У період виношування малюка і майбутніх пологів кожна жінка відчуває себе красивою, але, тим не менш, зовнішність вимагає до себе уваги і власна шевелюра, в тому числі.

В такому випадку стає особливо актуальним питання - а чи можна при вагітності фарбувати волосся. зафарбовуючи сивину або надаючи їм новий колір, не зашкодить це малюкові? Саме це питання і варто розглянути більш детально, зваживши всі за і проти.

фарбування волосся під час вагітності

Яким чином впливають хімічні барвники на організм?

Кожен противник фарбування волосся аміачної фарбою може прямо сказати наскільки шкідливо вплив хімічних компонентів, що містяться в ній, і можуть стати причиною появи алергії, висипань у мами, аж до алергічного шоку і викидня. Нарівні з цим стійкі леткі сполуки, що містять в собі токсичні субстанції здатні без проблем проникнути в організм жінки через дихальні шляхи і шкіру голови, привівши до негативних наслідків.

Вельми шкідливо дихати при фарбуванні волосся парами аміаку, що міститься в багатьох фарбах для волосся. При цьому, відповідаючи на питання - чи можна при вагітності фарбувати волосся, багато резонно можуть відзначити, що в арсеналі є безаммиачні фарби. Але в цьому відношенні варто сказати, що не всі фарби такого формату можуть бути нешкідливі - замінник аміаку може також бути вельми отруйний і небезпечний.

Чи можна забарвити волосся вагітним - думка лікарів

Якщо звернутися за порадою до медиків щодо фарбування волосся на ранніх термінах або ж перед самими пологами, то в цьому відношенні можна говорити про те, що існує дві точки зору і дві сторони, які відстоюють власні позиції.

Лікарі, які стосуються скептично до фарбування волосся в період виношування плоду, відзначають, що в перманентних складах фарби присутні вельми небезпечні компоненти, небезпечні для мами і плоду. Так до складу фарб для волосся входить резорцин - саме він призводить до подразнення слизової оболонки очей і гортані, шкірних покривів, стає причиною нападів кашлю, знижуючи захисні сили організму.

До складу будь-яких фарб з аміаком і без аміаку, входить і перекис водню - саме цей компонент руйнує природний пігмент волоса, дозволяючи барвника проникнути вглиб структури волосся. І в тому і іншому випадку перекис водню присутній, правда в різних процентних співвідношеннях, але це не робить фарби менш шкідливими для організму матусі.

Перекис викликає роздратування шкіри голови, хімічний опік, а аміак - провокує напади нудоти і головний біль, що не найкращим чином позначається на самопочутті майбутньої породіллі. Єдино, що варто відзначити в цьому випадку, так це те, що на даний момент лікарями не проводяться масштабні дослідження в питанні негативного впливу компонентів фарб для волосся на плід і як вона впливає на нього.

фарбування волосся під час вагітності

Забарвлення при сивині

Якщо сиве волосся пробиваються у вашій шевелюрі і терпіти таке неподобство ви не в силах - пофарбувати волосся все ж можна. Такої позиції дотримується друга група лікарів, відзначаючи, що в організм матусі потрапляє незначна кількість шкідливих компонентів, які не можуть завдати істотної шкоди ні її, ні майбутній дитині.

Думки фахівців щодо цього однозначні - можна підстригати і фарбувати волосся, залишаючись завжди красивою і привабливою мамою в цікавому положенні. Таку позицію лікарі аргументують тим, що плацента, що оточує плід захищає малюка від будь-яких негативів, а якщо шкідливих компонентів фарб надходить в організм мами всього нічого - то така захисна оболонка просто не пропустить їх.

Чи можна забарвити волосся під час вагітності - рекомендації косметологів

Відповідаючи на сам питання про фарбування волосся в період виношування плоду, варто враховувати і поради і взяти до уваги рекомендації косметологів і перукарів - людей, що мають пряме відношення до краси і волоссю, в тому числі. Кожен розуміє, що позитивні емоції, заряд позитиву просто необхідні кожній людині, а майбутній мамі - подвійно. Якщо в дзеркалі жінка бачитиме сіру мишку і таку собі Миршавий, з безбарвною копицею волосся - настрою це їй не додасть.

Бути красивою в період вагітності - не тільки можна, а й вкрай необхідно і тому варто уточнити основні моменти, які варто взяти до уваги при фарбуванні волосся. Все це дозволить не нашкодити самій матусі, а й підняти їй настрій, що позитивно позначиться на плоді. Якщо ви вирішили пофарбувати волосся самостійно - то візьміть до уваги деякі поради, зробивши сам процес приємним і менш шкідливим.

На самому початку варто наголосити на тому, що перукарі не рекомендують фарбувати локони перші три місяці вагітності. Вся справа в тому, що в цей самий період у плода формуються всі органи і системи і як підсумок - відбувається перебудова гормонального фону. В силу цього варто трохи зачекати і відкласти фарбування до терміну вагітності в 12 тижнів.

Так само варто відзначити і те, що фарбувати волосся коштує не більше 1 разу на три місяці, вибираючи тон фарби максимально природний і наближений до натурального, власним кольором волосся. Якщо фарбувати волосся кожні 2-4 тижні - ви нашкодите своїй шевелюрі, перепалів її фарбою і зробивши сухим і ламким. При цьому природний тон дозволить не турбуватися про такий момент як відросло коріння і проводити фарбування рідше.

Як відзначають самі перукарі, яких підтримують і медики, зокрема, педіатр Комаровський, перед самою процедурою варто зробити тест на алергічну реакцію. Офарбуйте всього лише локон власного волосся і подивіться - як поведе себе організм, тим самим, уникнувши негативних наслідків.

фарбування волосся під час вагітності

Які фарби не рекомендуються

Також варто відмовитися від використання від стійких фарб - віддайте перевагу органічні барвники для вашого волосся або ж натуральні засоби з арсеналу наших бабусь. Досить згадати такі ефективні і перевірені часом, натуральні засоби для фарбування волосся як хна і басма. Фарбування волосся хною або ж басмой дозволить надати волоссю красивий тон і блиск, позбавивши від такого неприємного явища як лупа і зміцнивши їх, стимулюючи ріст волосся.

Якщо ви фарбуєте волосся в перукарні - поінформуйте майстра, оскільки це дозволить не допустити негативних наслідків щодо використання агресивного кошти для фарбування волосся. Досвідчений майстер підбере більш щадний спосіб фарбування волосся, тим самим, звівши до мінімуму весь можливий негатив від самої процедури.

самостійна забарвлення

Проводьте забарвлення самостійно - зупиніть вибір на фарбах для волосся, які передбачають щадне фарбування і не містять в собі аміак, аминофенол, перекис водню. Фарбування варто в добре провітрюваному приміщенні і не перетримати фарбу на волоссі довше часу, передбаченого інструкцією.

Якщо будучи в положенні ви вирішили круто змінити імідж і будучи шатенкою, перефарбувати волосся в білий колір - варто почекати. В цьому відношенні особливо варто виділити такий термін вагітності як 21 тиждень і до шести місяців. Після закінчення півроку плід сформований і росте, розвиваючись в утробі, а до цього терміну, особливо на 21 тижні і в шість місяців плід тільки завершує своє формування.

Також пам'ятайте, що виношуючи плід жіночий організм втрачає вітаміни, мікро- і макроелементи поставляючи ними майбутньої дитини і як підсумок - локон ставати ламким, з січеться кінчиками. В силу цього, щоб не зробити їх ще більш схожими на копицю соломи, різко змінюючи свій колір, пофарбувавши їх у білий колір, наприклад, варто почекати з таким радикальним кроком. Якщо хочете надати волоссю красивий тон - зупиніть свій вибір на натуральних засобах фарбування волосся або ж оттените їх тоніком або ж відтіночним шампунем або бальзамом.

фарбування волосся під час вагітності

Фарбування волосся засобами з народного арсеналу

Як показує історія, наші бабусі в догляді за власним волоссям використовували натуральні засоби і рецептуру для забарвлення і мали розкішний каскад блискучих локонів. Забуті рецепти варто відродити в період виношування плоду, тим самим бути красивою і не нашкодити малюкові.

Якщо ви прийняли рішення надати світлий тон темним волоссям, то в цьому відношенні можна мити волосся відваром ромашки аптечної, додавши в літр відвару 1 ст.л. перекису водню. Так само сам рецепт може бути інтерпретований і замість перекису використовуватися спирт - це додасть золотистий відтінок і сяйво більш світлим, русявим волоссям.

Якщо ви володарка каштанових локонів - надати більш насичений тон їм допоможе запарених лушпиння цибулі або ж відвар липового цвіту. У той же час чорний чай, звичайна заварка, додасть волоссю благородний відтінок червоного дерева. Рецептів багато і розповідати про рецепти наших бабусь можна довго, але це не змінює суть справи - ви отримуєте не тільки красивий тон і відтінок волосся, але і зміцнюєте їх, позбавляючи від багатьох проблем.

Протипоказання для фарбування волосся

Питання про те, фарбуватися в період виношування плоду або ж немає залишається спірним і відкритим. Звичайно, використовуючи хімічні фарби для фарбування волосся, жінка в певній ризикує і просто необхідно мати для такого кроку вельми вагомі аргументи. При цьому в даному питанні є свої протипоказання, розглянути які варто більш детально і прийняти до уваги, наважуючись на такий крок.

Варто пам'ятати, що в перші 3 місяці і до піврічного терміну перебігу вагітності плід дитини формується і росте досить інтенсивно. В силу цього, перш ніж пофарбувати свої локони варто пам'ятати, що консультація гінеколога в даному питанні - обов'язкова.

Якщо вагітність супроводжена найсильнішим токсикозом, жінка схильна до алергічних реакцій на хімікати, або можливо її виникнення - забарвлення волосся тільки стане зайвою навантаженням на імунітет і тому багато лікарів все-таки рекомендують відмовитися від такого кроку або застосувати натуральні засоби догляду за волоссям.

Якщо хочете кілька освіжити або оновити власний образ - можна скористатися таким методом як мелірування або ж колорування, тим самим, звівши до мінімуму контакт хімічних реагентів з шкірою голови. Так само варто віддати перевагу натуральним тонам, близьким за кольором з власним волоссям - так відросло коріння будуть виділятися менше, і ви не так часто будете фарбувати локони.

Також при фарбуванні варто пам'ятати і те, що в організмі жінки відбувається суттєві гормональні зміни, безпосередньо впливаючи на волосся і його структуру, і фарба, навіть найсильніша і ефективна може просто не лягти в своїй колірній гамі. Або ж якщо забарвити волосся, то ви можете стати щасливою власницею бузкової або ж фіолетовою шевелюри, крім того, якщо колір і буде той, який ви плануєте - триматися на волоссі вона буде дещо гірше.

Що ще слід почитати: