набряки у вагітних лікування

Переважна більшість знаходяться в положенні жінок стикаються з проблемою набряків. Як правило, вони з'являються в другому і посилюються в третьому триместрі вагітності.

Набряклість на ранніх термінах - надзвичайно рідкісне явище.

Набряк слизової носа при вагітності явище надзвичайно поширене і при цьому вкрай неприємне. Вся справа в тому, що з його появою вагітна жінка, а, значить, і виношуваний нею дитина, починає відчувати проблеми з носовим диханням. Це негативно позначається на кількості що надходить в організм вагітної кисню, що дуже шкідливо для плоду, що розвивається.

Таким чином, складається ситуація, коли необхідно термінове лікування. Але в цьому ж криється і проблема. Чим лікуватися? Судинозвужувальні краплі приймати не слід. Адже звужуючи кровоносні судини порожнини носа, вони надають подібне вплив і на судини плаценти, що знову-таки не йде дитині на користь.

Так, чому виникає набряк носа у вагітних і як ефективно і безпечно зняти це вкрай неприємний стан?

Причини набряків при вагітності

Набряки при вагітності діляться на дві великі групи: фізіологічні та патологічні. Якщо в першому випадку потрібно просто правильно зняти неприємний симптом, то в другому слід боротися потрібно не тільки з наслідками, а й з причиною, яка спровокувала їх появу.

фізіологічні набряки

По-перше, вони пов'язані з гормональною перебудовою жіночого організму. У вагітної сильно підвищується рівень гормону прогестерону. З одного боку, така зміна гормонального фону - це неодмінна умова здорового протікання вагітності. З іншого боку, прогестерон сприяє накопиченню калію, який, в свою чергу, затримує рідину.

По-друге, у вагітної жінки збільшується об'єм крові. Це підвищує тиск на стінки судин. Як наслідок кров може потрапити в навколишні тканини.

Обидві ці причини є природними. Приводу для занепокоєння серйозну стурбованість вони не дають. Однак, закладеність носа під час вагітності. яка викликається через таку набряклості, все-таки потрібно усунути.

патологічні набряки

набряки у вагітних лікування

По-перше, вони можуть викликатися захворюваннями серця і судин.

По-друге, вони можуть виникати через проблеми з нирками.

По-третє, причина може критися в гестозе (пізній токсикоз). У народі такий стан отримало назву водянка.

Такі набряки вимагають надзвичайно серйозного до себе ставлення. Ні про яке самолікування в такому випадку і мови бути не може.

Правильно встановити причину набряклості при вагітності здатний лише кваліфікований лікар. При виникненні подібних проблем - негайно зверніться до фахівця, який веде вашу вагітність.

Як при вагітності зняти набряк носа?

Найважливіше значення в питаннях боротьби з набряками при вагітності має правильне харчування.

Особливу увагу слід приділити питанню споживання солі. Справа в тому, що вона затримує рідину в організмі, а це сприяє виникненню набряклості.

Намагайтеся їсти недосолену їжу. Якщо ви страждаєте від сильних набряків, то має сенс деякий час дотримуватися дієти без солі. Крім того, слід уникати смаженої і жирної їжі. Копчення також не вітаються.

Їжте більше фруктів.

Для боротьби з набряками можна знижувати кількість рідини, що випивається. Така тактика тільки погіршить ситуацію. Організм, не розуміючи, чому стало надходити менше вологи, почне її запасати. Як наслідок набряки тільки посиляться.

набряки у вагітних лікування

А ось помірні фізичні навантаження підуть вагітній жінці на користь. Більше перебувайте на свіжому повітрі. Гуляйте в парку. Але не слід перевтомлюватися. Відвідування басейну вітаються.

Також важливим є правильний і здоровий режим дня. Жінка під час вагітності повинна повноцінно відпочивати і висипатися.

Ці прості рекомендації дозволять істотно знизить ризик виникнення набряків при вагітності.

Чи приймати ліки при набряку носа?

Використовувати медикаментозні препарати для боротьби з набряком слизової оболонки носа під час вагітності слід тільки після консультації з лікарем.

Лікарські засоби при вагітності призначаються тільки в тому випадку, якщо передбачувана користь від їх застосування істотно вище ризику.

Фізрозчин при набряку носа

Вагітній жінці необхідно повноцінне носове дихання. Це означає, що її носові ходи завжди повинні бути очищеними від носової слизу.

набряки у вагітних лікування

Промивання носа фізіологічним розчином - повністю безпечний метод, який дозволить ефективно видаляти з носа слиз, що скупчився і істотно полегшить носове дихання.

Фізрозчин можна придбати в будь-якій аптеці. Його правильна назва натрію хлорид розчин для інфузій 0,9%. Також його можна самостійно приготувати в домашніх умовах. Для цього вам знадобиться чиста вода і кухонна, морська або йодована сіль.

Для самостійного приготування фізрозчину в літр теплої води (приблизно 40 градусів за Цельсієм) засипте і як слід розмішайте одну чайну ложку солі.

Крім промивань фізіологічний розчин при боротьбі з набряками носа може використовуватися в якості назальних крапель. В цьому випадку слід закопувати 2-3 краплі в кожну ніздрю 3-4 рази на добу.

Зовсім не потрібно чекати, коли у вас закладе ніс при вагітності. Процедури з використанням фізіологічного розчину є відмінним засобом профілактики.

Існує велика кількість назальних крапель і спреїв, створених на основі морської води, які є чудовою альтернативою фізрозчину. Наприклад, Мореназал. Фізіомер, Салін, Аквалор і АКВАМАЙСТЕР.

Запам'ятайте, якщо набряк слизової носа не проходить кілька днів і заважає вам нормально дихати - зверніться до лікаря. Він встановить його причину і підбере безпечне та ефективне лікування.