Кінець 28 тижні в календарі вагітності відзначається закінченням 7 акушерського місяця.

Ми представляємо вашій увазі докладний опис того, що відбувається на даному етапі з плодом і організмом самої жінки.

Детальніше...

Починаючи з двадцять восьмого тижня вагітності, у майбутньої мами додається клопоту: тепер жіночу консультацію необхідно відвідувати в два рази частіше, до того ж підійшов термін здачі чергових аналізів.

Детальніше...

Зміни в організмі жінки

28 тиждень вагітності - це кінець другого триместру. До фінішу рукою подати, що не може не радувати матусь, які вже трошки втомилися.

Детальніше...

28 тиждень вагітності - остання в 2-му триместрі. Часу до пологів залишається все менше, а значить, необхідно готуватися до настільки важливої ​​події і максимально берегти себе.

Детальніше...

Раціон харчування жінок, які виношують малят, різниться в залежності від терміну вагітності. Це обумовлено різними етапами розвитку плода. Слід пам'ятати, що саме 28 тиждень вагітності є тим етапом, коли майбутній дитині потрібно будівельний матеріал. Адже саме зараз відбувається формування його кісткової тканини. І якщо майбутня мама не подбає про те, щоб всі необхідні малюкові речовини надходили з їжею, дитині доведеться черпати їх з організму жінки, що загрожує погіршенням стану її здоров'я.

На цьому етапі вагітності малюкові, як ніколи, потрібно протеїн, тому харчування його матері має здійснюватися з урахуванням цього фактора. Основним джерелом цієї речовини є продукти тваринного походження, в тому числі риба. Однак не потрібно довіряти переконання, що в період вагітності жінка повинна їсти за двох. У період виношування калорійність щоденного раціону майбутньої матері дійсно слід збільшити, але не більше ніж на 350 кілокалорій.

Основні принципи харчування

Яким би сильним не було відчуття голоду, не слід надмірно накидатися на їжу. Слід пам'ятати, що збільшена в розмірах матка чинить сильний тиск на шлунок і кишечник. Тому після рясного прийому їжі дискомфорт почне відчувати не тільки майбутня мама, але і її малюк. Фахівці рекомендують розділити денний раціон на 5 прийомів. Доцільніше їсти частіше, але малими порціями.

У багатьох вагітних жінок 28 тиждень вагітності характеризується надмірною вагою. На цей фактор вирішальне значення має харчування майбутньої матері. Адже збільшений живіт змушує жінок обмежувати рухливість. А гормональна перебудова організму уповільнює обмінні процеси, сприяючи повільному спалюванню жирів.

З цієї причини жінкам слід різко обмежити прийом продуктів, що містять прості вуглеводи, наприклад, борошняних та солодких виробів. Замість них доцільніше приймати їжу, основною складовою якої є складні вуглеводи. Наприклад, цукор краще замінити медом, а білий рис - коричневим.

Джерелом складних вуглеводів є клітковина, якої багаті овочі і фрукти. Ця речовина довго розщеплюється, завдяки чому глюкоза надходить у кров поступово, забезпечуючи тривале відчуття ситості. Крім цього клітковина покращує роботу кишечника, позбавляючи від запорів.

Коли наближається двадцять восьмий тиждень вагітності, слід збільшити в раціоні кількість продуктів, що містять поліненасичені жири, білок і кальцій. А щоб останнє речовина повністю засвоювався організмом, харчування майбутньої матері має бути збагачене вітаміном D.

28 тиждень вагітності

Риба як незамінне джерело поживних речовин

Необхідна кількість будівельного матеріалу, який виступає в якості протеїнів і тваринного білка майбутні матері можуть отримати з наступних продуктів:

 • яєць,
 • молочних і молочнокислих продуктів,
 • вершкового масла,
 • м'яса,
 • риби.
 • Детальніше...

  вимоги авіакомпаній

  Ви вагітні і вважаєте за краще вести звичний спосіб життя, не прислухаючись до різних забобонів. Це чудово! Подумаєш, бабуся твердить: «Не можна стригти волосся і фарбувати.

  Детальніше...

  вагітність 27 28 тижнів

  Вагітність двадцять вісім тижнів? Який це місяць? Скоро ви станете мамою. Зараз у вас сьомий місяць вагітності. А поки ви можете чути, як малюк грає в футбол.

  Детальніше...

  Дитина на 28 тижні вагітності відкриває очі. Вони у нього блакитного кольору. Однак перед пологами колір змінюється на зелений або коричневий. Росте волосся на голові, подовжуються і вії на очах.

  Детальніше...

  двадцять восьмий тиждень вагітності

  До кінця двадцять восьмого тижня зростання малюка становитиме від 31 до 36 см, його вага досягне 1100 - 1200 гр, якщо ваша дитина - хлопчик, і 1000 - 1100 гр, якщо ви виношуєте дівчинку.

  Детальніше...

  28 тиждень вагітності називають також початком останнього триместру. Велика частина очікування вже позаду. Але до цього часу з'являються нові хвилювання у майбутньої матері, адже день майбутніх пологів все ближче.

  Детальніше...