моделює пологи.
   аналізи при вагітності

  Потрібно відзначити, що розшифровка значень біохімічних маркерів індивідуальна для кожного жіночого організму.

  Аналіз ТТГ і як його здавати

  З метою запобігання спотворень аналізу ТТГ, пацієнтці потрібно за два дні до його здачі виключити фізичні навантаження.
  Правильно брати матеріал натщесерце вранці, а якщо потрібно відстежувати зміни гормону ТТГ, то через деякий час матеріал беруть в аналогічний час.

  Також перед аналізом ТТГ не рекомендується нервувати, щоб не стався викид гормонів з надниркових залоз, і змінив
  результат дослідження на ТТГ. Якщо таке станеться, ТТГ буде сильно завищений, а знизиться тільки після того, як вагітна заспокоїться.

  Що стосується норми, рівень ТТГ протягом доби змінюється, а максимальна концентрація відзначається вранці. Саме тому не варто дивуватися, коли після ситної вечері напередодні, в ранковому аналізі буде високий рівень ТТГ.

  дослідження сечі

  Важливу роль в комплексі процедур, розписаних по тижнях, грає аналіз сечі при вагітності. За допомогою сечі доктора
  здатні виявити безліч проблем. Під час такого обстеження, включаючи аналіз за Зимницьким, можливо встановити патології, які при своєчасній терапії не принесуть дитині шкоди.

  Всіх жінок направляють на загальний аналіз урини. Його здають на першому триместрі обов'язково, щоб визначити фізичні
  показники зібраного матеріалу. Крім цього, фахівці за допомогою аналізів, включаючи за Зимницьким, встановлюють
  показники білка, ацетону, цукру, солей, жовчних пігментів, бактерій і частинок епітелію.

  При необхідності призначають додаткові дослідження, які ведуть облік певних показників:

  • Аналіз за Зимницьким дає можливість проведення оцінки ниркової роботи і можливості виділення конкретних типів солей.
   Сеча за Зимницьким правильно збирається протягом доби через кожні три години і вночі теж.
  • Аналіз сечі по Нечипоренко при вагітності обязтелей для вивчення рівня лейкоцитів і спеціальних елементів в концентрації на 1 г сечі. Збирають проміжну струмінь.

  Розшифровка дослідження сечі вагітної і звичайної людини нічим не відрізняється. При незначному рівні збільшення лейкоцитів його прирівнюють до норми. У свою чергу, як і в аналізі на глюкозу, велика кількість білка і цукру говорять про цукровий діабет та порушення функції нирок. Значне збільшення рівня лейкоцитів на будь-якому триместрі сигналізує про процес запалення в сечовивідних шляхах.

  аналізи при вагітності

  Як вагітність впливає на результати досліджень?

  Розвиток дитини в утробі сприяє зміні всіх функцій організму, а тому аналіз крові на вагітність, ТТГ, дослідження за Зимницьким і багато інших показують інші дані.

  Особливо помітні зміни у жінок, що здають кров. Загальний аналіз здатний показати зростання плазми, який відбувається швидше, ніж поширюються еритроцити. Таким чином, відбувається розрідження крові, зменшення рівня червоних кров'яних тілець і гематокриту. тому лікарі кажуть уявної анемії. Про явну анемії при вагітності швидше вкаже рівень гемоглобіну.

  На другій половині терміну починається збільшення показника лейкоцитів, а також можна виявити антитіла до захворювань.
  Вагітність провокує збільшення згортання крові, а тому всі компоненти сироватки розшифровка тесту покаже в підвищеному рівні. Білки у вагітної на 1 г стають нижче, ніж були.

  Ще однією характерною зміною вважається збільшення рівня жирних кислот в крові, а також холестерин.

  Вимірювання на глюкозу характеризуються незначним присутністю показника в сечі і крові, які вважаються нормою.