• Вітамін Е при плануванні вагітності
  • Навіщо приймати вітамін Е під час вагітності?
  • Вітамін Е в першому триместрі
  • Дозування вітаміну Е при вагітності
  • Вітамін Е в продуктах харчування
  • Запобіжні заходи під час прийому вітамін

Для правильного розвитку плаценти і плода необхідний вітамін E, його дозування при вагітності визначається безпосередньо доктором, якщо займатися самолікуванням можна дуже сильно зашкодити здоров'ю плода.

Вітамін Е - це жиророзчинний мікроелемент, ще його називають - завдяки своїм властивостям, захищає клітини від старіння. При нестачі вітаміну Е в клітинах накопичуються токсини, що, в свою чергу, призводить до руйнування і ослаблення клітин. Це тягне за собою зниження захисної функції організму, імунітету.

Якщо вітамін Е приймати в правильних пропорціях, то поліпшується надходження кисню в клітинах крові.

Вітамін Е діє як профілактика від утворення тромбів. У народі вітамін Е називають жіночим вітаміном.

Крім лікувальних властивостей, він покращує здатність до репродукції і продовження роду, омолоджує шкіру, роблячи її еластичною і пружною, впливає позитивно на стан волосся і нігтів.

Тому фахівці радять приймати вітамін Е не тільки під час дефіциту речовини - але і в малих дозах для профілактики.

Вітамін Е використовується у всіх косметичних засобах для вагітних. Косметичні масла з мікроелементом Е допомагають запобігти утворенню так званих стрий на шкірі.

Вітамін Е при плануванні вагітності

При плановому зачатті дитини, необхідно пройти повне обстеження, здати ряд аналізів на виявлення інфекцій і патологій. Після, лікарі дуже часто призначають вітамін Е. Він сприяє нормальному функціонуванню матки і яєчників. За допомогою мікроелемента Е відновлюється гормональний фон і нормалізується менструальний цикл.

Токоферол встановлює баланс між естрогенами і прогестероном, що дозволяє дозрівати яйцеклітини під час овуляції.

Дозування в добу може бути від 100 мг до 200 мг і призначається в другій половині менструального циклу. Під час планування зачаття варто приймати мікроелементи не менш двох місяців відразу обом партнерам, це збільшує шанси вдвічі більше.

Повернутися до змісту

Навіщо приймати вітамін Е під час вагітності?

вітамін е під час вагітності
Прийом мікроелементів при вагітності - важливий фактор. Він не тільки допомагає закріпленню заплідненої яйцеклітини в матці, але ще і відповідає за правильне дозрівання і формування плаценти. Не дає плаценті рано старіти і відшаровуватися. Ще допомагає виробляти хороший кровообіг між матір'ю і плодом. В організмі вагітної жінки за період прийому мікроелементів відбувається синтез гормону, який після пологів забезпечує приплив грудного молока для годування дитини після пологів. Під час носіння дитини корисні мікроелементи борються з такими неприємностями, як:

  • слабкість в м'язових тканинах,
  • анемія,
  • знижений імунітет,
  • утворенню розтяжок шкірного покриву живота, грудей і стегнах.

Повернутися до змісту

Вітамін Е в першому триместрі

Призначається практично всім вагітним для збереження і правильного розвитку плоду. На ранніх термінах вагітності відбувається утворення органів і життєво важливих систем ембріона. З цієї причини на перших 10-12 тижнях виписують вітамін Е, він запобігає викидень і сприяє правильному розвитку органів плоду. Також призначають вітамін А, він допомагає кращому всмоктуванню Е. У наступних триместрах прийом можна припинити.

Повернутися до змісту

Дозування вітаміну Е при вагітності

Мікроелемент потрібно приймати під час їжі, запиваючи великою кількістю води. Вітається прийом капсул з вітамінами в один і той же час. Всмоктування в шлунку відбувається протягом 8 годин, після чого, якщо призначене лікарем, можна приймати препарати, що містять залізо. Це стосується і продуктів, що містять в собі багато заліза. Краще їх приймати окремо і з великим інтервалом між прийомами.

Добова норма становить 200-400 мг в залежності, який протікає триместр і скільки накопичено мікроелементів в організмі. Така велика доза вітаміну призначається через велике навантаження на організм вагітної, і не повного всмоктування мікроелемента кишково-шлунковим трактом. Найголовніше, щоб добова норма не перевищувала 1000 мг, інакше можливе передозування. Деякі лікарі пропонують приймати за схемою по 20 мг три рази на день.

Для профілактики нестачі в організмі вітаміну Е, курс прийому становить 10 днів.

Повернутися до змісту

Вітамін Е в продуктах харчування

Якщо вагітність не мучить токсикоз, і вона може збалансовано харчуватися, то від прийому мікроелементів в капсулах можна відмовитися. Більше користі приносять ті мікроелементи, які надходять в організм разом з їжею. Дозволяється навіть комбінувати прийоми, тільки при цьому дози синтетичних модифікацій значно знижуються. Продукти харчування, які мають в своєму складі вітамін Е, дуже корисні і не втрачають своїх властивостей при термічній обробці. Інші продукти тваринного походження практично не містять в своєму складі Е, крім печінки, яєць і молока.

перший по вітамінах
Великим джерелом токоферолу є свіжі овочі. У морожених простежується зменшення мікроелемента майже в два рази. Найбільше мікроелементів Е містять продукти рослинного походження. Масла, такі, як соняшникова та кукурудзяна, а також соєва, містять в 100 г продукту від 65 до 115 мг токоферолу. Корисні масла, які виготовляються способом холодного віджиму, в них найбільше зберігається корисних речовин. У горіхах приблизно на 100 г продукту від 3 до 5 мг. Найсмачніші і корисні горіхи, кешью і арахіс, вживати краще в сирому вигляді. Цільне або проросле зерно містить дуже великий відсоток вітаміну Е в собі. Можна вживати у вигляді каш, добавок до салатів. Пророслу пшеницю краще вживати до обіду, щоб шлунок встигав переробити продукт до сну.

Трави теж можна вживати для поповнення запасів мікроелементів. Найбагатші за складом є листя малини і кропиви. Трохи незвичні сучасним людям, але дуже корисні, це люцерна і кульбаби. Плоди шипшини і насіння льону рекомендується вживати вагітним не тільки для поповнення корисних мікроелементів. Вони благотворно впливають на сечостатеву систему. Головне правило для збереження вітаміну Е в продуктах, це берегти їжу від попадання прямих сонячних променів.

Повернутися до змісту

Запобіжні заходи під час прийому вітамін

При довгому вживанні вітаміну, може трапиться передозування, так як токоферол має властивість накопичуватися в жирових тканинах організму. Це може завдати істотної шкоди плоду всередині матері. При виявленні алергічних реакцій, таких як свербіж, шкірні висипання, нудота, діарея і слабкість, коштувати припинити прийом і повідомити про це лікаря. Варто запам'ятати, що добова доза визначається лікарем, враховуючи всі нюанси і особливості протікання вагітності.