На даній сторінці ми розповімо, що відбувається на 40 тижні вагітності, ознаки пологів - відходить пробка, що робити, якщо немає сутичок, тягне живіт, болі в попереку, температура і виділення.

розвиток плода

40 тиждень вагітності - дитина важить вже 3000-3500 гр. його зростання дорівнює 50-55 см. Малюк ужеготов до зустрічі із зовнішнім світом, але очі поки закриті. У нього немає бажання рухатися, тому що всередині мами ще мало місця.

Зате вже можна помацати частини тіла малюка, які випирають. Наприклад, можна помацати спинку, сідниці, ручки і ніжки.

Якщо дитина перебуває в правильному потиличній передлежанні, і його головка опущена вниз, то її можна теж помацати трохи вище лобка. На дотик вона буде сприйматися як тверда опуклість. Якщо мама відчуває удари ручок і ніжок в районі сечового міхура, то це теж свідчить, що малюк знаходиться в правильному положенні.

Якщо дитина перебуває в тазовому передлежанні, то живіт буде трикутної форми. Тоді поштовхи будуть відчуватися у верхньому районі живота.

Коли почалася 40 тиждень вагітності, малюкові стає більш тісно всередині мами. Тому, він вимагає більше кисню, активності, поживних речовин. Плацента не може все це йому дати. Тому, можна очікувати, що незабаром малюк вирішить з'явитися на світло.

стан мами

Коли термін вагітності 40 тижнів, обсяги мами нарешті перестають збільшуватися. У середньому, жінки набирають 12-16 кілограм. На цьому етапі вага зупиняється, і зберігається таким до пологів. Матка досягає максимуму, вона знаходиться на відстані 36-40 см від лобкового симфізу, і в 16-20 см від пупка. Шкіра на животі сильно натягнута, тому часом може виникати відчуття, неначе свербить шкіра.

Буває, що коли вагітність 40 тижнів, кам'яніє живіт. Разом з цим з'являються часті періодичні болі, які нагадують сутички. Якщо під час цього животик опускається, то це означає, що починаються пологи.

40 тиждень вагітності - пробка відходить, і починаються перейми. Якщо цього поки що не відбувається, то майбутню маму починають турбувати два питання:

    Що робити, якщо малюк вирішить з'явитися на світло?
  1. Чому він не хоче з'являтися?

Найголовніше для матусі зараз - не панікувати. Дитина з'явиться на світ, коли буде готовий до цього фізіологічно і психологічно. Потрібно залишатися спокійною. Чи не нервувати через дрібниці, і бути в гарному настрої.

Під час сутичок потрібно правильно дихати і застосовувати прийоми релаксації. Коли почнуться справжні сутички, ви будете знати, що вам робити.

На цьому терміні необхідно зробити КТГ для оцінки стану плода.

додаткова інформація

40 тиждень вагітності

Парацетамол добре допомагає від цієї недуги, навіть майбутнім матусям, при цьому його застосування абсолютно не шкодить здоров'ю і розвитку дитини.

40 тиждень вагітності

Незадовго до передбачуваного часу народження малюка в організмі відбуваються деякі зміни, тому тонус матки перед пологами - це нормальна реакція організму, яка свідчить про початок родової діяльності.

40 тиждень вагітності

Варикоз вен на ногах в народі часто називають ціною прямоходіння. Кров циркулює природним чином при горизонтальному положенні тіла, а при вертикальному відтік крові потрапляє під вплив сили тяжіння

40 тиждень вагітності твердий живіт

Молочниця при вагітності - це досить часте явище. Називається це захворювання офіційно кандидоз, так як провокує його грибок Кандида.