13-а тиждень вагітності характеризується наявністю значних змін у внутрішньоутробному житті дитини. УЗД цього періоду порадує майбутню матір першим фото плода, хоча стать дитини ще визначити дуже складно.

Головне, фахівці визначать кількість плодів, стан їх розвитку, а також всіх сформованих внутрішніх органів. Також лікар-сонолог визначає відповідність розвитку малюка нормі. У той же час кожен ембріон особливий, тому невідповідність деяким нормам таблиці не повинні сильно лякати майбутню матір.

13 тиждень вагітності узі

Розвиток дитини до 13-й тижня

Зміни в розвитку плода на 13-му тижні стають помітними. Кінець першого триместру вагітності характеризується такими пунктами:

 • Формування м'язової, кісткової тканин,
 • Вироблення першого інсуліну за допомогою підшлункової залози,
 • Закладка голосового апарату,
 • Визначається стать майбутньої дитини. З генітального горбика формується клітор або пеніс. Також відзначається розвиток статевих клітин, передміхурової залози,
 • Відзначається активна робота сердечка. Воно вже здатне перекачати за добу близько трьох літрів крові,
 • Виконана закладка всіх зубів (молочних),
  • Прискорюється ріст тулуба.

  Що ж стосується емоційної сфери, то варто відзначити впорядкованість рухів, зменшення періоду сну, прояв реакції на зовнішніх подразників (світло, холод, звуки).

  У 13 тижнів знижується ймовірність викидня. У цей період всі фізіологічні системи дитини продовжують розвиватися. Кісткова, м'язова тканини знаходяться в процесі формування. Підшлункова тканину вже виробляє інсулін. Печінка плода до цього часу здатна виробляти жовч.

  Дитина вже здатна реагувати на кашель, чхання майбутньої матері. До 13 тижня руху ручок, ніжок стають вельми активними. Плід вже може смоктати свій палець, а також злегка ворушити губами. Основа для молочних зубів дитини до цього часу вже закладена.

  Диференціація статевих органів сталася, хоча дізнатися стать при проведенні УЗД не можна. Малюк явно проявляє своє невдоволення на ультразвукові промені і ховає свою гідність. Тому дізнатися стать, що знаходиться всередині дитини не можна. Адже статеві органи і так слабо відрізняються в цей час, а при незручному розташуванні малюка огляд ускладнюється.

  До 13 тижня розвитку всіх необхідних органи у майбутнього малюка вже закладені. Після 13-го тижня вони будуть тільки розвиватися, рости. Плід здатний відчувати смак навколоплідної рідини, які він заковтує. Через це жінка повинна з відповідальністю вибирати продукти харчування, думати як про себе, так і про здоров'я малюка, що росте всередині. У плода виникає звикання до нових смакових відчуттів, тому вже після народження на світ він із задоволенням стане вживати знайому йому до смаку їжу.

  Зміни в жіночому організмі

  До 13-й тижня у вагітної жінки вже приходить в норму її гормональний фон. Тому токсикоз проходить, а також припиняється роздратування від різних запахів і звуків.

  З цього часу молоді мами вже починають користуватися різними безпечними засобами, які сприяють запобіганню розтяжок в області живота, стегон, грудей. З'являються неприємні відчуття - шкіра свербить через що відбувається розтягування. Одяг потрібно носити вільний, тому що живіт росте, округляється, а груди вже наливається.

  До 13-й тижня вагітності фахівці призначають УЗД з метою визначення тонусу матки. Лікарі оцінюють стан матки, від якої залежить здатність жінки нормально виносити дитину до покладеного терміну пологів. Збільшення розміру живота пояснюється ростом плода і відповідно матки. Для огляду матки необхідно провести УЗД. Даний орган розглядає фахівець за допомогою спеціального датчика, водячи ним по шкірі живота на відстані близько 10 см нижче пупка.

  13-а тиждень характеризується також появою незначного дискомфорту в районі живота. Він не повинен викликати у вас тривогу, тому що його причиною виступає розтягнення внутрішніх м'язів матки. Звертатися до лікаря потрібно однозначно в тому випадку, коли біль посилюється, а також з'являються кров'яні виділення.

  • 13 тиждень вагітності узі
  • 13 тиждень вагітності узі
  • 13 тиждень вагітності узі
  • 13 тиждень вагітності узі
  • 13 тиждень вагітності узі
  • 13 тиждень вагітності узі

   Методи УЗД-діагностики

   УЗД на такому терміні вагітності необхідно не для того, щоб визначити стать дитини, а для виявлення можливих патологій. Адже легше їх попередити на ранньому етапі розвитку ніж на більш пізніх. З розгорнутим фото, отриманим після УЗД, вагітна може проконсультуватися в вузькопрофільного фахівця, при цьому не проходячи додаткового обстеження. При гострій необхідності переривання вагітності на такому терміні повинно виконуватися тільки медикаментозним способом.

   Для отримання необхідної інформації використовують такі методи діагностики:

   • Трансвагінальний. Цей метод вважається максимально інформативним на ранніх термінах вагітності. Якщо потрібно встановити стать ембріона дуже рано, тоді краще вдаватися до трансвагинальной діагностиці. Завдяки спеціальному датчику, введеному у піхву, фахівець отримує дані про стан плаценти, шийки матки, плоді, а також його внутрішніх органах.
   • Абдомінальний. Проводять в першому, другому, третьому триместрах. На ранніх термінах його не призначають, бо в такий спосіб неможливо дуже точно розглянути занадто маленький ембріон. Для його проходження на 13 тижні вагітності потрібно обов'язково наповнити сечовий міхур.
   • 3D УЗД. Завдяки сучасним технологіям зовнішність майбутнього малюка можна побачити більш чітко. Але в першому триместрі його не призначають через незначну терміну розвитку малюка. Зазвичай його призначають з 24 тижня вагітності. З цього часу уже можна буде визначити стать дитини абсолютно точно.

   Важливість ультразвукової діагностики

   Планові УЗД проходити обов'язково за призначенням лікаря (перше, друге, третє). Тому що 13-й тиждень вважається ідеальною для проведення першого скринінгу, не пропустіть його. Ультразвукова діагностика не тільки дає можливість матері вперше побачити малюка, пізніше дізнатися його стать, але і показує лікарям відповідність розвитку ембріона встановленим нормам, наявність патологій, які іноді бувають несумісні з життям.

   Позапланово УЗД можуть призначати в таких випадках:

   • Підозра на завмерла вагітність,
   • Загроза викидня,
   • Спадкові патології,
   • анембріонія,
    • Вроджені патології.
     Результати першого скринінгу

     При виконанні УЗД стать ще не визначається, зате точно встановлюються наступні дані, які вказані в нормі:

     • Комірний простір. ТВП. Його норма - до 3 мм,
     • Біпаріетальний розмір. БПР. Норма становить приблизно 20-28 мм,
     • Довжина ембріона. КТР. У нормі - 66 мм,
     • Окружність голови. Його норма - 73-96 мм,
     • Довжина стегна. У нормі приблизно 7-11,8 мм,
     • Окружність живота. Його норма становить 58-80 мм,
     • Довжина носової кістки в нормі становить 2-4,2 мм.

     УЗД другого триместру може визначити наявність патологій в таких системах:

     Також при ультразвуковому дослідженні в цей період вагітності фахівець додатково розглядає стан плаценти, частоту биття серця плоду і його ритм, обсяг і консистенцію навколоплідних вод. Визначення стану серцево-судинної системи виконується за допомогою доплерографії.

     При зручному розташуванні дитини лікар-сонолог може визначити стать очікуваного малюка. Але найчастіше стать дитини дізнаються на другому плановому ультразвуковому дослідженні. У той же час УЗД не дає гарантію стовідсоткової точності. Адже дуже багато також залежить від кваліфікації фахівця виконує діагностику.

     Якщо між отриманими в результаті діагностики даними і нормою є суттєва відмінність необхідно звернутися до гінеколога-акушера. Він призначить здачу додаткових аналізів.