Вагітність для жінки - це прекрасний період. Організм починає змінюватися. А у майбутньої мами починає з'являтися багато питань: що робити на першого тижня після затримки, коли йти до лікаря, на якому терміні УЗД показує вагітність.

І ще багато інших нюансів.

коли йти на перше узі при вагітності

Жінка дізналася, що вагітна

Як вести себе на першому тижні вагітності?

 1. Якщо зачаття точно сталося і майбутня мама впевнена, що воно не вимагає підтвердження, то можна починати відмовлятися від звичного життя. А саме дотримуватися режиму, не переживати, не перестаратися з фізичними навантаженнями.
 2. Вести статеве життя можна, але після зачаття робити це потрібно акуратно. Чи не робити різких рухів. Вибрати зручну, а головне, безпечну позу.
 3. Кращим мамам доведеться відмовитися від своєї звички (знижується ризик народження нездорового малюка).
 4. Правильно харчуйтеся. Токсикозу поки може не бути.
 5. Ні в якому разі не можна вживати алкоголь. Він може спровокувати викидень.
 6. Вагітність - це особливий період в житті жінки. Починайте день в хорошому стані, менше переживайте, намагайтеся думати тільки про хороше.

ознаки вагітності

У перші два тижні після зачаття становище жінки залишається для неї таємницею. Адже вона навіть не підозрює, що яйцеклітина вже запліднена. Перший тиждень може себе не проявляти. Але все-таки такі зміни, як слабкість, сонливість, дратівливість присутні можуть. На 5 акушерської тижні жінка може спостерігати такі зміни:

коли йти на перше узі при вагітності

Нудота може бути одним з ознак вагітності

 • чутливість до запахів,
 • біль у грудях.

Потрібно відзначити, що перші ознаки можна побачити не відразу після затримки. У кожної жінки вони проявляються по-різному. Хтось на 7-й день зрозуміє, що знаходиться в цікавому положенні, а хтось і не зверне уваги на перші ознаки.

На який день після затримки потрібно йти в жіночу консультацію?

Якщо звернутися до хорошого фахівця, то вже на 5 день затримки він зможе побачити наявність вагітності. Варто відзначити, що 5 днів рівні приблизно 3 тижням від дня зачаття.

Коли йти на УЗД?

На якому терміні УЗД показує вагітність, хвилює багатьох мам. Хочеться сказати, що йти робити УЗД на другий день після затримки не потрібно. Так як ні один, навіть досвідчений фахівець, не побачить в матці плід.

Коли на УЗД можна побачити вагітність?

Запліднення яйцеклітини може відбутися після овуляції або в її день. Для того щоб фахівець побачив «положення» на УЗД потрібно дотримати кілька простих умов:

 • Термін. Він повинен бути достатнім. На екрані чітко проглядається горбок, який відрізняється від поліпа.
 • Коли немає запальних процесів. В цьому випадку плід повинен бути дуже великим, щоб лікар зміг визначити його і відрізнити від набряку.
 • Сучасне апаратне обладнання.

коли йти на перше узі при вагітності

Кабінет ультразвукової діагностики

Який метод УЗД краще визначає наявність зачаття?

Збираючись на обстеження, багато мам задаються питанням яке УЗД краще зробити щоб визначити на ранніх термінах вагітність: вагінальне або обстеження через черевну порожнину?

Варто відзначити, що безпечним для плода є саме обстеження через черевну порожнину. Перше обстеження на малих термінах фахівець робить за бажанням мами. Це, як правило, робиться для того, щоб бути впевненим в положенні ви чи ні. Вагінальне обстеження може виявити плодове яйце приблизно за тиждень раніше, ніж черевний обстеження.

Зробити дослідження - це не проблема, головне ще, щоб лікар був грамотний, а апарат УЗД нових моделей. Нерідко бувають випадки, коли на ранніх термінах після затримки лікарі роблять УЗД. Тільки один фахівець в його результаті може бачити наявність вагітності, а інший ні. В цьому випадку рекомендується провести дослідження повторно, але трохи пізніше.

Чи важливо робити УЗД на ранніх термінах?

Лікарі призначають УЗД після затримки для того, щоб точно переконатися що вона є, і для виключення позаматкової вагітності. Тобто якщо навіть є затримка, але присутні сумніви, що перебуваєте в положенні, то можна піти на обстеження. На ньому буде видно все те, що цікавить. На якому терміні УЗД показує вагітність вам зможе пояснити ваш гінеколог.

Планове УЗД роблять на терміні 11-13 тижнів. Для кожної вагітної жінки це обов'язкова процедура. Воно називається скринінговим, т. Е фахівець перевіряє наявність патологій. Небезпечно коли мами ігнорують його, адже велика ймовірність що малюк народиться хворою.

За допомогою УЗД можна не тільки точно дізнатися на якому тижні знаходиться пацієнтка, а й виявити дефекти в розвитку плода.

Чого очікувати від першого УЗД і коли на нього краще піти?

На наступний день після затримки необхідно згадати, якого точно числа у вас були останні місячні. Протягом усіх 9 місяців вам постійно будуть ставити це питання. Саме з цього дня потрібно розраховувати дату пологів.

коли йти на перше узі при вагітності

Для розрахунку приблизної дати пологів необхідно знати перший день останніх місячних

При трансвагинальном дослідженні плодове яйце можна побачити вже через день - два після затримки. На цьому етапі можна отримати відповідь тільки про його наявність і все. Багато хто запитує, навіщо тоді взагалі робити дослідження так рано. Але, як правило, до таких пацієнток ставляться ті, у кого були складно з зачаттям дитини, і вони переживають за його стан.

Якщо на тесті видно дві смужки, але ви відчуваєте себе добре, немає, ніяких виділень, то звернутися в лікарню можна на 7-8 тижні. На цьому етапі ембріон буде розміром 10-15 мм, і лікар зможе прослухати його серцебиття.

Коли жінці неспокійно, відчуваються болі внизу живота, виступають кров'янисті виділення, і вам потрібно швидше дізнатися, є вагітність чи ні, то можна зробити аналіз крові ХГЛ. На його результаті буде видно його рівень, і якщо він становить 500-1000мМЕ / мл, то плодове яйце вже має добре проглядатися в матці.

Бувають випадки, коли термін вагітності за припущенням мами 6-8 тижнів. Вирушаючи на УЗД КТР (куприка-тім'яної розмір), термін відповідає 5-6 тижнях, а визначити серцебиття не виходить. У цьому випадку потрібно обов'язково зробити контрольне дослідження через 10 днів. Так буде видно, чи нормально розвивається вагітність чи ні.

Як підготуватися до дослідження?

Піти на нього можна в будь-який день і не потрібно спеціально готуватися. Єдиний нюанс - це сходити в туалет перед цим, якщо, звичайно, хочеться. Так як наповнений кишечник ускладнює візуалізацію, тим самим знижуючи якість дослідження. Також потрібно розуміти, що в кабінеті лікаря доведеться роздягатися, тому потрібно вибрати зручний одяг.

Постарайтеся довірливо ставитися до свого лікаря. Говоріть йому про все, що турбує. Так буде набагато простіше підготуватися до пологів. І головне нічого не бійтеся, адже народження дитини - це справжнє диво для кожних батьків.