Лікарі віддають важливу роль 3 скринінгу при вагітності, так як саме в цей період оцінюється загальний стан розвитку плода і готовність внутрішніх органів жінки до швидких пологами.

Скринінг третього триместру складається з декількох різних обстежень, які в комплексі показують все відхилення від норми у розвитку малюка.

Дана комплексна діагностика вважається планової і призначається всім жінкам при вагітності.

Характерні особливості виконання

Третій скринінг, який проводиться при вагітності на терміні з 32 по 36 тиждень, являє собою комплексне обстеження, що складається з декількох різних діагностичних процедур.

При цьому обов'язковим до виконання всім майбутнім мамам є тільки УЗД, яке при необхідності доповнюється іншими видами досліджень.

Так, до списку третього скринінгу можуть бути включені доплерографія, кардиография, а також так званий «потрійний скринінг», який проводиться для визначення рівнів ХГЛ, фетопротеина і деяких інших важливих показників.

третя вагітність що робити

Дане комплексне обстеження роблять, щоб своєчасно запобігти всім можливим патології, які заважають нормальному розвитку плоду.

Саме третій триместр, коли йде повним ходом підготовка до майбутніх пологів, вважається найбільш хвилюючим.

На останньому терміні вагітності при проведенні скринінгу лікарі дивляться на відхилення від норми розмірів плода, визначають темпи його розвитку на даний момент часу.

третя вагітність що робити
Крім того, оцінюється загальний стан плацентарного комплексу перед майбутніми незабаром пологами.

Своєчасно проведений скринінг на цьому терміні дозволяє виявити плацентарну недостатність.

У цьому випадку важливо постійно контролювати гормональний фон жінки, серйозні відхилення якого можуть привести до відторгнення плаценти.

Скринінг третього триместру дозволяє лікарям оцінити, на якому етапі розвитку знаходиться у плода серцево-судинна система і головний мозок.

Крім того, оцінюється вена Галена, що проходить в порожнині черепа.

Проведене на цьому терміні УЗД вже дозволяє в повній мірі візуально спостерігати контури особи, а також носогубний трикутник, очниці і череп майбутньої дитини.

Крім того, перевіряються хребет і внутрішні органи, розташовані в порожнині живота, виявляються можливі відхилення від норми в роботі сечостатевої системи.

Окремому вивченню при 3 скринінгу піддається плацента. В цьому випадку лікарями оцінюється її товщина і ступінь зрілості.

Також на УЗД ретельно оглядаються шийка матки і придатки.

Важливе значення при діагностиці в третьому триместрі вагітності є визначення положення плода, а також обвиття його шиї пуповиною.

У тому випадку, якщо деякі показники розвитку плода матимуть істотні відмінності від норми, в обов'язковому порядку призначаються додаткові обстеження, які входять в третій скринінг.

Так, на цьому терміні жінка може бути спрямована на доплерографію і кардіографію.

Ці дослідження дадуть можливість отримати найбільш чітке уявлення про ступінь розвитку плоду і його готовності до швидких пологів.

Основні дослідження

Третій скринінг складається з цілого ряду досліджень, які дають можливість лікарю отримати найбільш чітке уявлення про готовність до швидких пологів як самого плоду, так і майбутньої мами.

Там, де необхідно оцінити загальний стан судин і кровотоку при вагітності, робиться допплерометрия.

Для проведення дослідження жінка направляється в фізіологічний кабінет, оснащений всім необхідним обладнанням. За своєю суттю допплерометрия в чомусь схожа зі звичайним УЗД.

третя вагітність що робити

При проведенні допплерометрії проводиться загальна оцінка швидкості та характеру кровотоку, ступінь прохідності судин, розташованих в області матки.

Перевіряється кровотік в плаценті і у самого плоду. За результатами обстеження можна оцінити, яка кількість кисню отримує плід, а також виявити найрізноманітніші патології ЦНС і серцево-судинної системи.

Скринінг третього триместру також дуже часто включає в себе кардиотокографию. Головна і основна задача даного обстеження - визначити схильність дитини до гіпоксії.

При кардиотокографии оцінюється кількість ударів серця плоду в стані спокою і при ворушіння.

третя вагітність що робити

Для проведення процедури використовується ультразвук, тільки в цьому випадку візуальна картинка не виводиться на екран монітора.

Комплекс обстежень скринінгу третього триместру дозволяє також оцінити ступінь розвитку легенів у майбутньої дитини.

Якщо при діагностиці будуть виявлені які-небудь серйозні патології, вагітну жінку можуть госпіталізувати.

третя вагітність що робити

Якщо при проведенні другого скринінгу були виявлені різні серйозні відхилення від норми деяких показників, а инвазивная діагностика не проводилася, то лікарем призначаються додаткові біохімічні аналізи.

У цьому випадку проводиться оцінка рівня некон'югованого естріолу. Крім того, для лікаря мають значення і показники плацентарного лактогену.

Якщо все перевіряються гормони при проведенні скринінгу третього триместру не відрізняються від норми, то можна з упевненістю говорити про те, що розвиток плода протікає без хромосомних патологій.

Найбільш оптимальним часом проведення скринінгу третього триместру є період з 32 по 36 тиждень вагітності.

Проведення УЗД та інших видів обстежень, що входять в 3 скринінг, на цьому терміні володіє високою інформативністю і точністю.

Не обов'язково робити всі призначені лікарем обстеження в один день. Терміни, відведені на проведення скринінгу третього триместру, складають більше двох тижнів - важливо пройти УЗД і всі призначені лікарем додаткові дослідження саме в цей період.

Порядок підготовки і проведення

3 скринінг під час вагітності вимагає певної підготовки. Суть підготовчих заходів залежить, перш за все, від того, які обстеження призначив лікар і коли їх необхідно пройти.

Коли призначено тільки УЗД, то жінка може себе ні в чому не обмежувати. При направленні на допплер-обстеження рекомендується добре виспатися і з ранку обмежитися легким сніданком.

Найбільш ретельної підготовки слід дотримуватися в тому випадку, коли 3 скринінг включає в себе різноманітні біохімічні обстеження.У цьому випадку не можна вживати їжу як мінімум за три години до здачі аналізів. Крім того, за кілька днів до обстеження жінці необхідно почати дотримуватися дієти, що щадить.

третя вагітність що робити
Правильне харчування дасть можливість отримати найбільш достовірні дані без будь-яких спотворень.

Рекомендується в день обстеження не нервувати і уникати стресових ситуацій. Для проходження УЗД при 3 скринінгу жінка повинна прибути в діагностичний кабінет точно в призначений термін.

третя вагітність що робити
Її укладають на кушетку, після чого обробляють досліджувану зону спеціальним складом, що дозволить забезпечити найбільш щільний контакт між поверхнею датчика і шкірних покривів.

І в тому, і в іншому випадку по закінченню всіх необхідних діагностичних заходів лікарем складається підсумковий висновок, в якому вказуються параметри розвитку плода на даний момент часу.

При проведенні 3 скринінгу дуже часто вагітним жінкам призначають кардиотокографию. Це необхідно, щоб скласти загальне уявлення про стан судинної системи плода і характер кровотоку.

Для проходження процедури жінка повинна в призначений термін прибути в діагностичний кабінет, де їй запропонують прилягти на спину або лівий бік і повністю оголити живіт.

Далі на тілі жінки в тому місці, де найкраще прослуховується серцебиття дитини, прикріплюють спеціальний датчик.

Крім того, жінці дають спеціальний пульт з кнопкою, на яку вона повинна натискати в той момент, коли відчує ворушіння малюка.

В середньому час обстеження становить близько сорока хвилин. По його закінченню, як і в першому випадку, лікар проводить ретельну розшифровку всіх отриманих даних, результати заносить у підсумковий висновок.

Крім того, при 3 скринінгу перевіряються і багато інших показників, які можуть вказувати на різні аномалії в розвиток плода.

У будь-якому випадку пройти дані обстеження в третьому триместрі необхідно кожній жінці, яка незабаром готується стати мамою.