Акушерство.ру - магазин для мам і малюків. Дитячі коляски, автокрісла, меблі, пелюшки, памперси, харчування, одяг іграшки та книжки. Найбільший асортимент якісних товарів в Укаїни.

З любов'ю до мамам і малюкам :)

Діарея, або як прийнято називати цю недугу в народі «понос» буває у кожного: щось несвіже з'їдене напередодні, зайві нервові розлади, якийсь підхоплений вірус - все це може стати причиною рідкого стільця. При цьому недугу зазвичай дуже швидко відступає і ніякої небезпеки для здорової людини, якщо звичайно це не кишкова інфекція або серйозне захворювання шлунково-кишкового тракту. не несе. По-іншому справи йдуть у випадку з жінками, які виношують малюка. Діарея при вагітності може призвести не тільки до виникнення якихось відхилень і патологій, але і стати причиною передчасних пологів або різкого переривання вагітності.

Діарея спостерігається при вагітності, причини.

Причини виникнення проносу у вагітних

1. Знижений ослаблений імунітет, який важко протистоїть різним мікробам, включаючи і кишкові віруси.

2. Фізіологічні, так би мовити, особливості тіла жінки, яка перебуває в положенні.

3. Один з варіантів прояви токсикозу на ранніх стадіях вагітності. В такий час у вагітної, як правило, повністю порушується, перебудовується процес травлення. Вона відмовляється від багатьох звичних їй раніше продуктів, змінює свої сприйняття до запахів і смаку, споживає велику кількість фруктів, кислого і солоного - все це може, звичайно ж, не сподобатися кишечнику, який і зреагує діареєю. Якщо подібна діарея не викликає у жінки дискомфорту і проходить без болю і спазмів, лікувати її прийомів якихось лікарських препаратів немає ніякої необхідності. У цьому випадку потрібно просто дещо скоригувати меню харчування.

4. При нестачі вітамінів і мікроелементів при вагітності, як правило, жінці лікар призначає якісь додаткові вітамінно-мінеральні комплекси, вони часто мають такі побічні ефекти, як порушення стільця.

5. Прийом особливих лікарських препаратів, на які організм вагітної жінки може відреагувати зміною стільця, тобто діареєю.

6. Гормональний збій. З цієї причини, як не дивно, так само може виникнути діарея при вагітності. Тут важливо прислухатися до свого організму, діарея, розвивається при вагітності на ранніх термінах, може призвести до викидня або сигналізувати про передчасні пологи.

7. Зростаючий живіт. Збільшення в розмірах животик вагітної створює навантаження на шлунково-кишкового тракту жінки, а зростаючий дітородний орган здатний не тільки здавлювати, але і зміщувати окремі органи, що в кінцевому підсумку також може послужити причиною розладу стільця, привести до діареї. Пам'ятайте, якщо ще до зачаття плоду жінка спостерігає якісь відхилення в роботі лінії гастроентерології, то з моментом зародження в її організмі дитинки, такі проблеми будуть лише посилюватися.

8. Розвиток в шлунково-кишковому тракті якихось інфекцій, вірусів, паразитів. Як правило, діарея при вагітності, обумовлена ​​вище зазначеними факторами, протікає з важкими ефектами, серед яких різкі болі в животі і шлунку, підвищення температури тіла, сильна блювота, ознаки зневоднення та ін. Подібний стан дуже небезпечно для жінки в положенні. В цьому випадку майбутній матусі варто негайно звернутися до лікарів.

9. Постійні нервові зриви. Як відомо, вагітні жінки відрізняються підвищеними знервований і нестійкою психікою, а це, як не дивно, та ж може стати причиною виникнення рідкого стільця (проносу).

Діарея при вагітності, симптоми

До основних симптомів діареї медики відносять:

- частий стілець,

- рідкий або водянистий кал,

- різкі болі в животі.

Якщо пронос проходить швидко (2-3 дні) і можна сказати безболісно, ​​проблем з собою він не несе. Якщо рідкий стілець спостерігається більше двох тижнів - привід задуматися, це може говорити про наявність в організмі жінки якихось серйозних захворювань або патологій ЖКГ.

Що повинно насторожити жінку в положенні.

Тривогу у вагітної при діареї повинні викликати такі симптоми, які свідчать про зневоднення, що дуже небезпечно в момент виношування плоду:

- постійно присутня сухість у роті і спрага,

- сонливість, слабкість в тілі,

- відчуття сухості на слизових,

- поява темного кольору кіл навколо очей,

- часті позиви в туалет по маленькому,

- темний, незвичний колір сечі.

Діарея при вагітності, небезпека для плода

1. Сильні часто з'являються в животі різкі болі можуть привести до переривання вагітності, так як кишкова занадто активна перистальтика може спровокувати скорочення дітородного органу і в підсумку плодове яйце може відшаруватися і все це призведе, відповідно, до загибелі зародився ембріона. Особливо небезпечні спазми при діареї на самих ранніх термінах вагітності і в третьому триместрі.

2. Якщо діарея викликана появою інфекцій в животі, то вони можуть спокійно проникнути через плаценту до плоду, що може на ранніх термінах привести до загибелі ембріона, а на пізніх до внутрішньоутробної інфекції і, як наслідок, до поганого розвитку плода і передчасних пологів.

3. При лихоманці, нудоті і слабкості є ймовірність отруєння організму жінки токсинами, які можуть швидко проникнути в кровотік і потрапити до плоду, що буде нести з собою всі ті ж наслідки - загибель малюка або передчасні пологи.

4. Підвищена температура при діареї так само шкідлива для розвитку плода, в цьому випадку малюк може розвиватися не належним чином.

5. Частий рідкий стілець (пронос), як правило, причина зневоднення організму, а значить, причина виведення з організму вагітної жінки корисних речовин, які так необхідні при розвитку плоду. Підсумок - затримка в рості і розвитку малюка, освіту вроджених патологій у плоду.

Увага! Якщо діарея при вагітності супроводжується неприємними симптомами - болями в животі, блювотою і іншими, жінка негайно повинна викликати швидку допомогу і звернутися до медиків.

Діарея при вагітності, як лікувати

Лікувати при вагітності пронос таблетками, та ще й обраними самостійно дуже небезпечно. Таке лікування може завдати серйозної шкоди майбутній дитині і самій матусі.

Всі таблетки від діареї жінці, яка перебуває в цікавому положенні, повинен призначати лікар. Саме доктор знає всі особливості організму своєї підопічної, а так само те, на якому терміні вагітності які лікарські препарати будуть найбільш прийнятними і допустимими.

До 30 тижнів вагітності, варто нагадати, будь-яке лікування медикаментозним способом заборонено, воно може привести до загибелі плоду і переривання вагітності. У цей період лікувати пронос вагітним рекомендовано, скорегувавши свій раціон харчування і, використовуючи перевірені «бабусині рецепти». Серед таких рецептів, наприклад, крохмальна вода, кисіль з чорниці, відвар пустирника і інші.

Схожі теми