29 тиждень вагітності вага жінки

Фото: 29 тиждень вагітності


29 тиждень вагітності входить в третій триместр, і відповідає 7 календарному або 8 акушерському місяця гестації. До декретної відпустки залишається всього тиждень, а малюк старанно починає готуватися до самостійного позаутробного життя.

Перебудова в організмі матері

29 тиждень вагітності характеризується появою епізодичних тренувальних сутичок (сутички Брекстона-Хікса). Вони готують матку до родових скорочень, періодично тонізуючи її стінки.

На цьому терміні у вагітної жінки змінюється вісь хребта: поперековий лордоз видається вперед, розм'якшуються зв'язки попереково-крижового зчленування, через що вагітна набуває так звану качину ходу. З цим же пов'язана і поява болів внизу спини. Зміщується центр ваги. І якщо до цього часу жінка ходила на каблуках, то пора замінити їх взуттям на низькому ходу. Високий підйом надає велике навантаження на м'язи і зв'язки хребетного стовпа, що робить ходу менш стійкою. Великий живіт на 29 тижні вагітності вже сковує рухи жінки, особливо важко даються нахили.

У головному мозку продовжує формування гестационная домінанта - складний нейроендокринний механізм, що дозволяє жінці сконцентруватися тільки на своє «цікаве положення» і на розвитку улюбленого малюка. Тому, щоб не пропустити по своїй забудькуватості якусь важливу подію, вагітна дівчина заводить спеціальний календар або щоденник, в якому зазначає дату майбутнього УЗД, планового візиту до лікаря і час здачі попередніх аналізів.

Як змінюється вага жінки на третьому триместрі

29 тиждень вагітності

Фото живота на 29 тижні вагітності

Норма збільшення ваги за всю вагітність залежить від індексу маси тіла жінки до зачаття дитини. Якщо ІМТ становив від 18,5 до 24,99, то майбутній мамі можна додати 10-12 кг. При дефіциті маси тіла (до 18,5) за час вагітності допустимо набрати до 18 кг, а при надмірному ІМТ (більше 25) - норма до 8 кг. Але ці показники застосовуються тільки для одноплодной вагітності. Якщо ж в животі у мами двійня і навіть трійня, норма допустимої збільшення ваги буде вище. Розрахувати індекс маси тіла можна за формулою: I = m / l ^ 2. Де, m- маса тіла в кг, L - зростання в метрах.

Слід пам'ятати, що максимальна надбавка у вазі починається в третьому триместрі, тому в даний період потрібно обмежити споживання легкозасвоюваних вуглеводів (виноград, родзинки, мед, абрикоси і т.д.). Ці продукти не потрібно виключати зовсім. Вживати їх можна, але в невеликій кількості.

А що ж відбувається з малюком?

Розвиток дитини на 29 тижні вагітності має на увазі, що в цей період малятко активно починає накопичувати білий жир, набирати у вазі. Уже в цей час його щічки стають пухкими. Зовні дитинко вже схожий на новонародженого. На заключній смузі вагітності головне завдання дитини полягає в наборі ваги і підготовці легких до самостійної реалізації великої роботи. У крихти вже сформувалося зір, смак, слух, нюх. Він здатний розрізняти темряву і світло, правда, він поки ще не вміє фокусувати зір. До моменту появи на світ він освоїть це вміння.

29 тиждень вагітності

Плід на 29 тижні вагітності важить близько 1000 гр. Саме на цьому терміні починається найактивніший його зростання. Організм дитини максимально готується до життя поза материнської утроби. У легенях починає секретироваться сурфактант, який необхідний для повноцінного дихання після народження. За серцебиття малюка можна визначити його стан. Норма серцевих скорочень плода становить від 110 до 170 уд / хв. Перевищення або зниження зазначених значень свідчить про гіпоксії плода.

Якщо підрахунок серцебиття здійснює тільки лікар за допомогою стетоскопа або апарату УЗД, то оцінити стан свого малюка мама може сама порахувавши, скільки разів малюк «штовхне» її в живіт. У нормі з 9 ранку до 9 вечора повинно бути більше 10 ворушінь. Якщо ж ця цифра менше або протягом дня жінка не відчувала рухів плода взагалі, необхідно терміново звернутися до лікаря. Слабкі ворушіння свідчать про гіпоксії дитини.

 1. Кров'янисті виділення.
 2. Підтікання навколоплідних вод.
 3. Відсутність рухів плода або кількість ударів менше 10 за 12 годин.
 4. Тягнуть відчуття внизу живота, некупируются прийомом спазмолітиків, «кам'яніє» живіт.
 5. Підвищення артеріального тиску понад 150/90 мм рт.ст.
 6. Поява набряків.
 7. Відсутність сечі.
 8. Підвищення температури тіла.
 9. Блювота, судоми.

Кров'янисті виділення зі статевих шляхів свідчать про відшарування плаценти. При подтекании навколоплідних вод можна діагностувати розрив плодових оболонок. Якщо не проходять відчуття, що внизу живота тягне або «кам'яніє» передня черевна стінка, матка знаходиться в гіпертонусі. Набряки, блювота, артеріальна гіпертензія і судоми - ознаки еклампсії вагітних. При появі подібних симптомів не варто займатися самолікуванням! Слід негайно звертатися за спеціалізованою медичною допомогою і в екстреному порядку пройти УЗД-діагностику.

29 тиждень вагітності вага жінки

УЗД на 29 тижні вагітності

Як правило, на 29 тижні вагітності аналізи крові і сечі призначаються тільки загальні. Також лікарі часто беруть мазок на флору. На 29 тижні вагітності УЗД може бути призначено лише за показаннями. Незабаром доктора доведеться відвідувати ще частіше. Але це не страшно, адже добре, що ви будете під постійним контролем фахівців, який не дозволить вам переживати.

 • Передчасні пологи
 • Пологи на 29 тижні вагітності можуть бути спровоковані декількома факторами:

  1. Істміко-цервікальна недостатність.
  2. Низьке положення плода.
  3. Багатоплідна вагітність (двійня, трійня).
  4. Багато- / маловоддя.
  5. Гіпертонус матки.
  6. Відшарування плаценти.
  7. Передчасний розрив плодових оболонок.
  8. Активна фізичне навантаження.
  9. Перельоти на літаку, їзда верхи.
  10. Інфекційні захворювання.
  11. Куріння.
  12. Резус-конфлікт матері і дитини.
  13. Заняття сексом при наявності протипоказань.
  14. Якщо у жінки виник ризик передчасних пологів, її потрібно негайно госпіталізувати в стаціонар для пролонгування вагітності. Хоча дитина, народжена на 29 тижні, і вважається недоношеними, але вже досить життєздатний і може навіть при певних умовах перебувати разом з мамою в одній палаті без приладів життєзабезпечення.

  15. Вагітність і спосіб життя

   29 тиждень вагітності не привід відмовлятися від фізичної активності. Спеціальна аеробіка допоможе уникнути слабкості родової діяльності і посприяє зміцненню серцево-судинної системи. Фізичні навантаження повинні носити не тонізуючий, а седативний характер. Заборонено качати прес, стрибати і бігати. Займатися гімнастикою для вагітних можна 2-3 рази в тиждень до півгодини при хорошому самопочутті. Після 29 тижня вагітності необхідно обмежити навантаження на колінні і гомілковостопні суглоби. Для зміцнення м'язів і зв'язок скелета можна займатися плаванням. Якщо є будь-яка акушерська патологія, фізичні вправи, як і секс, протипоказані.

   Прогулянки на свіжому повітрі допоможуть наситити організм киснем, а фітонциди, які виділяють рослини, сприятимуть зміцненню імунітету.
   Гігієна повинна бути особливо ретельною. Під час вагітності неприпустимо спринцюватися і носити синтетичну білизну.
   У третьому триместрі заборонено літати на літаку. Зміна тиску, яке відбувається при зльоті та посадці літального апарату може спровокувати передчасні пологи. З цієї ж причини не дозволяється занурюватися з аквалангом, стрибати з парашутом, здійснювати підйоми на високі гори. Забороняється верхова їзда. І не бажано керувати автотранспортним засобом.

   Правильне харчування - це основа здоров'я майбутнього малюка. Його розвиток безпосередньо залежить від продуктів, що входять в раціон мами. Меню вагітної жінки обов'язково повинно включати свіжі овочі і фрукти по сезону, крупи, які є джерелом вітамінів і мікроелементів. Не менш важливо запастися рослинним і тваринним білком, який виконує функцію клітинного матеріалу і відповідає за транспорт гормонів. Отримати його можна з вживанням в їжу свіжих овочів, м'яса риби та птиці. Молочні продукти і сири допоможуть збагатити організм кальцієм. Морські продукти будуть сприяти накопиченню йоду, особливо для мешканок ендемічних районів. Це захистить дитину від таких наслідків йододефіітних станів, як затримка внутрішньоутробного розвитку, кретинізм, гіпотиреоз.

   Інтимна життя

   Займатися сексом можна все 9 місяців вагітності. У третьому триместрі секс дозволяє підготувати родові шляхи до процесу дітонародження. Завдяки вмісту в чоловічій спермі простагландинам відбувається розм'якшення шийки матки, тому пологи будуть протікати швидше. Під час оргазму у жінки скорочується матка, що є свого роду тренуванням до майбутніх сутичок. Іноді після заняття сексом матка так «кам'яніє», що мама може промацати найбільші частини плода: голову, спинку, попу. Щоб не чинити сильний тиск на дитину займатися сексом на пізніх термінах краще в позах «наїзниці», «на боці» або, коли партнер розташований позаду.

   Відчуття, які переживає жінка під час заняття сексом, пов'язані з виробленням медіаторів і ендорфінів. Такий гормональний сплеск позитивно впливає не тільки на вагітну, але і на її малюка. Секс сприяє поліпшенню кровообігу в малому тазу, що є відмінною профілактикою застійних явищ і варикозного розширення вен нижніх кінцівок і порожнини таза.

   Протипоказання до заняття сексом під час вагітності

   1. Загроза передчасних пологів або мимовільного аборту.
   2. Відшарування плаценти.
   3. Передлежання плаценти.
   4. Аномалії судин і структури плаценти.
   5. Поставлений пессарий.
   6. Гіпертонус матки.
   7. Прееклампсія і еклампсія.
   8. Передчасний розрив плодових оболонок і підтікання навколоплідних вод.
   9. Істміко-цервікальна недостатність.
   10. Шви на шийці матки.
   11. Запальні захворювання статевих органів у партнера.

   Слід пам'ятати, що секс - це важка фізична навантаження. Занадто часті статеві контакти можуть негативно позначитися навіть на вагітності, що протікає в межах норми. Тому займатися сексом рекомендується 9-12 разів на місяць. Якщо під серцем у жінки живе двійня або трійня, питання про інтимне життя необхідно вирішувати з лікарем індивідуально.

   Спілкування з малюком