очисна клізма перед пологами

Клізма перед пологами неминучість або є альтернативи?

Клізма перед пологами, навіщо?

Очисна процедура перед пологами необхідна для спорожнення кишечника під час пологів, а так само для виключення можливості попадання вмісту кишечника в родові шляхи.

Зараз, як правило, можна вибрати між клізмою, проносними свічками або прийомом капсул Мікролакс.

Чи роблять цю процедуру перед пологами, необхідно дізнатися в тому пологовому будинку, в якому ви збираєтеся народжувати. Як правило, різні пологові установи дотримуються різних думок щодо користі процедури.

Як роблять клізму перед пологами?

Клізма - це рідина, яка вводиться в пряму кишку з метою очищення кишечника. Зазвичай її роблять, щоб запобігти запор або стимулювати родову діяльність. Вдаватися до такої методиці перед пологами, вирішує тільки акушер-гінеколог.

Для того щоб полегшити майбутні пологи, ваш лікар може рекомендувати вам сувору дієту на останньому тижні перед ними. Зазвичай ця дієта дозволяє прийом молочних продуктів, овочів, фруктів, каш на воді, свіжих соків, мінеральної води і зеленого чаю. Під час суворої дієти не рекомендується вживання тваринного білка і вуглеводів. Не варто вживати трав'яні чаї без консультації з лікарем, тому що деякі трави можуть стимулювати маткові скорочення. Сувора дієта перед пологами потрібна для того, щоб не перевантажувати кишечник. У день пологів краще взагалі нічого не їсти, тому що кишечник повинен бути порожнім не тільки під час пологів, а й після.

При пологах проходять природним шляхом, м'язи живота напружуються таким чином, що можуть виштовхнути дитину і весь вміст кишечника. Тому не варто ставити питання "чи обов'язкова клізма перед пологами?" Так, обов'язкова, тому що вона допомагає видалити фекалії з товстої кишки і запобігає забрудненню родового каналу. Ви ж не хочете опинитися у вкрай сором'язливий положенні на родовому кріслі? Так само процедура призводить до посилення маткових скорочень і викликає активну родову діяльність.

Як ставити клізму перед пологами?

Ваш гінеколог повинен розповісти про всі тонкощі процедури, обов'язково порадьтеся з ним, чи варто це робити до надходження в пологовий будинок. Якщо ви не хочете робити це в пологовому будинку, можна впоратися із завданням і в домашніх умовах.

Як робиться клізма перед пологами технічно?

У пологовому будинку вам запропонують переодягнутися в родову сорочку, дадуть туалетного паперу в необмеженій кількості, до ваших послуг буде так само біде. Медсестра попросить вас лягти на лівий бік на кушетку і привести коліна до живота. Потрібно буде постаратися розслабитися. Вам акуратно введуть в анус наконечник клізми, змащений вазеліном, і плавно введуть в кишечник приблизно 1.5 літра води. Це не приємно, але не боляче. Потрібно буде постаратися утримати воду хоча б 15-20 хвилин, тоді захід буде ефективним.

Роблячи процедуру самостійно вдома, пам'ятайте, дуже важлива температура рідини. Зазвичай ця температура близька до температури тіла вагітної жінки, не можна використовувати гарячу воду. Клізма в домашніх умовах робиться з додаванням кухонної солі (зовсім трохи). Рідина повинна бути кімнатної температури, за обсягом 1,5-2 літра. Край наконечника перед введенням в задній прохід необхідно змастити вазеліном. Щоб рідина не витекла завчасно, потрібно затиснути шланг прищіпкою. Після того як вся рідина витече, необхідно спорожнити кишечник хвилин через 15-20. Самостійно зробити її не складно, але краще нехай її зроблять в пологовому будинку.


Багато вагітні мами не розуміють, навіщо такі заходи, коли можна обійтися проносними або Мікролакс. Все-таки вважається, що клізма набагато ефективніше очищає кишечник, до того ж є природним стимулятором регулярних сутичок. Так, це не дуже приємно, але вона полегшить і прискорить ваші пологи, і ви абсолютно точно не потрапите в неприємну і незручну ситуацію під час пологів.

Питання як викликати сутички, як правило, виникає в самому кінці вагітності, на 39-38-40-41 тижня.

Тепер буду знати процеси проявляють після клізми і їх переваги. Зазвичай пояснення не чіткі, тільки говорять що потрібно зробити клізму і все. А тут в статті все написано доступно і просто. Дякуємо!

У нас в пологовому будинку всім робили клізму. Говорили, що так швидко і ефективно. Трохи не приємно, але що вдієш, треба!

За першою дитиною я клізму робила, але після пологів важко було сходити в туалет. За другим не робила, тому проблем з цим було менше. Але все ж я ", за", клізму, тоді спокійніше відчуваєш себе під час пологів!)

Звичайно ", ЗА" ,. Я обох дітей народжувала після клізми. По-перше відчуваєш себе більш впевнено. Чи не правда, коли кажуть, що там вже все рівно, аби все закінчилося швидше. по-друге, дійсно, після клізми сутички стають більш-більш відчутними.

Очисна клізма, звичайно, необхідна перед пологами. Самій жінці буде легше і спокійніше. Я вважаю, що можна і вдома пройти цю процедуру самостійно або за допомогою чоловіка. Хоча в пологовому будинку все одно обов'язково зроблять ще раз. З власного досвіду можу сказати, що зайвим це не буде.

А мене заздалегідь попередили, що клізми в нашому пологовому будинку не роблять, я робила вдома сама. Неприємно, але зате потрібно.

Клізма потрібна обов'язково! Мені ставили більш пізній термін пологів (народила я вчасно, як потім виявилося за підрахунками). Природно приймала їжу, так як по ", папері", народжувати збиралася через тиждень і не була готова в цьому відношенні. Якби не клізма, мені було б не комфортно, медикам і малюкові :)

Мені в пологовому будинку клізму зробили дуже неякісно, ​​я навіть просила повторити процедуру, тому як явно відчувала, що ефекту вона не дала. Але мені відмовили! Під час пологів було дуже неприємно відчувати наслідки цього недоліку, до того ж геморой виліз. Перший похід в туалет по-великому був якимось випробуванням, три дня волю в кулак збирала. )))

А боляче взагалі народжувати, я дуже боюся ((((

У пологовому будинку, куди я збираюся йти народжувати, клізм не роблять. Лікар сказала, що після клізми можливий рідкий стілець, т.к. не вся вода виходить з кишечника.

А я обійшлася без клізми. Просто за два дні, до передбачуваного терміну пологів я їла дуже мало, і маленькими порціями. І всім советую- не захоплюйтеся їжею перед пологами, тоді і народжувати буде легше.

Я народила за 10 днів до передбачуваної дати пологів, тому їла як зазвичай. У пологовий будинок надійшла о 2 годині ночі, зробили мені клізму (єдино, сказали, воду намагатися тримати всього 5 хвилин, зате потім півгодини побути в туалеті), а народила в 10 годині ранку. І все одно осоромилася прямо на столі під час потуг трохи. Соромно було ((((Акушерка сказала, що на клізмі НЕ досиділа, а я думаю, що просто багато часу пройшло від клізми до пологів, і вечеря встиг ", спуститися", по кишечнику. Ну а лікарі сказали - не переживай, ми всяке бачили, все прибрали, все чистенько))

Мається на увазі - не їсти, якщо у вас йдуть пологи. У цей час навряд чи вийде є, в пологовому відділенні вас годувати не будуть, а з власного досвіду я пам'ятаю що в день пологів спроба на початку сутичок пообідати скінчилася просто блювотою)