• Розшифровка аналізів онлайн - сечі, крові, загальний і біохімічний.
 • Що означають бактерії і включення в аналізі сечі?
 • Як розібратися в аналізах у дитини?
 • Норми при вагітності і значення відхилень ..

розшифровка аналізів

Частий страх, який переслідує майбутніх мам на ранніх термінах вагітності полягає в тому, що вони бояться в один з походів на УЗД виявити загибель ембріона. Іноді це занепокоєння стає настільки нав'язливим, що майбутня мама готова буквально жити поруч з апаратом УЗД і постійно бути впевненою в благополучному розвитку дитини.

Але у завмерла є певні симптоми, які можна помітити, якщо уважно стежити за загальним станом свого організму.

Умовно можна розділити ці ознаки на 2 групи: до першої віднесемо ті, які вагітна може спостерігати у себе самостійно, а до другої - спостерігаються за допомогою спеціальних досліджень і не видних неозброєним оком.

Симптоми вагітності, що завмерла в I триместрі

завмерла вагітність

Визначити, що плодове яйце загинуло можна за допомогою спостереження за характером виділень із статевих шляхів, загальним самопочуттям, токсикозом, а також за поведінкою графіка базальної температури. Це будуть лише непрямі симптоми завмерлої вагітності на ранніх термінах, але їх наявність послужить сигналом до того, щоб звернутися до лікаря і провести більш ретельні дослідження.

Незважаючи на те, що ембріон гине, якийсь час плодове яйце знаходиться в матці. Якщо викидень не сталося в перші години, то організм буде позбавлятися від плоду поступово.

 • У перші 1-2 дні після початку регресу в розвитку плода виділення мають звичайний білястого кольору і звичайну консистенцію.
 • Протягом наступних кількох днів ембріон починає розкладатися. Це процеси зачіпають плодове яйце, яке починає поступово відшаровуватися від стінки матки, куди воно імплантували раніше. У виділеннях можуть з'явитися червоні прожилки.
 • Через 2 тижні з моменту загибелі ембріона відшарування плодового яйця буває більш очевидною. Виділення стають кров'яними, набувають червоно-коричневий колір.

Як правило, при появі крові жінка звертається до гінеколога, який діагностує загиблу вагітність. Але цей симптом не обов'язково говорить про те, що ембріон припинив свій розвиток. Можливо, він живий, а відшарування почалася зовсім з інших причин.

Якщо нудота почалася з перших тижнів вагітності, то зі зміни її частоти та інтенсивності можна судити про те, що з ембріоном не все гаразд. Токсикоз при вагітності починає з'являтися після імплантації заплідненої яйцеклітини в матку, тому збільшення концентрації гормону ХГЧ в крові змушує нудоту і блювоту посилюватися.

 • У першу добу після того, як ембріон загинув, нудота може проявлятися так само, як і в той час, поки вагітність розвивалася.
 • У наступну добу рівень ХГЧ починає знижуватися, тому, якщо у майбутньої матері була присутня блювота, то вона може перетворитися на легке відчуття нудоти.
 • Через 4-5 діб токсикоз пропадає.
 • Іншим варіантом зміни проявів інтоксикації може стати раптове припинення блювоти і нудоти.

Потрібно пам'ятати, що зменшення кількості блювотних позивів може бути ознакою природного припинення токсикозу в зв'язку зі звиканням організму матері до наявності вагітності.

Розкладається плодове яйце, яке не вийшло з матки, з часом буде сприяти погіршенню загального стану здоров'я. Однак цей симптом з'являється тоді, коли загибла вагітність знаходиться в тілі матері тривалий термін.

 • Слабкість, запаморочення і тягнуть відчуття внизу живота з'являються через приблизно 3 тижні після того, як ембріон гине.
 • Різкі болі в матці і незначне підвищення до 37,7 з'являється через 4 тижні після загибелі ембріона.
 • Висока температура і переймоподібні болі в матці, що супроводжуються загальною слабкістю і втратою свідомості спостерігаються через 5 тижнів після загибелі ембріона.

Довге знаходження розкладається плодового яйця в тілі жінки загрожує сильним запаленням, яке може перерости в сепсис. Тому потрібно проявити особливу увагу до іншими ознаками вагітності, що завмерла на ранніх термінах вагітності, щоб вчасно провести вишкрібання порожнини матки.

Зміни в графіку БТ

Багато жінок продовжують вести щоденне спостереження за базальною температурою навіть після настання вагітності. Це стане ще однією можливістю вчасно помітити перші ознаки загибелі плоду, причому, температура зреагує швидше за всіх інших симптомів.

 • Вже через дві доби лінія БТ на графіку почне рух вниз. У нормі градусник повинен показувати температуру не нижче 37 градусів. Однак приблизно через 48 годин після припинення життєдіяльності ембріона вона опуститься до значень 36,9 - 36,8.
 • Через 4 дні температура опуститься до 36,7 градусів і протримається на такому значенні ще кілька діб.
 • Далі процес розкладання плодового яйця вступить в більш активну фазу, і на виникнення запального процесу в органах малого таза БТ відреагує різким підйомом.
 • Однак в деяких випадках припинення розвитку ембріона не відбивається на показниках базальної температури. Тоді вагітної слід спиратися на ряд перерахованих вище симптомів.

  Ознаки вагітності, що завмерла на ранніх термінах (I триместр)

  завмерла вагітність

  Ознаки загибелі плоду визначає лікар, спираючись на результати проведених досліджень. Як правило, жінка звертається за допомогою при наявності болю і мажуть мізерних (або рясних) кров'яних виділень, або загибла вагітність виявляється випадково, під час походу на УЗД. Крім апаратного дослідження вагітна повинна буде здати аналіз крові, щоб встановити концентрацію ХГЧ.

  • Серцебиття ембріона не визначається. У нормі на ультразвуковому дослідженні воно помітно, починаючи з 5 тижні вагітності.
  • Плодове яйце не має діаметру таких розмірів, які передбачає термін вагітності.
  • Величина ембріона, що знаходиться в плодовому яйці, не відповідає терміну вагітності.
  • Якщо термін до 4 тижнів, то ознакою загибелі плодового яйця є деформація.
  • Ембріон не візуалізується на терміні 6 - 7 тижнів.

  Концентрація ХГЧ нижче терміну вагітності, поставленого на УЗД або під час гінекологічного огляду.

  Протягом декількох діб спостерігається стійке зниження гормону ХГЧ в крові.

 • Рівень ХГЛ підвищується, але дуже слабо і набагато відстає від норми, яка визначається терміном вагітності.
 • Щоб точно встановити наявність вагітності, що завмерла в першому триместрі ознаки, виявлені на УЗД і за результатами ХГЧ розглядаються в сукупності один з одним.

  Симптоми вагітності, що завмерла в II і III триместрах

  Зі збільшенням терміну вагітності дитина все виразніше дає про себе знати, тому в разі його загибелі в другому триместрі ознаки вагітності, що завмерла будуть однаково помітними як на 16 тижнях, так і на 18 тижнях. Те ж саме можна сказати і про третьому триместрі.

  Оскільки симптоми загибелі плоду в обох триместрах мають багато спільного, можна об'єднати їх в єдиний перелік:

  1. Раптове припинення ворушінь на кілька діб.
  2. Поява тягнуть болю в попереку.
  3. Поява кров'яних виділень.
  4. Виділення з статевих шляхів навколоплідних вод, що мають неприємний запах.

  На відміну від першого триместру, на великому терміні вагітності організм жінки самостійно позбавляється від вагітності, що не досить швидко - протягом декількох днів.

  Фактори, що провокують загибель ембріона

  Завмерла вагітність не буває безпричинної. Вона може статися через генетичне збою, гормональних порушень, інфекційних захворювань або через аутоімунних проблем. Медики виділяють два фактори, які зумовлюють зупинку розвитку ембріона:

  1. Фактори, які сприяють розвитку потенційно неповноцінного ембріона (генетична мутація).
  2. Фактори, що створюють такі умови, які є несприятливими для розвитку ембріона (гормональні порушення, інфекції, аутоімунні проблеми)

  Переважна більшість вагітностей, що завмирають на терміні до 8 тижнів гинуть через фактора генетичних мутацій. Вони можуть бути спонтанні, а можуть носити спадковий характер.

  Яка діагностика вагітності, що завмерла буде найточнішою?

  завмерла вагітність

  Дії жінки повинні залежати від того, яким способом була встановлена ​​не розвивається вагітність. Буває так, що лікарі припускаються помилок при діагностиці, тому перш ніж йти на вишкрібання потрібно добре перевірити висновки медиків.

  Діагностика при гінекологічному огляді

  Розміри матки можуть не збігатися з терміном вагітності, який лікар вирахував, спираючись на дату початку останньої менструації. Якщо при цьому з статевих шляхів йдуть кров'янисті виділення, що мажуть, то фахівець може зробити висновок, що ембріон регресував в розвитку і плодове яйце почало розкладатися.

  Часто буває так, що термін, який визначається гінекологом, розходиться з реальним терміном вагітності на 2, а іноді і на 3 тижні. Кров'янисті виділення можуть йти зовсім з інших причин, наприклад, плодове яйце початок відшаровуватися з живим ембріоном.

  Тому якщо завмерла вагітність діагностують лише за допомогою гінекологічного огляду, то висновки лікаря краще перевірити ще раз, відвідавши кабінет УЗД.

  Діагностика за допомогою УЗД

  Ознаки вагітності, що завмерла, наприклад, на 8 або 10 тижні чітко визначаються при першому проведенні процедури ультразвукового дослідження. Але якщо термін ще малий, і не перевищує 5 тижнів, то навіть апаратна діагностика здатна зробити помилку: не візуалізувати ембріон або не помітити його серцебиття.

  Тому на маленькому терміні при визначенні загиблої вагітності УЗД цілком довіряти не можна. У такому випадку слід прийти через тиждень і вдатися до нової спроби виявити наявність життєдіяльності ембріона.

  Діагностика за допомогою ХГЧ

  Результати аналізу крові можуть не збігтися з передбачуваним терміном вагітності. Але якщо забір крові на ХГЧ був одиничним, то при визначенні загибелі плоду він не є інформативним.

  Тільки повторна здача аналізу, зроблена через кілька діб після першої, здатна дати відповідь на питання про життєздатність плодового яйця. Ще більше точності буде, якщо результати ХГЧ співвіднести з результатами УЗД.

  Що робити, якщо виявлено завмерла вагітність?

  Якщо дитина була бажаною, то його загибель на будь-якому терміні вагітності буде для матері трагедією. Але з моменту виникнення у лікарів підозр на загибель плода потрібно дотримуватися певної схеми дій:

  • Необхідно переконатися в тому, що вагітність дійсно є загиблої. Для цього потрібно простежити за результатами аналізу ХГЧ в динаміці.
  • Якщо ембріон загинув недавно, то можна застосувати вичікувальну тактику - можливо, організм сам відкине плодове яйце. Але робити це потрібно тільки порадившись з лікарем, який ретельно оцінить всі ризики.
  • Якщо ембріон загинув давно - лікар призначить вишкрібання матки, яке проводиться в умовах стаціонару під загальним наркозом.

  Позбавлятися від вагітності, що завмерла потрібно тільки під наглядом медичних фахівців. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням і намагатися в домашніх умовах викликати скорочення матки за допомогою трав'яних зборів.

  По-перше, можна втратити час і розкладницьке в порожнині матки плодове яйце завдасть серйозної шкоди організму жінки.

  А по-друге, невмілі дії створюють ризик часткового виходу ембріона з матки. Залишки плодових оболонок можуть як і раніше перебувати в тілі жінки, сприяючи початку запального процесу.

  Крім того, самолікування завмерла може спровокувати сильну кровотечу, для зупинки якого доведеться лягати в стаціонар.