вимоги авіакомпаній

Ви вагітні і вважаєте за краще вести звичний спосіб життя, не прислухаючись до різних забобонів. Це чудово! Подумаєш, бабуся твердить: «Не можна стригти волосся і фарбувати.

На море зібралася, та ти що з глузду з'їхала, куди з таким животом? »А тут ще запланували поїздку до Таїланду, адже так хочеться відпочити і розслабитися, бо після народження дитини подібна перспектива в найближчому майбутньому не світить ... Як бути, прислухатися до бабусиних порад і рекомендаціям деяких лікарів або все ж ризикнути і вирушити в подорож літаком?

Чого побоюються вагітні жінки, яким належить переліт?

Перепадів тиску. передчасних пологів

Під час польоту на літаку, особливо при зльоті та посадці, перепади атмосферного тиску неминучі. Як їх перенесе вагітна, передбачити неможливо, так як багато жінок в положенні дуже чутливі до подібних явищ. Деякі навіть говорять, що різкі перепади атмосферного тиску можуть спровокувати передчасне появи малюка на світ. Але, адже передчасні пологи - явище поширене і може відбутися не тільки в повітрі, а й на землі. До того ж, наукових доказів з приводу впливу перепадів атмосферного тиску на вагітних немає. Єдине, що слід враховувати - на землі є лікарі, які, якщо це відбудеться, то вчасно нададуть необхідну допомогу. У повітрі ніхто вам не допоможе. Тому, якщо плануєте авіапереліт, то обов'язково з'ясуйте, чи загрожують вам передчасні пологи. Зверніться за порадою до лікаря, що спостерігає вашу вагітність. До речі, у багатьох авіакомпаній існують обмеження на переліт жінкам, у яких шанси народити прямо в літаку дуже високі. Серед таких:

 • майбутні матусі на пізніх рядках вагітності,
 • жінки, які очікують появи на світ кілька малюків,
 • і ті, у кого вже траплялися викидні.
 • Деякі вагітні жінки хвилюються з приводу того, що під час польоту рівень кисню в салоні літака знижується, а це може негативно позначитися на дитині в їх животі. Швейцарський професор Р. Хух, щоб дізнатися, чи дійсно існує подібний ризик, провів необхідні дослідження. Він стверджує, що приводів для занепокоєння немає. Під час польоту ніяких відхилень в реакції плода і газовому складі крові вагітної виявлено не було. Так що, невелике зниження рівня кисню в крові не може спровокувати гіпоксію плода. Ось тільки слід при цьому враховувати один маленький нюанс: у дослідженнях брали участь тільки здорові жінки. А як бути тим, хто страждає анемією? Адже вони переносять нестачу кисню значно важче.

  Застою крові, венозної хвороби і тромбоемболічних ускладнень

  • Використовуйте компресійні панчохи
  • Частіше пийте воду
  • Відмовтеся від кави
  • Щогодини неспішно прогулюйтеся по салону літака хоча б по 10 хвилин.

  Можливого впливу радіації

  Якщо ви вагітні і працюєте пілотом авіалайнера, тоді побоюватися варто впливу космічного радіоактивного випромінювання. В інших випадках панікувати не варто. Дослідники стверджують, що нечасті перельоти негативно на плоді не впливають.

  Якщо побоюєтеся, що можете отримати велику дозу опромінення, проходячи крізь рамку металошукача в аеропорту, то також поспішаємо заспокоїти вас - співробітники аеропорту кажуть, що в основі роботи цього приладу лежить лише слабомагнітних поле.

  Терміни вагітності: коли найкраще летіти

  З термінами буде розібратися легко. По-перше, якщо летите, щоб відпочити і покупатися в морі. тоді другий триместр вагітності - ідеальний час для цього. До того ж, саме з 14 по 28 тиждень вагітності - найкращий час для перельотів. Чому? У перші 3 місяці ризик викидня особливо високий, а на 7-9 місяці з великим животом сидіти в літаку незручно, та й небезпека передчасних пологів існує.

  Ви все-таки хочете відправитися в подорож літаком? Тоді обов'язково відвідайте свого гінеколога і послухайте, що він скаже з приводу вашого рішення провести відпустку в далеких краях. Отримали добро від нього? Не забудьте взяти довідку, в якій буде зазначено термін вашої вагітності і приблизна дата пологів, а ще в ній повинна бути приписка «протипоказань до польоту немає».

  В яких випадках лікар може заборонити летіти?

  • При артеріальній гіпертензії, пов'язаної з гестозом
  • При пороці серця з декомпенсацією кровообігу
  • При передлежанні плаценти
  • При пізній токсикоз

  вимоги авіакомпаній

  Є авіакомпанії, які не вимагають ніяких паперів і довідок, але все ж рекомендують порадитися з лікарем з приводу перельоту. А деякі вимагають підписати перед польотом гарантійне зобов'язання, в якому є пункт, що авіакомпанія не несе ніякої відповідальності за наслідки перельоту для вагітних.

  Тому обов'язково перед польотом уточніть всі нюанси.

  Вагітність і літак: як уникнути проблем

  • вимоги авіакомпаній
   Чи можна вагітним приймати ванну?
  • вагітність і літак
   Чи можна вагітній на море?
  • літак
   Чи можна пити алкоголь під час вагітності?
  • вагітна в літаку
   5 неприємних проблем, які затьмарюють вагітність