Щорічно все більше жінок звертається до лікаря зі скаргами на неприємні симптоми, які свідчать про захворювання статевої системи. Найбільш поширеним з них можна назвати ерозію шийки матки.

У медичній практиці під цим поняттям мають на увазі пошкодження слизової оболонки шийки матки, що веде до утворення виразки.

Залежно від того, фізіологічний або патологічний процес, лікар призначає лікування. Потрібно сказати, що лікування потрібно тільки в разі патологічної форми.

Одним з найбільш поширених методів лікування ерозії шийки матки є процедура її припікання.

Що відбувається після припікання?

Як швидше відновитися після процедури?

Потрібно відразу відзначити, що якою б не була процедура припікання ерозії шийки дітородного органу, в результаті старий епітелій заміниться на новий. Саме тому дуже важливо, щоб під час відновлення після процедури було дотримано стерильність. Також дуже важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, щоб не допустити ускладнень. Важливо, щоб після припікання організм швидше отторгнул уражену ділянку слизової, а на її місці з'явилася нова слизова оболонка. Лікування полягає в тому, що, внаслідок впливу струмом на патологічну ділянку утворюється струп, який провокує такі неприємні прояви: запальний процес, зміни епітелію, кровотечі.

рекомендації

Після припікання ерозії шийки дітородного органу всі заходи повинні бути спрямовані на те, щоб не допустити кровотеч в період реабілітації. Від того, яким методом проводилося припікання, буде залежати термін загоєння ранки. Припікання ерозії шийки матки струмом або рідким азотом - недороге лікування патології, але утворюється ранка, виникають кровотечі і больові відчуття внизу живота. Тривалість кровотеч може бути до чотирьох тижнів. Дуже важливо дотримуватися певних правил:

 • утримуватися від статевих контактів протягом мінімум 6 тижнів після проведення процедури,
 • неприпустимо приймати гарячі ванни, купатися дозволяється тільки під душем, щоб вода була теплою,
 • уникати важких фізичних навантажень.
 • припікання ерозії шийки матки рідким азотом

  Що включає в себе лікування після процедури припікання ерозії шийки матки?

  Після впливу струмом на ранку на цьому місці з'являється струп. Щоб не допустити кровотечі, потрібно його розм'якшити. Лікування полягає в призначенні лікарем свічок і тампонів, на які наносяться лікарські мазі. Застосовуються вони всередину, в піхву. Лікування вагінальними свічками сприяє регенерації і дезінфікує шийку матки. Все це обумовлює швидке загоєння ранки, що особливо важливо при будь-якому оперативному втручанні. Ефективними препаратами є свічки Генферон, мазь Левомеколь, свічки Депантол, Метілураціловие і ін.

  Якщо припікання ерозії було проведено радіохвильовим методом, призначаються свічки з метою профілактики запальних процесів.

  Після припікання ерозії приблизно протягом місяця можуть бути прозорі виділення з піхви, можливі больові відчуття внизу живота і в попереку. Вкрай небажано, щоб утворився рубець, особливо якщо жінка ще не народжувала. Таким жінкам проводиться лікування з використанням рідкого азоту, що є більш делікатної процедурою, яка не викликає болю в період відновлення, а рубець практично відсутня, але шийка матки може набрякати або зменшуватися. Процедура із застосуванням рідкого азоту проводиться лікарем під контролем УЗД, але і це не гарантує того, що буде захоплений весь пошкоджений епітелій. Через тиждень відходить струп, утворюючи виділення жовтуватого відтінку. Ранка заживає досить швидко (близько трьох тижнів). Припікання рідким азотом не дозволяє вилікувати ерозію з першого разу, якщо епітелій слизової шийки дітородного органу пошкоджений глибоко. Частіше за все потрібно ще одна процедура припікання через певний час.

  припікання ерозії шийки матки рідким азотом

  Куди ефективніше буде лікування ерозії шийки матки радіохвилями. На місці пошкодження слизової в цьому випадку рубець не утворюється, слизова добре заживає, та й сам період реабілітації проходить досить швидко і безболісно. Після застосування такого способу усунення патології додаткове лікування не потрібне. У період відновлення потрібно тільки дотримуватися рекомендацій, які були наведені вище.

  Якщо порівнювати припікання азотом, що вкрай не рекомендується жінкам, які ще не народжували, з радіохвилями, то переваги на користь останнього очевидні, адже даний метод не має серйозних наслідків. Прямого контакту між епітелієм і ерозією немає, при використанні рідкого азоту обробка епітелію - контактна.
  Радіохвилі, на відміну рідкого азоту, не залишають рубців.

  Вибір способу лікування ерозії шийки матки здійснюється лікарем, щоб наслідки процедури були найменшими і жінка якомога швидше відновилася.

  Якщо процедура припікання була проведена своєчасно і правильно, жінка повністю виліковується від патології. Якщо ж патологія прогресує, ранка може збільшуватися в розмірах, виникне кровотеча і високий ризик переходу в злоякісний процес. Також прогресування хвороби загрожує безпліддям. У період відновлення займатися сексом можна тільки з використанням презерватива, навіть в тому випадку, якщо партнер постійний.

  Відновлення після припікання ерозії шийки матки не є складним процесом, але тільки при дотриманні всіх рекомендацій лікаря. Це дуже важливо: не дивлячись на те, що ускладнення бувають вкрай рідко, все ж ймовірність їх існує. При появі будь-яких неприємних симптомів в період відновлення потрібно обов'язково повідомити про це свого лікуючого лікаря.