До цього терміну накопичується втома, носити великий животик важко, вже хочеться швидше народити, так як постійно виникають ті чи інші неприємні симптоми.

Серед них потрібно розрізняти ті, які виникають внаслідок особливих змін в організмі, і патологічні, які вказують на необхідність негайного звернення до лікаря.

38 тиждень вагітності: відчуття в животі

За рахунок підготовки матки до пологів і опущення голівки плоду в малий таз, можуть виникати особливі відчуття в животі. Часто на 38 тижні вагітності болить низ живота, що пов'язано зі зростаючим тиском на область малого тазу голівкою плода, роздратуванням стінок сечового міхура і прямої кишки, а також здавленням нервових закінчень. Якщо виникає відчуття, що тягне низ живота на 38 тижні вагітності, варто лягти відпочити і розслабитися, упокоїтися.

Якщо ж одночасно з цим симптомом наростають маткові скорочення, виникають вагінальні виділення, особливо кров'янисті - негайно телефонуйте в швидку і в стаціонар.

38 тижнів вагітності: кам'яніє живіт

Якщо в 38 тижнів вагітності твердне живіт, це говорить про підвищення тонусу матки. Таке явище цілком нормальне, волокна матки тренуються для подальших сутичок. Однак, часто вагітні переживають, чому на 38 тижні вагітності кам'яніє живіт. Це пов'язано з підвищенням збудливості м'язових волокон матки у відповідь на стимули з головного мозку, від особливої ​​"домінанти вагітності". Цей центр мозку відповідає за вагітне поведінку і підготовку тіла до пологів. Він дає команду матці періодично приходити в тонус, щоб навчати м'язи подальшим вже регулярним і ефективним сутичок. Однак, такі сутички не мають регулярності, тривають відносно недовго і не приносять сильного дискомфорту. Іноді в 38 тижнів при ходьбі постійно твердий живіт, це обумовлюється роздратуванням стінок матки навантаженнями і рухами малюка. Таке явище допустимо, якщо не супроводжується болями, патологічними виділеннями і проходить під час відпочинку.

Які виділення на 38 тижні вагітності

При нормально протікає вагітності в цьому терміні виділення можуть мати білястий або слизовий колір, без запаху і патологічних включень. Якщо виникає виділення пластівців, схожих на кисле молоко, з "кефірний" запахом, може підозрюватися молочниця на 38 тижні вагітності. в цьому терміні дане явище дуже небажано, оскільки може призвести до інфікування плода і родових шляхів, дає запалення і порушення еластичності тканин родового каналу. Тому, лікар проведе огляд і візьме мазок, за результатами якого призначається санація статевих шляхів за допомогою спеціальних препаратів.

Особливо небезпечно кровотеча на 38 тижні вагітності, воно вимагає негайного виклику швидкої допомоги та госпіталізації в пологовий будинок. Така ознака може вказувати на початок пологів, відшарування плаценти або інші проблеми.

Чи буває токсикоз на 38 тижні вагітності

Як такого, токсикозу, аналогічного ранніх термінах вагітності, в цей час не буває. Але за рахунок підготовки до пологів і очищенню організму, на тлі розлади стільця можуть виникати неприємні явища. Чи може нудити на 38 тижні вагітності? Так, таке може траплятись на тлі переїдання, процесу підготовки до пологів або як один із проявів гестозу, на тлі головного болю і підвищення тиску. Якщо нудота сильна і не проходить у спокійному стані або через пару годин, негайно звертайтеся до лікаря.

38 тижні вагітності болить голова

Нерідко може бути і запаморочення при вагітності на 38 тижні. Це може відбуватися з причин зниження тиску або його коливань, при анемії, передавлюванні порожнистої вени при лежанні на спині. Також паморочиться голова на 38 тижні вагітності при знаходженні в жарких і задушливих приміщеннях, при їзді в транспорті і деяких інших обставин. Варто проконсультуватися у лікаря при появі частих запаморочень.

Болить поперек на 38 тижні вагітності

За рахунок збільшення розмірів матки і здавлення нею нервових волокон, зміни центра ваги і перераспреденія навантажень, часто болить спина на 38 тижні вагітності. Зазвичай це відбувається при тривалому знаходженні на ногах, піших прогулянках, тряскою їзді, частих нахилах тіла. Іноді болю в спині посилюються на тлі опущення живота і вставляння головки в малий таз. Відбувається посилення тиску на область крижів і куприка, передавлювання нервових стовбурів, що дає іноді дуже дискомфортні прояви. За такої умови потрібно намагатися якомога більше відпочивати на боці, приймати колінно-ліктьове положення для розвантаження спини.

Маловоддя на 38 тижні вагітності

При зменшенні обсягу навколоплідних вод нижче норм як мінімум на третину або на половину, говорять про маловодии. Найчастіше воно виникає в цьому терміні як результат підтікання навколоплідних од. В такому випадку, лікування маловоддя на 38 тижні вагітності полягає в стимулюванні пологів і якнайшвидшому народженні малюка.

Багатоводдя при вагітності 38 тижні

Найчастіше в цьому терміні виявляється помірне багатоводдя при вагітності 38 тижні. Такий стан не небезпечно, якщо його причинами не є патології з боку матері або плоду. При наявності багатоводдя потрібно проведення детального УЗД і вирішення питання про тактику ведення пологів. Зазвичай вони проходять природним шляхом під контролем лікаря і КТГ плода.