Зміни в організмі жінки

На 37 тижні вагітності вага майбутньої мами майже не змінюється, ви навіть можете скинути пару кілограм, але нічого поганого в цьому немає.

Зниження ваги на останніх тижнях вагітності відбувається через те, що ваш організм позбавляється від зайвої рідини, готуючись до майбутніх пологів. Ще одна причина зниження ваги на 37 тижні полягає в дотриманні вагітною дієти, що обмежує вживання жирів і простих вуглеводів.

Саме на 37 акушерської тижня вагітності багато майбутніх мам відзначають поліпшення самопочуття. Вам стає легше дихати, а обридла печія відступає. Однак, одночасно з полегшенням дихання, можуть почастішати позиви до сечовипускання, а також посилитися болю ниючі болі в попереку і нижній частині живота. Це відбувається через те, що плід опускається вниз, і його головка тисне на шийку матки.

Нерідко вагітних на цьому терміні турбують часті розлади шлунка. Бити на сполох з цього приводу не варто, це цілком фізіологічне явище для останніх тижнів вагітності: ваш кишечник очищається природним шляхом перед майбутніми пологами.

Ваші груди активно готуватися до лактації. Якщо ви не помічали виділення молозива на більш ранніх термінах вагітності, швидше за все, воно з'явитися саме на цьому тижні. Однак якщо виділення молозива не спостерігається і на 37 тижні вагітності, хвилюватися не варто, у деяких жінок воно починає вироблятися дещо пізніше.

«Щільні» слизові виділення, іноді з незначними вкрапленнями крові, свідчать про відхід слизової пробки і є одним з провісників пологів, що наближаються.

Зверніть увагу: в деяких випадках слизова пробка відходить за кілька годин до початку пологів, в інших за кілька днів, а то і тижнів. Однак після її відходу необхідно бути готовою до поїздки в пологовий будинок в будь-яку хвилину.

вагітність 37

Зміни в організмі дитини

До 37 акушерської тижні вагітності ваш майбутній малюк дуже виріс і зміцнів - зараз його зростання наближається до 50 сантиметрам, а вага до 3 кілограмів. Хоча плід вже готовий до появи на світ, його внутрішньоутробний розвиток триває: він росте і набирає вагу (близько 30 грамів на добу!), А його нервова система вдосконалюється. До речі, її розвиток продовжиться і після народження дитини.

Хрящі носа і вушок плода стають твердіше, а ось череп поки не закостеніла, його кістки поки досить м'які і гнучкі, обидва джерельця на черепі малюка відкриті. Саме завдяки цьому дитина зможе безперешкодно пройти через родові шляхи в покладений термін. Багато малят вже на цьому терміні можуть похвалитися досить пристойною шевелюрою - довжина волосся на голові плоду часто досягає 3,5 сантиметрів. Разом з тим, деякі малюки народжуються з коротеньким ніжним пушком на голові або зовсім без волосся.

Гормональна система плоду працює на повну котушку: активно виробляється гормон кортизон, який необхідний для нормального функціонування легенів, а також специфічний гормон, необхідний для зниження рівня стресу під час пологів.

Вагітність на 37 тижні вже вважається доношеною, а це означає, що якщо ваш малюк вирішить з'явитися на світло, він зможе самостійно дихати, смоктати груди і перетравлювати їжу. Ну і, звичайно ж, плід вже прекрасно чує і бачить, здатний розрізняти смак і запах.

відчуття жінки

Як правило, до 37 акушерської тижня живіт вже опускається і ваше самопочуття поліпшується. Занепокоєння зараз можуть доставити тренувальні сутички, які до цього терміну посилюються, загострення мігрені, болю в поперековому відділі хребта, а також надто активні поштовхи вашого малюка, постійна втома і переживання, пов'язані з пологами.

На 37 тижні малюк поводиться трохи спокійніше: тісний «будиночок» не дозволяє займатися акробатикою. Однак його поштовхи стають значно чутливішим і болючіше для мами. Особливо неприємні відчуття вагітна може відчувати, коли малюк впирається п'ятою в ребра. З такої ситуації є два виходи: або стійко терпіти, або спробувати «домовиться» з поки не народженою дитиною шляхах ласкавих умовлянь і легких погладжувань животика.

Зверніть увагу: вам як і раніше необхідно ретельно контролювати рухи плоду. В протягом 12 годин малюк повинен поворухнутися не менше 10 разів. Якщо ви відзначаєте набагато більш часті і різкі ворушіння, або малюк навпаки практично не проявляє активність - негайно звертайтеся до лікаря!

Зміна гормонального фону напередодні пологів призводять до підвищеної тривожності вагітної, частих змін настрою, дратівливості і примхливості. Не сприяють спокою і періодичні тренувальні сутички: часом майбутній мамі здається, що пологи почнуться з хвилини на хвилину, і вона не встигне дістатися до пологового будинку. Як правило, ці страхи більш властиві первісток жінок. Деяким заспокоєнням для них може послужити той факт, що першу вагітність жінка зазвичай доношує до 40 тижні. Виняток становлять майбутні мами, які очікують двійню.

Медичні обстеження

На 37 акушерської тижні вагітності вам доведеться плановий візит до акушера-гінеколога. під час якого доктор виміряє зріст, вага, розмір тазу, а також ваше артеріальний тиск. На цьому тижні обов'язковими є аналізи сечі і крові. Також рекомендується здати мазок на флору. Цей аналіз необхідний для того щоб підтвердити відсутність будь-яких інфекцій і гарантувати стерильність пологів.

Зверніть увагу: навіть банальна молочниця на цьому терміні вагітності може бути небезпечною і для матері, і для дитини. По перше. дитина під час проходження по родових шляхах ризикує підхопити інфекцію від матері, по-друге. пологи нерідко супроводжуються розривами слизових і іншими травмами, а інфекція значно ускладнить їх швидке загоєння і зажадає додаткового лікування.

Також під час планового огляду акушер-гінеколог оцінить стан шийки матки, її готовність до пологів і ступінь розкриття.

Як правило, ультразвукове дослідження на 37 тижні призначається за показаннями, серед яких уточнення передлежання плода, оцінка стану плаценти, виняток ризику обвиття плоду пуповиною і т. Д. Крім цього на 37 тижні вагітності лікар може призначити вагітній доплерографію, яка необхідна для оцінки маточно- плацентарного кровообігу.

Харчування і режим

Дієта і режим харчування майбутньої мами на 37 тижні вагітності дещо відрізняється від дієти на більш ранніх термінах. З одного боку, вам і малюкові потрібна достатня кількість енергії для пологів, з іншого боку, перевантажувати шлунок і кишечник зараз вкрай небажано.

Слід віддати перевагу легкій їжі, яка швидко засвоюється і, разом з тим, забезпечує організм всіма необхідними речовинами. Основа вашого раціону на цьому терміні - овочі і фрукти, як в сирому, так і в тушкованому вигляді, кисломолочні продукти, особливо корисні натуральний йогурт, кефір, нежирний сир. Взагалі, кількість жирів зараз необхідно звести до мінімуму. Корисні вам будуть каші, легкі супи на овочевому бульйоні, а також невелика кількість нежирного м'яса, птиці або риби. Як перекусів допустимі сухофрукти, затяжне печиво, дієтичні галети або невелика жменя горіхів.

Зверніть увагу: якщо родова діяльність вже розпочалася, підтримувати сили краще легкозасвоюваній їжею, що дає максимум енергії, ідеальний вибір - пара часточок шоколаду, банан, жменю горіхів.

Відносини з партнером

На цьому терміні багато пар відмовляються від інтимної близькості через острах нашкодити дитині. Однак якщо вагітність протікає нормально, цілісність плодового міхура не порушена, а слизова пробка ще не відійшла, сексом можна займатися аж до початку пологів. Більш того, багато сучасних акушери-гінекологи стверджують, що секс на останніх тижнях вагітності сприятливо діє на здоров'я жінки і полегшує майбутню родову діяльність. Так, під впливом сперми шийка матки розм'якшується і стає більш еластичною, а оргазм сприяє її розкриттю.

У той же час, якщо інтимна близькість у цей період неприємна жінці, а проникнення викликає хворобливі відчуття, від сексу краще утриматися.

вагітність 37

Фактори ризику

Серед небезпек цього тижня, що вимагають негайного втручання лікаря - витончення або порушення цілісності плодового міхура. Це відхилення може привести до внутрішньоутробного інфікування плода. Визначити порушення цілісності плодового міхура можна за допомогою УЗД, а також по періодичному підтікання навколоплідних вод.

Корисні поради

Часті на 37 тижні вагітності питання

Я на 37 тижні вагітності. За якими ознаками можна визначити, що живіт вже опустився?

Як правило, опущення живота на цьому терміні помітно неозброєним оком - ваш животик змінить форму з округлою на грушоподібної. Однак, з причини фізіологічних особливостей, деяким майбутнім мамам буває складно розгледіти зміни. В цьому випадку визначити опущення живота можна за непрямими ознаками: полегшення дихання, зникнення печії, участь сечовипускання, а також посилення тиску в області тазу.

Головна календаря вагітності по тижнях

Повернутися до 36 тижня вагітності | Перейти до 38 тижня вагітності