Багато які планують малюка пари замислюються про те, як визначити що запліднення відбулося? Процес цей прихований від людських очей, він відбувається всередині маткової труби, де створюються найбільш оптимальні умови для зачаття.

Але виявляється це якось в самопочутті?

Процес запліднення і початок нового життя - це складний процес, для успішного завершення якого потрібно наявність декількох умов. Найчастіше, при плануванні малюка багато подружніх пар запитують, як дізнатися що запліднення відбулося? На жаль, в даний момент, наука не досягла таких висот, щоб за допомогою будь-яких тестів або апаратів простежити за моментом зачаття. Дізнатися про те, що воно здійснилося можна через як мінімум тиждень, коли може відзначатися незначний імплантаційний провал температур на графіках базальної температури або виникне кровотеча імплантації. Це не зовсім кровотеча, корі невеликі виділення, що мажуть, вони бувають далеко не у всіх майбутніх мам. Тому, перші ознаки запліднення яйцеклітини до затримки визначити неможливо. Є висока ймовірність зачаття при наявності овуляції і виході яйцеклітини з яєчника, і наявності статевих контактів в період за дві доби до овуляції і протягом 3 діб після неї.

Будь-які ознаки запліднення яйцеклітини або особливі симптоми серед майбутніх мам відзначити складно. Сперматозоїд і яйцеклітина настільки малі, що не можуть при злитті давати будь-яких дискомфортних або больових відчуттів. Зачаття відбувається відносно автономно, і перший час запліднена яйцеклітина існує незалежно від тіла мами. Тому, перші ознаки запліднення яйцеклітини проходять зовсім непомітно, хоча багато хто з майбутніх мам відзначають невеликі тягнуть відчуття внизу живота, відчуття поколювання або лоскоту. Такі ознаки, якщо відбулося запліднення, вчені та медики схильні вважати самонавіюванням, деяким перебільшенням, так як дуже хочеться скоріше дізнатися радісну новину.

Які реальні симптоми при заплідненні яйцеклітини можна виявити? За даними УЗД в перші дні після запліднення нічого побачити неможливо. Можна виявити тільки утворилося жовте тіло, на місці виходячи яйцеклітини. Приблизно 7-10 днів яйцеклітина, навіть якщо вона запліднена і дала разом із сперматозоїдом нове життя, візуально навіть за допомогою приладів побачити ми це не зможемо - зародок дуже малий і його просто не видно всередині порожнини маткової труби.

Ознаки запліднення після овуляції

При наявності овуляції в період планування вагітності, час за добу - двоє до неї і відразу після - найвдаліший для зачаття. Якщо обидва партнери здорові, немає ніяких проблем в інтимній сфері, ймовірність запліднення овуліровать яйцеклітини вкрай висока. Але як такі симптоми запліднення після овуляції можна виявити як мінімум через 7-10 діб, якщо зародок почне імплантацію в стінку матки. Надалі ж, у міру розвитку вагітності поступово почнуть відзначати перші ознаки, пов'язані з підвищенням рівня прогестерону.

Якщо симптоми овуляції і можна виявити навіть зовні, зі зміни вагінального слизу, то запліднення зазвичай проходить як таїнство, тихо і непомітно. Усередині тіла жінки обидві клітини, чоловіча і жіноча, надійно захищені від зовнішніх впливів. Це дозволяє їм в найвідповідальніший етап набагато менше залежати від зовнішніх умов і негативних впливів.

І якщо вони зіллються, і утворюється зародок, про те, що ви вагітні можна буде дізнатися буквально через пару-трійку тижнів, коли виникне затримка. Саме по затримці менструації і починають підозрювати про те, що скоро ви станете мамою.

Інші статті цього розділу

запліднення яйцеклітини ознаки

Відповідальний підхід до вагітності передбачає підготовку двох партнерів: комплекс обстежень, які повинні пройти майбутні батьки. Які аналізи перед зачаттям обов'язкові?
9

якщо відбулося запліднення ознаки

запліднення яйцеклітини ознаки

Народиться дитина чи ні, залежить від того, наскільки успішно пройде зустріч сперматозоїда і яйцеклітини. Як розрахувати дні овуляції, і які методи допомагають "зловити" овуляцію?
13

запліднення яйцеклітини ознаки
перші ознаки вагітності після штучного запліднення