У більшості майбутніх мам на 40 тижні вагітності регулярно кам'яніє живіт і з'являються провісники пологів. Момент початку родової діяльності може стартувати з хвилини на хвилину.

І хоча багато хто вже панькаються зі своїми чадами, проти природи не підеш. Буває і так, що жінка зможе спокійно переступити цей тиждень і чекати далі, але пологи пізніше 41 тижні небажані - дитина народиться Переношеним.

Що відбувається на 40 тижні вагітності в організмі жінки

Організм жінки на стадії підготовки до пологів і готовий в будь-який момент почати діяти. Посилюється гормональний фон.

З'являється так званий «синдром квочки». Жінці хочеться облагороджувати своє житло, облаштовувати дитячу і так далі. Їй здається, що вона сповнена сил і енергії.

вагітність 40 тижнів

Живіт на 40 тижні вагітності часто кам'яніє і, швидше за все, вже опущений, передлежачої частина плоду притиснута до входу в таз. У момент вставляння головки або сідниць розривається плодовий міхур, і відходять передні води. Цей момент або момент початку регулярних переймів можна вважати стартом родової діяльності.

Як розвивається малюк

На 40 тижні малюк ворушить тільки руками і ногами. Повертатися він не може, так як місця в матці практично не залишилося. Органи почуттів, а також нервова система продовжують розвиватися.

У мами виділяється велика кількість естрогену, тому у малюка з'являється невелика набряклість грудей. Після пологів все відновиться. Почали самостійно працювати органи кровотворення, тому кровопостачання дитини повністю не залежить від мами. А ось антитіла поки ще надходять тільки через плаценту.

В очікуванні майбутніх пологів на 40 акушерської тижня організм малюка почав виробляти у великих дозах норадреналін і адреналін. Ці гормони допоможуть йому без болю з'явитися на світло.

 • Ознаки вагітності і відчуття мами

  Мамі здається, що вона вже не в силі терпіти тягар живота. Але, коли він опускається, їй стає легше дихати.

  У жінки на 40 тижні вагітності з'являються перепади в настрої. Вона стає дратівливою і концентрує увагу на кожну дрібницю. Мама в очікуванні дива прекрасно розуміє, що воно може настати в будь-який момент. І якщо мами на 40 тижні другої вагітності знають, як все відбувається, то тривоги первісток посилюються в два рази.

  Організм продовжує підготовку до пологів:

  • стають більш еластичними м'язи,
  • суглоби вже більш рухливі,
  • розтягуються зв'язки таза.

  Багатьом здається, що кістки скриплять і під час ходьби розходяться в різні боки. Посилюються помилкові перейми. Якщо раніше вони були легкими, то зараз це неприємне відчуття супроводжується болями, що тягнуть в районі попереку, напружується живіт.

  Жінки, що переживають 40 неделею другої вагітності, вже можуть відрізнити їх від справжніх, а первістки мами, як правило, дуже хвилюються і приїжджають в пологовий будинок заздалегідь.

  Все це так звані провісники пологів на 40 тижні вагітності. Але крім них вагітна може помітити жовті або білі виділення з піхви на 40 тижні. Це нормальне явище. Головне, звернути увагу, щоб не було сверблячки і дискомфорту.

  вагітність 40 тижнів

  У цей час у жінки зазвичай болить все: спина, шия, поперек, живіт. Від цього не втекти. Організм перебудовується. Може з'явитися нудота і печія. З ними справляються приймаючи їжу часто, але маленькими порціями. Матка значно збільшилася і починає тиснути на всі органи, що провокує запор.

  рекомендації

  Головне завдання вагітної на 40 тижні - побільше відпочивати, щоб набратися сил перед пологами. Оточуйте себе тільки позитивними емоціями і не слухайте страшилок народжували подруг.

  Геть експерименти і ніяких строгих дієт. Продовжуємо харчуватися правильно і не переїдати. Можна побалувати себе чимось смачненьким, адже зовсім скоро вагітна перетвориться в маму і все це буде під забороною.

  Вуглеводи допоможуть запастися енергією перед пологами. Тільки це повинні бути легкозасвоювані вуглеводи: желе, шоколад і тому подібні продукти.

  Якщо закінчення вагітності випало на пору кавунів і динь, то їх вживання варто обмежити, так як це може спровокувати різкий набір маси плода.

  Організм потребує вітамінів, а найбільше в вітаміні К (молочні продукти та салатні листя). Він підвищує згортання крові. Не забуваємо про існування овочів і фруктів.

 • Секс на 40 тижні вагітності
 • Якщо лікуючий лікар не заборонив, то не варто відмовляти собі в задоволенні. Тим більше після пологів довгий час буде сувора заборона на інтимну близькість.

  вагітність 40 тижнів

  Багато лікарів навіть рекомендують секс на 40 тижні вагітності. Користь інтимних відносин доведена наукою, з їх допомогою відбувається:

  • стимуляція сутичок за допомогою оргазму,
  • розм'якшення шийки матки спермою.

  Якщо слизова пробка вже відійшла, то потрібно користуватися презервативом.

  Фізична активність

  Кращими фізичними навантаженнями залишаються прогулянки, які в цей час повинні трохи скоротитися, хоча все залежить від самопочуття вагітної. Деякі жінки, слухаючи подруг, починають мити підлогу і активно ходити по сходах, розраховуючи наблизити термін пологів на 40 тижні. Це все звичайно може спровокувати родову діяльність, тільки як на це відреагує дитина невідомо. Тому не варто експериментувати.

  Ліки та медичні процедури

  Можливо, лікар призначить препарати, за допомогою яких можна провести дезінфекцію родових шляхів. Всі препарати тільки за призначенням медиків. Ніякого самолікування! В руках вагітної життя ще не народженої дитини.

  Можливі проблеми

  Жінці не варто йти на довгий час з дому. Заборонені переїзди. Пов'язано це з тим, що порушивши спокій організму, вагітної можна спровокувати початок пологів. На 40 тижні це, звичайно, не страшне явище, але тільки в тому випадку, якщо жінку можуть швидко госпіталізувати.

  Варто звертати увагу на колір і консистенцію виділень. Їх коричнево-червоний колір і слизової вміст має насторожити вагітну. Немає гарантії, що вона народить вже через кілька хвилин, але відправитися в лікарню варто негайно.

 • З'являються прозорі, не мають запаху виділення, які можна сплутати з сечею. Ні, вже не нетримання. Це справжнісіньке підтікання навколоплідних вод. Якщо це сталося - ваше місце в лікарні, тим більше, якщо рідина з запахом або зеленого кольору.

  А ось діарея на 40 тижні не проблема, а справжнісінька підготовка організму до пологів. Кишечник починає мимоволі опорожняться, щоб полегшити вихід малюка.

 • Кожна жінка повинна запам'ятати пункти, які вимагають термінового виклику лікаря додому:

  • піднявся тиск,
  • з'явилися помутніння в зорі,
  • з'явилася велика набряклість (руки, обличчя),
  • сильний головний біль,
  • втрата свідомості,
  • піднялась температура.

  Обстеження на 40 тижні

  Процедури залишаються стандартними:

  • вимір артеріального тиску,
  • зважування,
  • вимірювання висоти дна матки,
  • визначення серцебиття плода,
  • аналіз сечі,
  • допплеграфія (за призначенням лікаря),
  • КТГ (по ситуації).

  УЗД в ці терміни проводять, тільки в тому випадку, якщо лікаря потрібно переконатися в стані дитини.

  Приблизні дані УЗ-діагностики на 40 тижні:

  • ЛЗР - 110-130 мм,
  • БПР - 89-103 мм,
  • ОЖ - 313-381 мм,
  • ОГ - 312-362 мм,
  • кістки гомілки - 62-72 мм,
  • стегнова кістка - 70-80 мм,
  • кістки передпліччя - 54-62 мм,
  • плечова кістка - 61-71 мм.

  Особливості ЕКО-вагітності

  Пацієнтки, які зачали дитину за допомогою ЕКЗ, повинні бути в кілька разів уважні до свого організму, сигналам, що подаються дитиною і провісників пологів на 40 тижні вагітності.

  Швидше за все, така вагітна, якщо вона до сих пір не народила, знаходиться під постійним медичним наглядом. І в обов'язковому порядку отримує підготовчу терапію.

  Особливості багатоплідної вагітності

  Є такі матусі, які спокійно доношують своїх малюків до 40 тижня вагітності. В цей час за станом вагітної вже спостерігають лікарі, так як у неї йде подвійне навантаження на організм. Саме вони визначать - буде жінка народжувати сама, або їй зроблять кесарів розтин.