календар вагітності

На 33 тижні вагітності жінці стає важко дихати, а у малюка в печінці починають диференціюватися часточки.

Так що там з печінкою ...

На 33 тижні ваша дитина важить близько двох кілограмів, а його довжина приблизно 43 сантиметри. Продовжують розвиватися альвеоли легких, припадаючи зсередини сурфактантом. Діти, народжені після цього терміну, вже тривалий час можуть дихати самостійно, що, звичайно, значно підвищує шанси виживання.

Диференціюються клітини печінки, формується дольковая структура цього важливого органу - практично хімічної лабораторії людського тіла, яка згодом буде відповідати за виведення токсинів з організму.

Підшлункова залоза вже дозріла настільки, що сама постачає плід інсуліном.

Все наростає підшкірно-жировий шар, який дозволить малюкові не замерзнути при переході з теплого маминого лона в навколишнє, більш прохолодну, середу.

Продовжує удосконалюватися нервова система - тепер малюк краще орієнтується в просторі, а його рухи стають все більш координованими.

Потрібно відзначити більш тонку тактильну чутливість, що дозволяє маляті відчувати материнську або батьківську руку через що розділяють їх оболонки.

На 33 тижні вагітності

 • Довжина плоду приблизно 43 см, а вага близько 2 кг
 • У печінки почали диференціюватися часточки
 • На повну потужність працює підшлункова залоза крихти
 • Малюк починає орієнтуватися в просторі
 • Діафрагма підпирає легкі і майбутній мамі стає важко дихати
 • Сам дитина вже може тільки злегка повертатися тулубом і трохи рухати кінцівками, впираючись ними то в область шлунка і печінки, то в область сечового міхура. При цьому найбільш активно малюк починає себе вести саме тоді, коли ви сідаєте відпочити, таке відчуття, що йому подобається погойдування при вашому русі.

  Дайте повітря!

  На 33 тижні вагітності багато жінок відзначають, що їм не вистачає повітря, особливо, якщо вони хвилюються або швидко йдуть. Це відбувається, тому що виросла матка піднялася так високо, що тисне на внутрішні органи і діафрагму, які в зв'язку з цим піднімаються все вище і не дають легким дихати в повному обсязі. Тому-то і не вистачає вам повітря при активному його витрачання.

  Виріс живіт заважає не тільки дихати, стає важче і важче взуватися, вставати і сідати. Навіть підйом з ліжка вимагає деякої вправності, але це не страшно. Головне, що вже зовсім скоро народиться чудо!

  Лікар оцінює плаценту

  До лікаря ви тепер ходите часто і кожен раз перед черговим візитом здаєте сечу на загальний аналіз. Якщо вам ще не роблять третє УЗД, то зроблять його зараз. У ньому обов'язково буде вказана ступінь зрілості плаценти. Якщо плацента не відповідає терміну або містить багато кальцинатов, що ускладнює кровообмен між плодом і матір'ю, то вам буде призначена терапія або запропонована госпіталізація.

  Якщо вам за 35, то не піддавайтеся спокусі полежати довше на дивані - більше рухайтеся - тренуйте м'язи до пологів.