Протягом всього періоду виношування дитини, організм жінки перебудовується, збільшується кількість гормонів вагітності і це призводить до того, що з піхви виходять слизові виділення при вагітності.

Вони можуть мати різний характер і колір, що свідчить про нормальний стан організму і протікання вагітності і про деякі проблеми. Тому вкрай важливо стежити за характером їх і знати, які зміни відбуваються в організмі майбутньої мами.

нормальні відділення

виділення слизу з піхви при вагітності

Дізнатися про те, які виділення при вагітності є нормою, зверніться до свого акушера.

У другій частині місяця виділяються слизові виділення перед місячними, вагітність також має на увазі схожу слиз. Нормальним станом вважається таке, якщо на перших строках слиз густа, що нагадує курячий білок. Вона повинна добре розтягуватися між пальцями і не мати ніякого запаху. Це явище свідчить про активну роботу в організмі жінки гормону прогестерону. Густі слизові виділення при вагітності характерні тільки на першому триместрі, далі їх характер змінюється.

Прогестерон формує пробку, яка захищає плід в період виношування. Пробка захищає матку від проникнення туди інфекції і мікробів. Цей гормон має величезне значення для успішної вагітності, тому лякатися таких виділень не слід.

виділення слизу з піхви при вагітності

Характер виділень у всіх триместрах різний, але дотримання правил особистої гігієни при вагітності особливо важливо.

Слизові виділення під час вагітності після першого триместру мають більш в'язкий характер, вони мізерні, але доставляють дискомфорт. Уникати дискомфорту можна за допомогою щоденних прокладок, використання тампонів вкрай не рекомендується. Цей слиз теж є нормою.

Коли настає 38 тиждень вагітності, виділення слизові трохи змінюють свій характер. Рясні слизові виділення при вагітності стають рідшими і прозорими. Прозорі слизові виділення при вагітності говорять про вироблення в організмі жінки естрогенів.

Як бачимо, слизової виділення при вагітності є на кожному триместрі. Ставитися до такого явища потрібно уважно, щоб помітити, якщо раптом вони почнуть змінюватися. Зміни характеру слизу може говорити про деякі проблеми в організмі.

Як розпізнати небезпеку?

виділення слизу з піхви при вагітності

Зміна характеру виділень, а також біль у попереку або животі - привід для негайного звернення до лікарні.

Якщо прозорі або білі слизові виділення при вагітності є нормою, то зміна їх кольору може свідчити про певні проблеми. Наприклад, рожеві слизові виділення при вагітності говорять про наявність в них крові. Кров може виходити з матки, якщо це відбувається на пізніх термінах вагітності, то це свідчить про початок родової діяльності. А в другому триместрі слизисто-кров'янисті виділення при вагітності говорять про передчасні пологи або загрозу викидня. Не можна залишати це без уваги і негайно слід звернутися в лікарню.

На ранніх стадіях можуть бути присутніми слизові коричневі виділення при вагітності, яке мажеться, це нормальний стан, проте воно може означати і загрозу викидня. Для впевненості краще звернутися в лікарню. Якщо протікає 35 тиждень вагітності, виділення слизові характеризуються кровоносними прожилками, то це може свідчити про передчасні пологи.

Якщо йде 37 тиждень вагітності, виділення слизові набувають червонуватий колір і відчувається тягуча біль внизу живота і в попереку, то слід негайно звертатися до лікаря. Такий стан може свідчити про передчасної пологової діяльності, а це дуже небезпечно на даному терміні. Лікарі приймуть заходи і покладуть жінку на збереження, що дасть можливість виносити плід до кінця.

виділення слизу з піхви при вагітності

Виділення при вагітності - важливий фактор, за їх змінами жінка повинна стежити весь період виношування.

Якщо виникли слизові жовті виділення при вагітності, то це свідчить про відділення гною. Освіта гною відбувається під впливом мікробів, що потрапили в піхву. А якщо вони набувають неприємного запаху і стають зеленими. то це говорить про те, що хвороба прогресує. Слизові жовтуваті виділення при вагітності можуть придбати яскравий окрас. Це свідчить про виникнення запалення всередині матки або в яєчниках.

Таким чином, про проблеми в організмі вагітної жінки може свідчити слиз, якщо вона набувають:

  • жовтий відтінок,
  • червонуватий або рожевий відтінок,
  • коричневий колір,
  • зеленуватий відтінок,
  • поганий запах.

Протягом всього періоду виношування дитини звертайте увагу на характері відділень. Це допоможе вчасно виявити проблему і запобігти її без ризику для здоров'я плоду. У разі виникнення будь-яких змін, покажіться гінеколога.