Зазвичай жінки, які очікують дитину, дуже чутливі і недовірливі, а для того щоб вагітності мала успішний результат готові практично на все, в тому числі і дотримуватися порад бабусь, часто заснованих на народних талісмани та прикмети, яких за весь час існування людства накопичилося безліч.

Одні з них цілком зрозумілі, інші буваю настільки безглузді, що викликають лише посмішку. Щоб розібратися яким народними прикметами для вагітних варто довіряти, а яким ні, розглянемо їх з наукової точки зору.

Раціональне зерно в цій прикметі все ж є, адже кішки є основним переносником дуже небезпечною для вагітних інфекції - токсоплазмозу. Його збудники здатні сильно нашкодити плоду. В результаті дитина може народитися з важкою патологією, або може відбутися переривання вагітності.

прикмети про вагітність

Однак якщо кішка живе в будинку вже давно, вона навряд чи буде представляти небезпеку. З метою профілактики захворювання рекомендується обстежити домашніх тварин на наявність інфекції, намагатися не контактувати з чужими тваринами, прибирати туалет кішки тільки в рукавичках і їсти м'ясо тільки після ретельної теплової обробки (воно теж може привести до інфікування).

Вагітна не буде їсти крадькома, інакше новонароджений буде полохливим

Харчування вагітної абсолютно не пов'язано зі лякливістю малюків. Однак є занадто часто і у великих кількостях точно не варто. Адже стрімкий набір ваги не піде на користь ні вам, ні майбутній крихті.

Вагітним не можна сидіти, закидаючи ногу на ногу, інакше у малюка будуть криві ніжки

Вагітним дійсно не варто сидіти, схрещуючи ноги, проте це ніяк не вплине на стрункість ніг майбутнього малюка. Просто такий стан призводить до порушення кровообігу в ногах жінки, що може стати причиною варикозу і порушень кровообігу в органах, розташованих в малому тазу, в тому числі в матці і плаценті.

До пологів не можна запасатися приданим для малюка, інакше вони пройдуть невдало

В основному, ця прикмета для вагітних заснована на страху перед невідомістю.

забобони
До того ж в давнину дитяча смертність була не рідкістю, тому заготовлені речі, на жаль, могли, просто, не знадобиться. Звичайно, результат пологів з точністю ніхто передбачити не може, але багато в чому він залежить від психологічного настрою самої жінки. Тому якщо вагітну терзають сумніви і страхи, щоб зайвий раз не хвилюватися, можна придбати все необхідне і після появи малюка на світ.

Вагітним заборонено піднімати руки над головою, наприклад, розвішуючи білизну, інакше малюка обовьет пуповина

Така прикмета при вагітності - є необгрунтованою. Довжина пуповини закладена генетично і абсолютно не залежить від поведінки вагітної. Зазвичай, плід обвиває занадто довга пуповина, а надмірно коротка може стати причиною передчасного відшарування плаценти під час пологів. Однак якщо подивитися з іншої позиції, ця заборона може бути раціональним. В основному він стосується третього триместру. Це пояснюється тим, що в цей період збільшується тонус матки, а тривале перебування в такій позі здатне викликати ще більше напруження, що може призвести до передчасних пологів. Однак це стосується лише, вагітних, схильних до них, всім іншим помірні фізичні навантаження лише підуть на користь.

Вагітним забороняється остригати волосся, інакше коротшатиме життя малюка

Це дуже поширений міф про вагітність. Тим часом, стрижка ніяк не впливає на перебіг вагітності, а тим більше на життя майбутньої дитини. Таке марновірство пов'язано з тим, що в давнину волосся вважали носіями життєвої сили людини. Тому будь-які маніпуляції з ними, рекомендувалося здійснювати з великою обережністю.

Вагітним забороняється в'язати і шити - пуповина оповиться навколо дитини
вагітність

Не можна розповідати про вагітність

В даний марновірство для вагітних вірили багато народів. У них навіть існували спеціальні обряди і хитрощі, які дозволяли приховати «цікаве становище» від оточуючих. Це було необхідно для того, щоб захистити, ще не народженої, крихітку від злих духів. Сьогодні теж не завадить дотримуватися такої традиції, по крайней мере, на ранніх термінах, адже саме в цей період існує найбільша вірогідність переривання вагітності. У разі несприятливого результату зайві питання можуть тільки травмувати жінку.