Кожна жінка готуючись, стати матір'ю, в цей період, повинна ретельно стежити за станом свого здоров'я. Це стосується і ротової порожнини, в якій живе величезна кількість патогенних мікроорганізмів.

Вагітність провокує гормональну перебудову і зниження імунного захисту організму. Таким чином, створюється зручне середовище для розмноження бактерій, що викликають карієс.

чи можна вагітним лікувати зуби з наркозом
Чи можна вагітним лікувати зуби з місцевою анестезією (знеболюючим уколом)? Лікування зубів при вагітності є обов'язковою процедурою, робити це можна з місцевою анестезією. Запущений карієс в цей період може стати причиною утворення пульпіту і спровокувати втрату хворий одиниці. При цьому в зруйнованій порожнини утворюється запальний процес, що вельми небезпечно для майбутньої дитини. Використовується спеціальна анестезія при лікуванні хворих зубів для вагітних.

Чи обов'язково лікувати каріозні зуби під час вагітності? Якщо не лікувати зіпсовані зуби вагітним при первинних проявах карієсу, відбувається стрімке руйнування емалі, дентину, оголюється пульпа. При цьому виникають сильні пульсуючі болі, які шкідливо терпіти. Прискорені руйнівні процеси викликані порушенням мінерального обміну в період гормональної перебудови організму. Як лікують зіпсовані зуби вагітним?

Лікування в I, II, III триместрі вагітності

Коли найкраще лікувати зуби під час вагітності? При плануванні зачаття дитини матусі рекомендується перевірити стан порожнини рота, і при необхідності провести реставрацію дефектів. Стоматолог пояснює майбутній мамі, як необхідно виконувати догляд в найближчі 9 місяців, щоб не виникла необхідність в проведенні лікування. Але навіть після ретельної підготовки іноді виникає карієс.

Чи можна лікувати хворі зуби в першому триместрі при вагітності з анестезією? Лікування каріозних зубів при вагітності на ранніх термінах не рекомендується, так як в перші тижні відбувається формування важливих систем і органів у плода. Стрес і вплив знеболюючих препаратів можуть привести до ускладнень. терапію виконують

чи можна вагітним лікувати зуби з наркозом
тільки за невідкладними показниками: періодонтит або гострий пульпіт. Лікування зубів під час вагітності рекомендується відкласти на 2 триместр, якщо захворювання не викликає запалення.

Коли можна і краще лікувати зруйновані зуби вагітним? Після 3 місяців вагітності настає більш сприятливий період для відвідування стоматолога. На такому терміні важливі органи вже сформовані, і почалося інтенсивне зростання плоду. Лікування зруйнованих зубів при вагітності в другому триместрі є найбільш безпечним. Тому саме в ці терміни призначають профілактичне відвідування стоматолога. Але в будь-якому випадку під час візиту до лікаря, необхідно повідомити йому про свій стан для правильного підбору відповідних терапевтичних засобів.

В який період, на якому тижні вагітності можна лікувати хворі зуби? Лікування зубів у першому триместрі (1-13-й тиждень) вагітності дуже небажано. Рекомендується відвідувати лікаря-стоматолога з 13 до 32 тижня. Наступні тижні також небезпечні для здоров'я плоду.

Чи можна лікувати хворі зуби в третьому триместрі? На таких термінах жінкам найважче. Частішає серцебиття, може підвищуватися артеріальний тиск, тому візит до стоматолога є причиною стресу, що загрожує передчасними пологами. Якщо немає термінових показань, то лікування тривожних зубів під час вагітності з анестезією, що припадає на 3 триместр, краще виконати після пологів.

Використання анестезії

Чи шкідлива анестезія при лікуванні зубів під час вагітності? Застосовувати наркоз можна тільки при сильній зубного болю і запаленні при вагітності. Але в будь-якому випадку застосування медикаментозних засобів небажано.

Чи можна робити анестезію при лікуванні зубів вагітним, і яка зубна анестезія використовується при вагітності? Застосовують для наркозу кошти артікоінового ряду, не проникають через плацентарний бар'єр, і не заподіюють шкоди плоду. Такі препарати містять мінімальну кількість адреналіну або його похідних. Важливо, щоб жінка не відчувала болю.

рентгенологічне дослідження

Чи можна під час вагітності робити рентген і лікувати зуби? Такі дослідження краще не проводити, випромінювання шкодить майбутній дитині.

Хто робив рентген, і лікував зуби в першому триместрі вагітності, одягав спеціальний свинцевий фартух на область грудей, шиї та живота. У клініках з сучасним обладнанням використовують радиовизиограф.

гострий пульпіт

Запущений карієс призводить до утворення пульпіту. При цьому запалюються нервові закінчення в порожнині коронки, пацієнтки скаржаться на сильні пульсуючі болі, які протипоказано терпіти. Лікування зубів з пульпітом під час вагітності, що припадає на 1 триместр хоч і небажано, але необхідно.

Для проведення терапії слід звернутися до досвідченого лікаря, який якісно почистить кореневі канали і виконає реставрацію хворий одиниці.

Гіпертрофічний гінгівіт вагітних

Гормональна перебудова організму жінки може викликати запалення ясен. При цьому слизові оболонки запалюються, з'являється біль, кровоточивість, неприємний запах. Коронки покриваються жовтим нальотом.

чи можна вагітним лікувати зуби з наркозом
Чи можна лікувати зуби і ясна вагітним в домашніх умовах? Не можна проводити самолікування, це може погіршити стан, і заподіяти шкоду плоду. При появі перших ознак недуги необхідно відвідати стоматолога. Запущені форми гінгівіту можуть привести до розвитку пародонтиту (запалення навколишніх тканин), а така недуга небезпечний для здоров'я майбутнього малюка.

При важкому токсикозі жінки припиняють виконувати чистку ротової порожнини. При цьому, крім гормональної перебудови, відбувається приєднання патогенної мікрофлори, що значно погіршує стан хворої. Гігієнічні процедури виконувати потрібно регулярно! При відразі на звичні засоби, потрібно підібрати інші.

Коли можна лікувати зуби і ясна під час вагітності? При найменших проявах гінгівіту або пародонтиту необхідно якомога швидше відвідати лікаря.

хірургічні процедури

Хірургічні процедури для майбутніх мам небажані. Це дуже сильний стрес, тому якщо є можливість перенести видалення на післяпологовий період, намагаються відкласти екстракцію.

На якому терміні, в якому триместрі вагітності можна лікувати і видаляти зуби? Так само, як і лікування, екстракцію рекомендується виконувати в другому триместрі, коли менше ймовірності нашкодити плоду. Перед видаленням пацієнтці вводять наркоз місцевої дії. Тому больових відчуттів не виникає.

До якого терміну, який тижні вагітності можна видаляти і лікувати зуби? Терапевтичні процедури проводять з 13 до 32 тижня. До цього часу плід вже сформований, а імунітет жінки відновився.

Показання до видалення:

  • пародонтит,

    інтенсивний біль,

  • кіста на верхівці кореня,
  • неправильно прорізаються треті моляри,
  • гнійний періостит.

Чи можна робити анестезію зуба під час видалення при вагітності? Потрібно, наркоз позбавляє від болю і дискомфорту.

профілактичні методи

чи можна вагітним лікувати зуби з наркозом
Щоб не виникало необхідності проводити лікування зруйнованих зубів у вагітних, необхідно заздалегідь зміцнити ясна і емаль. Для цього стоматолог виготовляє індивідуальні капи і призначає застосування ремінералізує гелю. Такі профілактичні способи дозволяють зміцнити емаль, уникнути її руйнування під час виношування дитини.

Не варто забувати і про дворазової чищення ротової порожнини вранці і ввечері. Корисно користуватися спеціальною ниткою для очищення міжзубних проміжків. Деякі жінки вживають велику кількість солодкого, що збільшує ризик розвитку карієсу. Після прийому їжі необхідно ретельно полоскати ротову порожнину.

Також необхідно стежити за продуктами, складовими щоденний раціон. Майбутня мама повинна отримувати необхідну кількість вітамінів і мікроелементів.

Отже, чи можна лікувати хворі зуби на ранніх термінах вагітності, з якою тижні можна починати лікувати зруйновані зуби вагітним жінкам? Терапію рекомендується проводити в II триместрі, починаючи з 13 тижня. Після 32 тижнів стоматологічні процедури краще перенести на післяпологовий період.

Схожі записи: