Закінчується неймовірно приємний в житті кожної жінки період - вагітність. Всього близько тижня залишилося до передбачуваної дати пологів. Всього кілька днів - і ви, нарешті, побачите свого малюка!

Малюкові дуже мало місця, і, незважаючи на збільшену силу рухів, його активність набагато нижче, ніж раніше. Мама легко може визначити всі його випирають частини тіла - де знаходиться спинка, де ніжки, ручки. При головному передлежанні головка легко прощупується в області лобка. Удари кулачків в сечовий міхур вельми відчутні, особливо з урахуванням того, що опустилася матка сильно тисне на сечовий міхур, і позиви до сечовипускання стали ще частіше.

40 тижнів вагітності: скільки місяців? Вже йде останній тиждень вагітності, а це означає, що закінчується десятий акушерський місяць. Малюк до цього терміну важить близько 3,5 кг, а його зріст становить близько 48-51 см. Але це усереднені показники, і абсолютно нормально, якщо народиться богатир вагою близько 4 кілограм.

Що відбувається?

провісники пологів

Сороковий тиждень вагітності - це період остаточної підготовки материнського організму до пологів. Цей тиждень завершується довгоочікуваної датою - передбачуваною датою пологів, яка розраховується виходячи з дати початку останньої менструації. Але в більшості випадків реальна дата пологів на кілька днів відрізняється від передбачуваної, так як фізіологія кожного організму абсолютно індивідуальна. Саме тому нормальними вважаються пологи, що відбулися в строк 38-42 тижні. У цей період малюк вже абсолютно сформований і готовий до появи на світ.

Плід на 40 тижні вагітності і його розвиток

40 тиждень вагітності

Дитина на 40 тижні вагітності повністю готовий до народження на світ. Пологи на 40 тижні за статистикою відбуваються частіше за все, але далеко не завжди в прорахований день. Тому початок родової діяльності може виникнути в будь-який час, і ви повинні бути до цього готові.

Малюк зараз знаходиться в оптимальній для пологів позі. Якщо він в головному передлежанні, то його головка притиснута до родових шляхах, ніжки притиснуті до живота, зігнуті, а ручками він начебто обіймає себе. Ця поза так і називається - «поза ембріона».

Абсолютно всі системи і органи готові до самостійного життя. Активно працює ендокринна, імунна система. В альвеолярному апараті легких сформувалася достатня кількість сурфактанту, і при першому вдиху легені відкриються, почнуть збагачувати кров киснем. Серцево-судинна система також остаточно сформувалася, і після першого вдиху легені включаться в загальний кровотік.

Шлунково-кишковий тракт вже активно працює. Зараз кишечник стерильний, і після першого прикладання до грудей в нього потраплять найцінніші мікроорганізми, які будуть забезпечувати повноцінне травлення. У кишечнику зараз знаходиться меконій - перший стілець, який утворений з частинок мастила, навколоплідних вод. У перші дні життя малюка він повинен відійти.

новонароджений малюк не завжди виглядає саме так, як батьки очікують. Його шкіра трохи зморщена, може бути синюшної. Після проходження через кісткові структури родових шляхів головка трохи неправильної форми, але на 2-3 день життя її форма відновлюється. Тіло малюка покрито первородним мастилом. Але для будь-яких батьків їх тільки що з'явився на світ малюк - найпрекрасніше створіння!

Фото малюка, УЗД

вагітність 40 тижнів

ворушіння

Живіт на 40 тижні вагітності

провісники пологів

ворушіння

живіт

На сороковий тижня вагітності мамин животик - об'єкт постійної уваги, як самої мами, так і майбутнього тата. Адже все вже зачекалися малюка, до його зустрічі все підготовлено. Батьки можуть легко розрізнити, в якому становищі малюк зараз знаходиться, і з задоволенням гладять маленькі ніжки, спинку, заспокоюючи малюка, налаштовуючи його й неньку на успішний результат пологів. Причому лікарі одноголосно стверджують: чим краще психологічний настрой майбутньої матусі, чим більше татова підтримка, тим легше протікають пологи і тим здоровішою народжується малюк!

Матка на 40 тижні вагітності вже опустилася, і, не дивлячись на дуже значний обсяг живота, мамі стало легше дихати, зменшилася печія. Через велику живота ви можете бути кілька неповороткою, незграбною, тому коли йдете на прогулянку, обов'язково беріть з собою чоловіка, тим більше що такі сімейні прогулянки дуже зближують.

Правильне харчування

40 тиждень вагітності

Ви в очікуванні народження малюка, і навіть ваше харчування повинне бути зараз направлено на полегшення цього процесу, а також на хороше післяпологове відновлення і початок лактації. Всі речовини, які ви отримуєте з їжею, малюк вже отримає з молоком, тому уникайте вживання алергенів, жирних продуктів, намагайтеся включити в раціон більше овочів, фруктів, молочнокислих продуктів, вітамінів, мікроелементів. На останніх тижнях вагітності матусю турбують часті позиви до сечовипускання, і через це часом складно вночі виспатися. Полегшити це можна, обмеживши вживання рідини за 2-3 години до сну.

Ворушіння плода на 40 тижні

40 тиждень вагітності

На останньому тижні вагітності мама як і раніше дуже чітко відчуває ворушіння малюка: вони сильні, але не надто активні, адже місця вже дуже мало. Багато матусі описують, що з посиленням тренувальних сутичок малюк трохи затихає, як ніби прислухається - чи не час?

  відчуття мами
  ворушіння

  Зараз все відчуття мами загострені: чи не час ще їхати в пологовий будинок? Якщо вже почалася 40 тиждень вагітності, сутички Брекстона-Гикса (тренувальні) стають все інтенсивніше. Як не сплутати їх з істинними переймами? Справжні сутички відрізняються регулярністю, хворобливістю. Тому якщо ви відчуваєте, що живіт кам'яніє все частіше, і це вже супроводжується болем, засікайте час - оцінюйте тривалість сутичок, інтервали між ними.

  Останні тижні вагітності часто супроводжуються безсонням. Вона може бути пов'язана з вашим хвилюванням перед наближенням пологами, з частими сечовипусканнями, і навіть просто з тим, що складно вибрати зручну позу для сну. Постарайтеся не пити багато рідини перед сном, обов'язково прогуляйтеся, провітріть кімнату, послухайте спокійну музику, почитайте книгу. А найголовніше - налаштуйтеся на краще! Адже зовсім скоро ви побачите своє чудо!

  40 тиждень вагітності: провісники пологів

  Коли наближається передбачувана дата пологів, будь-яка зміна в своєму самопочутті майбутня матуся готова інтерпретувати, як ознака швидких пологів. Як визначити, що чергове хворобливе відчуття - не просто тонус, а початок пологів? Існують чіткі ознаки, що свідчать про те, що в найближчі дні почнуться пологи. Вони називаються передвісниками:

  • тренувальні сутички посилюються, однак вони ще не болючі, під час тренувальних сутичок не відбувається розкриття шийки, чим ближче пологи, тим частіше виникають помилкові перейми,
  • відділення слизової пробки: перед пологами (іноді за кілька днів) з каналу шийки матки відходить густий слиз з прожилками крові,
  • живіт опускається: це пов'язано з тим, що головка малюка тепер знаходиться близько до родових шляхах, мамі стає легше дихати, але турбує часте сечовипускання,
  • зниження маси тіла: перед пологами в зв'язку з гормональними змінами відбувається виведення надлишкової рідини, і вага жінки може зменшитися на 1,5-2 кг.

  Якщо ви виявили у себе навіть всі ці симптоми, в пологовий будинок можна поки не поспішати, адже пологи можуть початися через кілька днів. Існує лише два симптоми, які свідчать про початок безпосередньо родової діяльності, і при їх виявленні потрібно негайно їхати в пологовий будинок.

  40 тиждень вагітності: ознаки пологів

  1. Сутички: саме з початку справжніх сутичок починається більшість пологів. Сутички визначаються як регулярні скорочення міометрія, які супроводжуються болем (в животі або попереку) і викликають розкриття шийки. Якщо сутички вже стали регулярними і виникають кожні 10 хвилин, потрібно виїжджати в пологовий будинок.
  2. Відійшли навколоплідних вод (або часткове підтікання). Іноді пологи починаються не з сутичок, а відразу з відходження вод. При цьому навіть якщо сутички не сильні і нерегулярні, необхідно негайно вирушати в пологовий будинок, тому що чим більше безводний період, тим вище ризик інфікування, і ви повинні знаходитися під наглядом лікаря.

    Виділення на 40 тижні вагітності

    в основному не повинні відрізнятися від інших термінів. Звернути увагу слід на ознаки запального процесу, а також на водянисті виділення - це ознака того, що підтікають води, і вам пора їхати в пологовий будинок.

    Секс на 40 тижні вагітності

    На останньому тижні вагітності інтимні стосунки не заборонені, якщо вагітність протікає нормально. До того ж це допомагає матці краще підготуватися до сутичок, а сперма має здатність розм'якшувати шийку. Якщо вас все ж турбує питання безпеки, запитайте у свого лікаря. Він знає, як протікає ваша вагітність, і дасть точну відповідь.

    Болі на 40 тижні вагітності

    Весь завершальний етап вагітності жінку супроводжує безліч хворобливих відчуттів, періодично турбують болі в животі, через підвищеного навантаження часто болить спина, можуть виникати болі в ногах, а після опущення живота виникає біль в області кісток тазу, попереку. Всі ці відчуття жінці вже знайомі, а набагато більше уваги вимагають хворобливі відчуття в животі.

    Класичним початком першого періоду пологів є розвиток схваточной діяльності: спочатку сутички нерегулярні, з часом вони стають частіше і сильніше, більш тривалими. Про безумовному початку пологів лікарі кажуть тоді, коли протягом години жінка відзначає сутички, що тривають хвилину, і перерва між ними не перевищує чотирьох хвилин.

    40 тиждень другої вагітності

    Якщо вас чекають другі пологи, ви напевно знаєте, чого очікувати. Ваш організм також все пам'ятає, тому довіртеся свої відчуттів. Зазвичай другі пологи проходять легше, ніж перші, період сутичок коротше, адже шийка більш плоска і краще підготовлена.

    Дослідження і аналізи

    ворушіння

    На цьому тижні, якщо пологи ще не почалися, вам призначать звичайні дослідження: аналізи крові. сечі. консультація гінеколога також буде потрібна. Лікар вас опитає, виміряє обсяг живота, розміри таза, якщо буде потрібно - оцінить готовність шийки до пологів. Якщо вас турбують часті сутички, і ви не можете визначити, тренувальні вони або істинні, обов'язково запитайте про це лікаря - він допоможе визначити, коли чекати початок пологів.

    Питання - відповіді

    У мене вже дуже тягне поперек, але сутичок я не відчуваю, і води не відійшли. Чи можуть так починатися пологи?

    Початок сутичок у багатьох жінок дійсно може починатися з болю в попереку, а не в животі. Це пов'язано з особливостями іннервації матки, а також з положенням малюка. Характерним є те, що при початку родової діяльності біль в попереку, як прояв сутичок, володіє регулярністю. Засікайте час - і ви зрозумієте, сутички це чи ні. Якщо болі дуже сильні, не відкладайте поїздку в пологовий будинок.

    У мене 40 тиждень вагітності, болить живіт під час тренувальних сутичок, але вони не стають частіше. Чи нормально це?

    Та це нормально. Якщо болі стали сильніше, ніж раніше, ймовірно, що скоро почнеться родова діяльність. Продовжуйте засікати час між переймами і їх тривалість, і коли кожні десять хвилин ви будете визначати мінімум одну сутичку, будьте готові - ваш малюк скоро з'явиться на світ!

    У мене 40 тиждень вагітності, тягне живіт періодично, але ні болю, ні відходження вод немає. Живіт опустився, і пробка відійшла, а пологи все не починаються ... Це не небезпечно?

    Абсолютно нормальними вважаються пологи навіть на 42 тижні, тому якщо ви себе добре відчуваєте, малюк активний, то турбуватися не варто. Термін пологів індивідуальний, але якщо вас це дуже турбує, відвідайте свого лікаря. Небезпека перенашивания полягає в тому, що плацента починає старіти і не повністю забезпечує потреби малюка в кисні і поживних речовинах. Але термін вагітності 40 тижнів не є критичним.

    Чому на 40 тижні вагітності виділення стали рідшими?

    У більшості випадків рідкі виділення на останніх тижнях вагітності свідчать про подтекании навколоплідних вод. Для виключення або підтвердження цього вам потрібно їхати в пологовий будинок, незалежно від того, чи почалися регулярні сутички. Безводний період загрожує ризиком інфекційних ускладнень, і залишатися вдома і чекати сутичок не можна.

    Про що свідчать кров'янисті виділення на сороковий тижня?

    Кров'янисті виділення можуть бути ознакою такого грізного ускладнення, як передчасне відшарування плаценти. Це вимагає негайної госпіталізації в пологовий будинок, для того щоб лікарі могли надати своєчасну допомогу малюкові і мамі, і тоді пологи закінчаться благополучно.