У вашому животику вже живе маленьке чудо - майбутній малюк. І так хочеться швидше пройти 9 місяців, вивчити календар вагітних, щоб дізнатися своїх маленьких малюків немовлят!

І ви, як і кожна майбутня матуся, уявляєте його: як він виглядає, а якою буде колір очей, та й взагалі хлопчик це чи дівчинка? Важливо стежити за своїм здоров'ям і масою тіла, адже недобір і перебір можуть пошкодити і матусі і дитинці. Таблиця набору ваги при вагітності стане гарною підмогою для самоконтролю!

Калькулятор і таблиця набору ваги

Чому норми збільшення - це так важливо?

вага під час вагітності

Набір ваги при вагітності

Чому норма набору ваги при вагітності так важлива? Вагітна жінка як маленька дитина: вона стає емоційно чутливою, незахищеною і довірливою. Все навколо твердять, що повноцінне харчування і збільшення порції потрібно не майбутній мамі, а зростаючому всередині неї дитині. Родичі і подруги навперебій пригощають смачненьким, а в результаті - вихід за межі норм і вимушена безпечна дієта.

Дивіться також:

Не завжди додаток зайвих кілограм спровоковано апетитом. Причин може бути багато: застій зайвої води в організмі (набряклість), малорухливий спосіб життя на початку вагітності, патологічна схильність до повноти, важкий перехідний період. У будь-якому випадку жінка повинна самостійно турбуватися про здоров'я дитини та самої себе!

Норма набору ваги при вагітності розроблена не дарма, адже надлишкова маса - це ознака патології, вона не йде на користь вагітній жінці з таких причин:

 1. Діабет вагітних, пізній токсикоз.
 2. Зі збільшенням терміну і, відповідно, животика матусі буде важко ходити, можлива задишка.

 3. Варикозне розширення вен, судинні зірочки на обличчі.
 4. Порушення функцій ендокринної та серцево-судинної систем.
 5. Сильне навантаження на хребет і внутрішні органи.
 6. Підвищення холестерину.
 7. Не дотримання норми збільшення ваги при вагітності в 1 триместрі - загроза викидня, а на пізніх - загроза передчасних пологів.
 8. Народження великого малюка (більше 4-4,5 кг), що особливо небезпечно для породіль з вузьким тазом.

Але зайві кілограми - це потенційна небезпека для малюка:

 1. Кисневе голодування.
 2. Дефіцит поживних речовин.
 3. Складнощі визначення стану малюка і його статі на УЗД через шару підшкірного жиру.

Не хвилюйтеся, набір ваги - це у вагітних не рідкість, неприємно, але не дуже страшно. Щоб уникнути цих неприємностей, можна дотримуватися основ здорового харчування, більше рухатися і дихати свіжим повітрям. А раз на тиждень використовувати калькулятор набору зайвої ваги при вагітності.

Як контролювати кілограми при вагітності по місяцях міф про збільшені працях

«Розраховуйте вага при вагітності» - це тільки звучить страшно, на ділі це звичайне правильне харчування з повноцінним комплектом жирів, білків і вуглеводів. Існує думка, що вагітній жінці потрібен великий обсяг калорійної і часто не корисної їжі, адже друга - для малюка. Це міф, і дитині, яка живе в вашому животику необхідні корисні речовини і небагато калорій.

До кінця першого триместру майбутня матуся по місяцях приплюсовує до свого меню 200 ккал, протягом 2 триместру - 300, набір ваги в третьому триместрі додаємо вже 340-360 ккал. Наприклад, збільшення ваги при вагітності розрахувати нескладно: у другому триместрі для забезпечення дитини в раціон потрібно додати склянку соку і кілька яблук. Звичайно, не відмовляючись від свого меню.

Чому відбувається збільшення маси під час кожного тижня, і як розрахувати вазі у вагітної?

З перших днів вагітності ваша маса тіла починає потихеньку збільшуватися. У першому триместрі надбавка незначна, у другому і третьому кількість набраних кілограм зростає. Набір кілограм залежить від таких факторів:

 1. Зростання і маса матусі до вагітності.
 2. Термін.
  1. Віковий період жінки, ніж старше - тим більша ймовірність позапланового набору кілограм.

  2. Проблема токсикозу жінка не набирає вагу, а, навпаки, його втрачає. Але не варто радіти, в наступних двох триместрах організм постарається компенсувати втрати.

  3. При багатоплідній вагітності набір ваги відбувається інтенсивніше, але в цьому випадку теж слід дотримуватися норм. Адже зростає небезпека передчасних пологів!

  Незважаючи на все це, норма збільшення ваги при вагітності - це річ відносна. Худенька дівчина, ніколи не страждала від зайвих кг, за вагітність може набрати і 20 кг, а повненька, навпаки, вийде з пологового будинку тростиночка.

  Відзначимо, що нормальна середня прибавка при вагітності у вазі - це допустимий показник 9-12 кг. І чим менше ІМТ, тим більшою буде прибавка під час очікування малюка. Організм жінки - це розумний механізм, з настанням вагітності, знає що робити.

  Яким чином онлайн-калькулятор веде підрахунок нормальної ваги вагітної жінки?

  Калькулятор підраховує норму набору ваги при вагітності по таблиці. Це таблиця, що дозволяє зіставити параметри і визначити норму. Адже набір ваги при вагітності по тижнях протікає плавно за рахунок таких змін:

  1. Зростає матка, до кінця вагітності вона збільшиться на 600 м
  2. Груди 500 м
  3. Обсяг крові +1,2 л.
  4. Тканинні рідини, навколоплідні води і плацента - це ще близько 4,5 кг.
  5. Середньостатистичний вага майбутньої дитини 3,3 кг.

  Розраховувати вага при будь вагітності дуже просто: ми вже отримуємо 10 кг, сюди варто додати природну збільшення ваги вагітних за рахунок захисної жирового прошарку 1,5-2 кг 12 кг - це правильна норма збільшення у вазі під час вагітності. Можна сказати, що набір ваги при вагітності в третьому триместрі найзначніший, і він становить 60% норми.

  Таблиця набір ваги при вагітності по тижнях для очікують двійню

  Набір у вазі при вагітності двійнею становить +4 кг до норми. Тобто, набір ваги під час довгоочікуваної вагітності двійнятами - це 16 -17 кг за графіком. В очікуванні двійні жінки додають 17 кг, і це виправдано, адже два малюки важать більше ніж один.

   Зважування і надбавка у вазі: виявляємо надмірну вагу

   Зважування - це контроль набору зайвої ваги вагітних по тижнях. Саме зважування стає щоденним ритуалом, що дозволяє тримати ситуацію під контролем по тижнях. Скільки набрала, скільки ще залишилося набрати по тижнях, скільки потрібно додати або скинути кілограм?

   Чи можна знижувати масу тіла при вагітності?

   Багатоплідна або одноплідна вагітності - це вже само по собі протипоказання для дієти. Легше замінити шкідливі солодощі фруктами, ніж потім вирівнювати нормальний показник - це оптимальний варіант дієти при надмірному наборі ваги у вагітних.

   Поради від сайту Супутник дитинства: корисні і низькокалорійні продукти

   Орієнтуйтеся на вітамінну і поживну складову свого раціону, в ньому повинні переважати:

   1. У раціоні майбутньої матусі обов'язково присутній білок - це молоко і кисломолочні продукти, м'ясо, яйця.
   2. Фосфор, який черпається з риби і морепродуктів.
   3. Гемоглобін, особливо цією речовиною цінна риб'яча ікра і гранати.
   4. Клітковина з каші і свіжих фруктів.

   Яка частка того чи іншого продукту повинна потрапляти в щоденне меню? Розрахунок простий: 100 г білка, 60 г жирів і 15 г вуглеводів. Таке меню дозволить зберегти фігуру навіть під час виношування немовляти! Мінімальний набір корисних речовин з їжі поєднуйте з прийомом вітамінів, виписаних лікарем.

   А раптом набір ваги для вагітних - це тепер мій постійний вага?

   Багато майбутніх мам хвилюються, що після пологів маса тіла залишиться на колишній позначці, і жінка повинна буде займатися портом або сидіти на дієті. Не хвилюйтеся - це тимчасово, і кожен тиждень після пологів буде приносити приємний для вашої душі схил в кілограмах. Турботи про новонародженого точно допоможуть схуднути!

   Там більше, що при грудному вигодовування про всілякі надмірності на зразок мармеладу, шоколаду, кави тимчасово доведеться забути.

   Користуйтеся нашим калькулятором ваги для беременяшек і насолоджуйтеся кожною хвилиною в очікуванні малюка. Бережіть своє здоров'я, очікуйте останніх місяців вагітності, радійте першої зустрічі зі своїм малюком. Адже отримавши його в руки, вже не буде часу на розрахунок при вагітності ваги, заняття собою - все життя зосередиться на маленькому, голодному і такому рідному чоловічка, якого вам ще належить дізнатися!

   Поділитися з друзями