38 тиждень вагітності болі внизу живота

Виникнення вагітності у жінки стає помітним, коли починає потроху збільшуватися живіт. Приблизно до 38-39 тижня організм дівчини завершує останні приготування до пологів - досить великий малюк повинен без проблем подолати таз матері.

Його кістки і внутрішній обсяг у невагітної жінки і майбутньої мами сильно розрізняються. Ці зміни неможливо помітити, так як вони повільно відбуваються протягом всієї вагітності.

Нерідко стає явище, коли майбутню маму починають турбувати болі в промежині і м'язах живота. Вони зазвичай не пов'язані з будь-якою патологією, і означають прискорену підготовку до народження дитини. Організм «раптово помічає», що кістки тазу ще занадто жорсткі - це змушує виділяти більше гормонів для їх перетворення. Багато що також залежить від фізіології мами - плід разом з оболонками може досягати маси до восьми кілограмів. Для скелета тендітної жінки це виявиться важким випробуванням.

Біль поміж ніг і в м'язах живота в нормі зустрічається не раніше 35 тижня - до цього терміну плід досягає максимального ваги. Після цього процеси його росту трохи сповільнюються - репродуктивна система жінки готується до пологів. Тому будь-які недоліки в підготовці проявляються болями - малюк починає поступово рухатися вглиб таза. Але біль в животі і промежини може супроводжувати деякі ускладнення, що вимагає від матері уважного ставлення до свого самопочуття.

Чому болить між ногами під час вагітності?

38 тиждень вагітності болі внизу живота

Більшість жінок відзначають появу цього симптому на пізніх термінах - з 35 по 39 тиждень. Причому звертає увагу те, що біль не є сильною або нестерпним - вона має ниючий і нудний характер. Для її типового виникнення характерні такі ознаки:

 1. Біль між ніг ніколи не виникає раптово - для її появи необхідний провокуючий фактор. На пізніх термінах вагітності (особливо 38 і 39 тижні) їм є тривала ходьба.
 2. Підвищення маси тіла у вагітної призводить до збільшення навантаження на кістки таза. Чому це відбувається? Справа в тому, що для нормального народження дитини тазові кістки трохи розширюються під впливом гормонів.
 3. Тривалі піші прогулянки або інше фізичне навантаження, пов'язана з напругою ніг, викликають зайву рухливість в тазостегнових суглобах. Так як це зчленування служить однією зі складових таза, то навантаження рівномірно розподіляється.
 4. Відбувається одночасне тиск на кістки таза зовні і зсередини, що викликає невелику рухливість в їх з'єднаннях.
 5. Вагітна матка притискає безліч нервових стовбурів, що відходять від спинного мозку до внутрішніх стінок таза. Тому навіть при таких невеликих коливаннях розвивається їх роздратування, що провокує біль поміж ніг.

Під час вагітності виникнення болю між ніг може бути обумовлено хворобами хребта, але тоді вони будуть виникати набагато раніше - до 35 тижня.

Вплив вагітності на кістки тазу

38 тиждень вагітності болі внизу живота

У жінки до моменту зачаття гормональний фон має непостійний характер - його протягом повністю залежить від зміни фаз менструального циклу. При настанні запліднення її організм створює такі умови, які спрямовані лише на стабільне виношування малюка. Цьому сприяють дві потужні залози, що формуються в репродуктивній системі жінки - жовте тіло і плацента. Вони виділяють головне речовина вагітності - прогестерон, що володіє впливом на всі системи органів:

Ці неприємні відчуття не мають згубних наслідків для дитини - вони лише повідомляють про останні приготування до його появи на світ.

На які терміни і чому виникає біль між ніг?

Вагітність займає тривалий час, що змушує розділити її на рівні проміжки по три місяці - триместри. Ці періоди відрізняються один від одного характерними змінами, що відбуваються в організмі матері і малюка. Зовні вони абсолютно непомітні - жінка оцінює тільки збільшення ваги і збільшення живота. Але болі в промежині можуть виникати в будь-який проміжок виношування, що важливо для своєчасної діагностики ускладнень:

 1. Болі між ніг на ранніх термінах зазвичай пов'язані з раннім токсикозом - він може супроводжуватися підвищенням нервової чутливості. Тому дівчина навіть незначні болі починає сприймати як загрозу для життя малюка. Дійсно, що тягнуть болі внизу живота завжди супроводжують починається викидень. Але цей процес зазвичай поєднується з вилиттям навколоплідних вод і посилюється кровотечею з піхви.
 2. У другому триместрі і до 35 тижня болю поміж ніг можуть виникати при хворобах хребта. Цьому сприяє збільшення маси плода і майбутньої мами, що викликає посилення навантаження на поперек. Тиск на нервові корінці призводить до прострілу в нижні кінцівки і промежину.
 3. З 37 по 39 тиждень починається поступова підготовка до пологів, після чого головка малюка переміщається до виходу з порожнини таза. Такі «руху», що відбуваються (у середньому) на 38 тижні, призводять до тиску на стінки таза зсередини.

На пізніх термінах біль між ніг може бути обумовлена ​​і іншою причиною - хворобами нирок, що є невідкладним приводом для початку лікування.

Як усунути неприємні відчуття

Під час вагітності в дуже рідкісних випадках призначаються ліки, так як лише у небагатьох препаратів відсутня негативна дія на дитину. Тому лікарі намагаються уникати необґрунтованого призначення будь-яких засобів, щоб не допустити інших ускладнень. Знеболюючі мають безліч негативних ефектів, що виключає їх використання в будь-якій формі. Для усунення ниючих болів перед пологами (37, 38, 39 тижні) використовують немедикаментозні методи:

 • Якщо біль виник після тривалої ходьби або навантаження, то слід влаштувати тазу невеличкий перепочинок. Необхідно лягти на рівну і щільну поверхню - так тиск на кістки зменшиться, і біль поступово зникне.
 • Добре допомагає теплий душ, який має розслаблюючу дію. Можна приймати його в положенні сидячи, зробивши для цього спеціальну підставку.
 • Ефективним способом є також самомасаж - його суть полягає в легкому погладжуванні шкіри стегон і низу живота. Це дозволить відвернути нервову систему від больових імпульсів, що усуне неприємні відчуття.
 • Знеболюючі гелі не зроблять належного ефекту, так як джерело болю знаходиться глибоко в промежині - на внутрішній поверхні таза.

  Чому болять м'язи живота під час вагітності?

  38 тиждень вагітності болі внизу живота

  Так як матка під час вагітності починає збільшуватися вгору і вперед, то, крім тиску на кістки таза, виникає дію на черевний прес. Його м'язи починають поступово розтягуватися, «звільняючи місце» в животі для плода із навколишніми його оболонками. У кожної дівчини м'язи живота розвинені індивідуально, що відображає їх здатність до розтягування.

  Якщо вони мають достатні розміри і хороший тонус, то під впливом зростаючої матки буде спостерігатися їх пружне розтягнення. Але вони не повинні сильно розслаблятися до моменту пологів, так як від їх роботи залежить швидке народження дитини. Тому під час підготовки до вагітності приділяють велику увагу стану черевного преса. З 37 по 39 тиждень він відчуває максимальне навантаження, що може проявлятися ниючі болями в передній стінці живота. Їх важко сплутати з ознаками ускладнень, так як крім неприємних відчуттів більше симптомів немає.

  Вплив вагітності на м'язи черевного преса

  У підготовці м'язової тканини (до розтягування зростаючою маткою) також бере участь основний гормон вагітності - прогестерон. Він починає виділятися в максимальних кількостях вже з 4 тижні після зачаття, коли формується плацента. Рівномірний виділення гормону забезпечує певні ефекти, непомітні для майбутньої мами:

  1. Прогестерон добре впливає на тонус тканини м'язів, що відбивається буквально на всіх системах органів.
  2. Черевний прес є основною точкою докладання, так як від його стану залежатиме підтримка зростаючої матки під час вагітності.
  3. До 37 тижні м'язи живота знаходяться в розслабленому стані, що безперешкодно дозволяє збільшувати внутрішній обсяг живота.
  4. Коли закінчуються останні приготування до пологів, то плацента поступово втрачає свою активність - рівень прогестерону в крові починає різко падати.
  5. Після цього м'яза живота починають повертати звичний тонус і нормальну активність. Нервова система знову бере контроль над їх скороченнями на себе.
  6. Під час пологів вони беруть безпосередню участь у сутичках, допомагаючи матці виганяти плід з її порожнини.

  Тому багато залежить від розвитку м'язів живота до вагітності - хороший прес на момент забезпечує швидкі і малоболезненние пологи у дівчини.

  Як відрізнити норму від хвороби?

  Біль в животі, з'являється в кінці вагітності (37-38 тижні), може супроводжувати багато ускладнення. Але на відміну від них, відчуття при розтягуванні преса виникають поступово, і мають слабку виразність. Але симптоми при хворобах ніколи не виникають «типово», що вимагає від лікаря уважного ставлення до будь-яких скарг. Неприємні відчуття в животі можуть з'являтися при наступних ускладненнях:

 • Відшарування плаценти, яка зазвичай виникає на пізніх термінах - з 37 по 39 тиждень. Її також супроводжують помірні ниючі болі в животі, але вони завжди супроводжуються кров'яними виділеннями з піхви.
 • Повний або частковий розрив матки зустрічається безпосередньо перед пологами або під час них. Він виникає на висоті перейми, і проявляється різкими болями в животі. Після цього живіт втрачає симетричність - виникає ділянку «западання».
 • Гострі і хронічні запальні хвороби зустрічаються часто - вони завжди мають різний перебіг. У вагітних зазвичай зустрічається гострий апендицит або запалення ниркових мисок - пієлонефрит. Вони також супроводжуються ниючі болями, але на тлі ознак запалення в організмі.

На пізніх термінах (з 37 по 39 тиждень) жінку починають спостерігати в умовах пологового будинку, що виключає раптовий розвиток ускладнень.

Як зменшити неприємні відчуття?

38 тиждень вагітності болі внизу живота

Ниючий біль в м'язах преса служить своєрідною підготовкою для майбутніх пологів, тому не слід її усувати за допомогою ліків. Для зменшення неприємних відчуттів можна використовувати методи, які несуть менший ризик для здоров'я малюка:

 1. Головним засобом профілактики є підготовка черевного преса до вагітності. Його інтенсивні тренування протягом року (мінімум) до зачаття знижує ризик виникнення ускладнень під час пологів.
 2. Якщо все ж біль вас турбує, то слід скористатися вибором правильної пози - в певних положеннях тиск на живіт зменшується. Таку позу слід вибрати самостійно, грунтуючись на особистих відчуттях. Не рекомендується лише лежати на животі або на спині.
 3. Добре допомагає розслабляючий масаж - легкі і плавні погладжування живота мають відволікаючим дією.

Не варто занадто загострювати увагу на симптомах - попереду ще мають бути пологи, під час яких доведеться терпіти значну біль. Тому майбутній мамі потрібно запастися терпінням, займаючись підготовкою до такої важливої ​​події, щоб не навантажувати нервову систему.

Біль в ребрах при вагітності