Питання: «Як спровокувати пологи», цікавить кожну жінку в кінці третього триместру. Це очевидно, оскільки плід великих розмірів надає підвищене навантаження на хребет і внутрішні органи, завдає багато клопоту, позбавляє сну і порушує емоційний стан майбутньої породіллі.

Вагітна знаходиться на межі зриву, морально виснажена і втомилася «носити» всюди важкий живіт. Бажання швидше народити дуже сильно проявляється на 38 - 40 тижні, але як спровокувати пологи?

Домашні методи

вагітність 37 40 тижнів

Спровокувати пологи на 40 тижні допоможуть помірні фізичні навантаження.

Перш ніж здійснити задум, слід з'ясувати у гінеколога, чи можна спровокувати пологи, які наслідки для внутрішньоутробного розвитку плоду? Щоб переконатися в безпеці дій, потрібно виконати УЗД, яке підтвердить завершене розвиток плода, його готовність з'явитися на світло.

Спровокувати пологи на 39 акушерської тижня можна шляхом інтимної близькості з майбутнім татом. Цей природний фізіологічний процес стимулює активність матки, після чого скорочувальна здатність просуває плід з природничих родових шляхах з подальшим родоразрешением. Відомі випадки, коли сутички почалися через 2 - 3 години після сексуального контакту.

Ще один спосіб, як спровокувати пологи в 39 тижнів - стимуляція сосків. Нічого складного: масажними рухами обертати соски, докладаючи незначне зусилля, і такий самомасаж також викликає скорочення стінок матки, після чого вона виштовхує немовляти в новий світ. Проводити таку процедуру можна в домашніх умовах, але при цьому готуватися до подальшої госпіталізації з переймами.

вагітність 37 40 тижнів

Тепла ванна - один із способів викликати пологи на останніх тижнях виношування.

Щоб швидше розродитися, жінці потрібно більше ходити, а піші прогулянки з кожним днем ​​повинні бути на далекі відстані. Можна використовувати незначні фізичні навантаження для прискорення природного розродження, проте кращим варіантом вважає підйом по сходах на 9 поверх. Досягнувши поставленої мети, жінка відчуває легкі перейми, тому краще не зволікати і саме час зібратися в пологовий будинок.

На скорочення матки також впливає тепла ванна, яку можна без побоювання для здоров'я приймати протягом 15 хвилин. Досить однієї водної процедури, і вже через пару годин питання, як можна спровокувати пологи, буде вирішене. Якщо ж води вже відійшли, необхідно викликати швидку допомогу.

Є ще один вірний спосіб, який може спровокувати пологи на 37 тижні. Йдеться про рослинної клітковини, яку в достатній кількості містять свіжі фрукти, овочі. Якщо збагатити такими продуктами харчування свій повсякденний раціон, то посилюється перистальтика кишечника, попускають стілець, виникає діарея. Часті походи в туалет по нужді тільки наближають природне розродження, оскільки стінки матки, розташовані по сусідству з кишечником, починають під тиском скорочуватися. Також можна випити проносний засіб, дозволений до застосування при виношуванні плоду (як варіант, поставити клізму Мікролакс), ще одним варіантом для цієї мети є прийом касторки.

Похід до лікаря: чи варто побоюватися?

вагітність 37 40 тижнів

Огляд вагітної на останніх тижнях вагітності виключає застосування інструментів, тому не може спровокувати пологи.

Ще одне актуальне питання, чи може огляд спровокувати пологи. Професіоналізм акушера-гінеколога цього не допустить, проте в медичній практиці відомі випадки, коли після огляду у пацієнтки відходили навколоплідні води, починалася слабка пологова діяльність. Лікарі намагаються не допускати таких помилок, оскільки підвищується ризик вроджених захворювань.

Саме тому при вагітності в третьому триместрі інструментальний огляд на гінекологічному кріслі виключений, а жінці пропонують характерне обстеження тільки після відходження навколоплідних вод для констатації факту швидких пологів.

можливі ускладнення

Бажання, як спровокувати пологи на 37 тижні, краще відразу залишити, оскільки подібні маніпуляції в домашніх умовах доречні тільки на акушерському терміні 40 - 41 тиждень.

Важливо! Треба розуміти, що своїм нетерпінням майбутня породілля може тільки нашкодити плоду, викликати вроджені захворювання і необхідність в реанімаційних заходах новонародженого.

Якщо для стимуляції використовувати гормональний препарат Простагландин або подібні, серед побічних явищ варто виділити часткову інтоксикацію організму. Жінку мучить лихоманка, пронос, блювота, гарячки та нудота, але і плід в утробі також відчуває помітний дискомфорт. Інші заходи, наприклад, касторове масло, здатні викликати діарею. яка сама по собі небезпечна для вагітності, так як веде до зневоднення організму. Дуже сильні фізичні навантаження можуть викликати стрімкі пологи, кровотеча та інші неприємності.