19 тиждень вагітності живіт

Фото: 19 тиждень вагітності

Багато жінок на 19 тижні вагітності вже відчули ворушіння маляти. Хтось чітко відчуває кожен рух, кому-то доводиться лише вгадувати легкі «пурхання метеликів».

Майбутня мама потихеньку додає у вазі, стають ширшими стегна.

Дитина росте, збільшується його вага, він все більше стає схожим на крихітного чоловічка. Вагітність наближається до екватора, і це радує.

Що відбувається на 19 тижні вагітності

19 тиждень вагітності живіт

Фото живота на 19 тижні вагітності

Складніше вибирати позу для сну. На животику вже забороняється спати, до того ж незручно. Також майбутній матусі протипоказано спати на спині: це небезпечно, тому що матка може перетиснути порожнисту вену. Тому жінці доводиться спати на боці з трохи підігнутою ногою, або підкладаючи під ноги подушку.

Процес збільшення матки може викликати хворобливі відчуття в попереку і тазу. У цей період починається повільне розбіжність кісток, рідко це протікає безболісно. Однак майбутня мама повинна бити на сполох лише при появі внизу животику схваткообразной болю, а легка хворобливість нормальна.

Не слід сидіти в одній позі довгий час, зараз потрібно використовувати виключно стільці зі спинкою. Також не слід сидіти ногу на ногу, і обов'язково відмовитися від взуття на високих підборах.

Плід на 19 тижні вагітності

19 тиждень вагітності

Відбувається активний розвиток і зростання мозку плода. Це відбивається на тому, що малюк починає рухатися скоординовано, пропадає колишня хаотичність.

На терміні вагітності 19 тижнів починає оформлятися бронхіальне дерево крихти, вдосконалюється його дихальна система. Сальні залози малюка також виконують роботу: вони займаються виробленням біло-сірої мастила, що захищає дитину від впливу патогенних мікроорганізмів і навколоплідної рідини.

На 19 акушерської тижня вагітності плід розвивається досить стрімко: зміцніла шия, тепер вона повертається на 180 градусів. Розмір плода від куприка до тім'ячка становить 15 сантиметрів, а важить він 200 грам.

сигнали малюка

19 тиждень вагітності живіт

В цьому періоді життя майбутньої матусі доповнюється дивовижними речами, вона починає тактильно відчувати дитину і психологічно прив'язується до нього. Він сигналізує мамі ворушіннями, і жінка більше відчуває присутність малюка.

На даному етапі психологічний настрой вагітної як правило не викликає хвилювань. Їй важко даються навантаження, відчувається втома. Потрібно любити себе і крихітку, коли потрібен відпочинок - відпочивати, а при хорошому стані - бути активним.

Меню матусі

В меню вагітної жінки не повинні бути присутніми жирні і смажені страви. Також потрібно мінімізувати вживання копченої, гострої їжі, страв з штучними добавками. Необхідно строго контролювати солодощі та соління.

Бажано організувати дробове харчування. часте, однак нічних перекусів бути не повинно.

УЗД на 19 тижні вагітності

19 тиждень вагітності живіт

УЗД на 19 тижні вагітності

Настав час для перевірки рівня гемоглобіну і цукру в крові, здачі аналізу сечі на білок. При необхідності лікар може виписати направлення на здачу аналізу на рівень прогестерону.

На терміні вагітності 19 тижнів можна проходити друга обов'язкова УЗД. Воно потрібне для перевірки серцебиття дитини, оцінки рухової активності плода, проведення діагностики патологій. При проведенні процедури відзначаються розміри малятка і матки, оцінюється стан навколоплідних вод.

Відчуття на 19 тижні вагітності

Небагатьох матусям вдається приховати своє становище. І хоча вас не видають збільшені губи і ніс, пігментація на обличчі. то кругленький животик на 19 тижні вагітності практично неможливо приховати. Також на це може вказати набраний вага.

Збільшення матки супроводжується зміною ходи вагітної жінки. І в цей період бажано забувати про підборах.

На цьому терміні потрібно також продовжити використовувати крем від розтяжок, доглядати за нігтями, волоссям і шкірою. При появі проблем із зубами потрібно вирушати до лікаря. На пізніх термінах буде важкувато просиджувати довго в стоматологічному кріслі.