тягне живіт

Неприємні відчуття, що тягнуть, відчуття розпирання і біль внизу живота на самому початку гестації, явища настільки поширені, що їх розцінюють як один з ознак вагітності.

У багатьох жінок в перші дні менструальних кровотеч набрякає і болить низ живота. Таке явище для них звично, але чому ж при ранніх термінах вагітності тягне живіт як при місячних? Чи небезпечно це? І що потрібно робити в такому випадку?

Які причини неприємних відчуттів?

На початку вагітності, якщо жінку турбують постійні болі в нижній частині живота, варто проконсультуватися з гінекологом. Причини дискомфорту в нижній частині живота різноманітні. Їх можна розділити за кількома класифікаційними ознаками:

 • за ступенем небезпеки (небезпечні, і безпечні),
 • по физиологичности (фізіологічні і патологічні),
 • за інтенсивністю (сильні, відчутні, ледь помітні),
 • по залежності від процесу гестації (пов'язані з вагітністю, і не пов'язані),
 • по частоті їх причини (часто зустрічаються, рідкісні).

Небезпечна, звичайно, не сама біль, це всього лише сигнал, який сигналізує про зміни, що відбуваються в організмі жінки. Небезпечними можуть бути зміни, які стали причиною сильного дискомфорту.

Поширені причини болю внизу живота

Найпоширенішою і фізіологічною причиною дискомфорту в області статевих органів жінки на самому початку виношування дитини є імплантація (впровадження) зародка в міометрій. Процес імплантації може супроводжуватися невеликою кровотечею, яке помилково приймається жінкою за місячні. Такий біль не носить постійного характеру і вщухає після відпочинку.

Невеликий дискомфорт викликає і сам ріст матки в процесі вагітності. Для того щоб вмістити ембріон і потрібну кількість амніотичної рідини матка - цей м'язовий мішок, повинна розтягнутися. Розтягуються також і зв'язки, її утримують. Цей процес і супроводжується відчуття того, що хтось всередині тягне за скорочення джгутики. Біль при цьому слабка або помірної інтенсивності, періодична, що не наростає. Це теж цілком природна причина хворобливих відчуттів, нічого небезпечного за таким дискомфортом не варто.

У цей період приплив крові до матки збільшує, матка набрякає і починає тиснути на навколишні тканини, в першу чергу на пряму кишку. Це є другою причиною дискомфорту внизу живота. Створюється відчуття, що болить лівий яєчник. Насправді - це біль в кишечнику. Цей стан не загрожує життю майбутньої мами, просто воно неприємно. Якщо турбує ще й запор, потрібно нормалізувати раціон, можна скористатися гліцеринові свічками для полегшення акту дефекації. Але цей засіб симптоматичної терапії і перетворювати використання ректальних супозиторіїв в систему не варто.

Небезпечні акушерські стану

Болі в нижній частині живота можуть бути свідченням патології вагітності. Виникають вони у випадках, коли:

 • ембріон імплантується не за місцем призначення (наприклад, в фаллопієвій трубі),
 • коли зародок перестає розвиватися,
 • або коли матка настільки напружена або схильна до частих спазмів, що це загрожує вигнанням зародка (самоаборт).

У такій ситуації патологічний процес буде не просто викликати відчуття того, що хтось всередині смикає за джгутики, біль буде носити спастичний нападоподібний характер, наростати, і не вщухати навіть у спокої. Спазмолітичні препарати не матимуть належного ефекту. Згодом можуть з'явитися кров'янисті виділення різної інтенсивності і кольору (від кремово-коричневих та мажучі, до яскраво-червоних). У цьому випадку жінка потребує якнайшвидшої медичної допомоги. При появі виділень потрібно лягти і викликати швидку допомогу. В останньому випадку медицина може виправити ситуацію при своєчасному зверненні. У першому потрібно негайно хірургічне втручання. При позаматкової вагітності порятунок дитини неможливо, і мова йде про порятунок життя матері.

Невідкладні стани, що не залежать від вагітності

Імітувати болю перед місячними можуть і інші патологічні стани. Хоча зазвичай такий біль має ряд особливостей, нехарактерних для больового синдрому при менструації або вагітності.

Боліти живіт може через запалення апендикса. В такому випадку біль зазвичай локалізується з правого боку живота. І лише в разі перитоніту може мати розлитої характер. Такий біль іноді нагадує запалення яєчників. Стан вимагає оперативного втручання, так як загрожує життю жінки.

Біль внизу живота може бути ознакою гострого запалення яєчників. Якщо до зачаття процес мав прихований перебіг, і не сильно турбував жінку, то вагітність могла його загострити. Такий стан вимагає швидкої реакції з боку лікарів і негайного лікування, щоб не допустити розриву яєчника і перитоніту.

Інші причини дискомфорту на ранніх гестаційних терміни

Біль може бути ознакою новоутворення, наприклад, кісти яєчника. Новоутворення в період вагітності мають тенденцію до зростання, під впливом гормонів. Такий стан вимагає спостереження лікаря. У разі наявності кіст зазвичай втручання не потрібно, якщо вони не досягають дуже великих розмірів.

Хворіти низ живота може внаслідок захворювань, що передаються статевим шляхом, не вилікуваних до вагітності або придбаних після. Патогенні мікроорганізми на тлі великої кількості гормонів в крові активно розмножуються і викликають біль. Біль зазвичай сильніше, ніж при місячних. Чи не купірується спазмолітиками і супроводжується специфічними виділеннями з неприємним запахом і незвичайним кольором (жовтим, сірим, зеленим). Боліти живіт може і в результаті травм попереку або живота, отриманих при вагітності. У будь-якому випадку, якщо болі постійні і заподіюють дискомфорт, потрібна консультація фахівця.

Рекомендуємо статті для ознайомлення:

 • тягне живіт
  Чим харчуватися мамі, що годує після пологів?
 • Вправи на фітбол після пологів
  тягне живіт
  Замороження стовбурових клітин
 • тягне живіт
  Через скільки після прийому антибіотиків можна знову годувати?