Перший тиждень вагітності

1 тиждень вагітності
В акушерській практиці прийнято брати за точку відліку останній день менструації. До такої думки прийшли більшість вчених, адже розрахувати точний час зачаття практично неможливо.

Детальніше...

 • На поверхні тіла продовжує з'являтися пушок лануго. Волоссячко в області брів і на голові стає густішим.
 • Фолікули волосся виробляють ферменти, які згодом будуть впливати на відтінок майбутньої шевелюри.
 • Під час неспання, коли малюк не спить, він практично постійно ворушить ручками, особливо пальчиками.
 • Ворушіння плода на даному терміні, як правило, не відчуваються майбутньою мамою.
 • Активно формується кісткова тканина скелета.
 • Вушні раковини малюка здатні вловлювати різні звуки, що доносяться з зовнішнього середовища.
 • Очки плода можуть реагувати на світло, хоча ще щільно прикриті століттями.
 • Жовчний міхур починає виробляти жовч.
 • Статеві органи малюка досить розвинені, тому підвищується ймовірність достовірного визначення статі плоду при проходженні УЗД.
 • Активно формуються структури кори головного мозку, утворюються мозкові звивини.
 • Плід чоловічої статі починає самостійно виробляти гормон тестостерон.
 • Ніжки дитини стають довшими, ніж його ручки, тому малюк виглядає більш пропорційно. Голова також поступово стає візуально меншою по відношенню до тулуба в зв'язку з тим, що тіло росте інтенсивніше. До кінця терміну вагітності фігура малюка придбає звичайні параметри, характерні дли новонародженої дівчинки або хлопчика.

Детальніше...

Малюк. Як виглядає плід на 15 тижні вагітності?

На голові дитини починає з'являтися перший пушок. Ці волоски ще зміняться до народження малюка, але вже зараз волосяні фолікули починають вироблення ферменту, який в майбутньому визначить колір волосся.

У дитини з'являються маленькі вії. Продовжують оформлятися вушні раковини, все більше і більше нагадуючи "людські" вуха.

Очі малюка поки широко розставлені, трохи пізніше вони ще ближче зрушаться до перенісся. Незважаючи на те, що очі щільно закриті, вони вже реагують на світлові зміни навколо. Яскраве світло вільно проникає через стінки живота і матки, тому фахівці не рекомендують майбутнім мамам довго перебуває під відкритими променями сонця.

Також, останнім часом з'явилося дуже багато розмов про те, що малюка сильно турбує яскраве світло, що виходить від екрану комп'ютера, особливо, якщо вагітна, працює, тримаючи ноутбук на колінах, в безпосередній близькості від живота.

Розвиток внутрішніх органів і систем плода на 15 тижні вагітності.

На даний момент триває формування найскладнішого органу - кори головного мозку. Йде інтенсивний поділ нервових клітин, крихітний мозок покривається звивинами і борозенками. Організм дитини вже управляється його власної центральної нервової системою! Малюк вільно плаває, він робить величезну кількість рухів - згинається, перевертається, відштовхується від стінок матки. Таким чином, відбувається тренування і вдосконалення його м'язів і суглобів.

Шкіра малюка ще дуже тонка, і за кольором не звично рожева, а червона. Через шкіру, в тому числі на голові і на лобі, просвічують кровоносні судини. Виробництвом крові для судин вже зайнятий кістковий мозок дитини, а ще деякий час назад це була функція жовтковиммішка (тепер він повністю атрофировался).

15 тижнів вагітності

Дитина вже може активно смоктати пальчик то на одній, то на іншій руці (до цього він частіше просто тримав його в роті). Ніжки дитини вже явно довше ручок. Він може стискати і розтискати кулачки.

Триває "окостеніння" скелета. Кістки стають все міцніше завдяки накопиченню кальцію. Ви повинні пам'ятати про те, що для будови власного скелета, малюк ldquo, заімствуетrdquo, кальцій у вас. Порадьтеся з фахівцем, якщо ви помітите ламкість нігтів, надмірне випадання волосся, крошение зубів. Можливо, вам необхідний додатковий прийом кальцій містять препаратів.

Жовчний міхур дитини вже починає вироблення жовчі. Саме жовч забарвлює в характерний чорно-зелений колір первородний кал малюка - мекконій (ви побачите його тільки після пологів).

Мамо. Що відбувається в організмі жінки на 15 тижні вагітності?

Ви продовжуєте потроху набирати вагу. Обсяг крові у вас збільшився приблизно на 1 літр.

15 тижнів вагітності
Може відзначатися збільшення кількості природних слизових виділень. Через додаткового об'єму крові і слизу в організмі, може виникати закладеність носа, іноді невеликі носові кровотечі.

Ви можете видаляти надмірна кількість слизу з носа, промиваючи носові ходи розчином морської солі або спеціальними лікарськими препаратами.

У деяких випадках лікар може призначити краплі в ніс, що володіють судинозвужувальну ефектом, але самостійно краще цього не робити.

Є ризик, що судинозвужувальну речовину потрапить в судини плаценти або матки. У будь-якому випадку, якщо нежить і / або закладеність носа викликають сильне занепокоєння, порадьтеся зі своїм лікуючим лікарем - він обов'язково допоможе вам знайти спосіб для полегшення неприємних симптомів.

У другому триместрі додаються складності у виборі пози для сну. Спати на животі вже незручно, а на спині - небажано. Під час сну на спині може здавлювати велика судина - нижня порожниста вена. Здавлення цього судини може привести до падіння артеріального тиску і, як наслідок, до напівнепритомності, і навіть до короткочасної втрати свідомості. Через тиск матки на діафрагму - жінка іноді може відчувати задишку навіть в стані спокою.

Гінекологи рекомендують сон на боці, при цьому вам потрібно витягнути нижню ногу, а верхню зігнути в коліні. В ідеалі, прокласти між ногами подушку. Можна використовувати звичайну, невелику, а можна придбати спеціальну подушку для вагітних. продумана форма дозволяє підтримувати живіт, буквально ldquo, укладиваяrdquo, його по-зручніше. Така подушка знадобиться вам після пологів в період годування малюка.

Відчуття на 15 тижні вагітності.

На такому терміні вагітності ви можете виявити абсолютно нове явище - поява напівпрозорих або белесо-жовтуватих виділень з грудей. Це молозиво - провісник майбутнього грудного молока. Молозиво може з'явитися на будь-якому терміні вагітності або вже після народження малюка. Це ніяким чином не говорить про вашу здатність або нездатність в майбутньому годувати дитину грудьми.

Поява молозива під час вагітності часте, але зовсім не обов'язкова явище. Видавлювати молозиво можна. Ви можете продовжувати доглядати за грудьми, змащуючи її зволожуючим кремом. Щоб уникнути незручних ситуацій, пов'язаних з появою плям від молозива на вашому одязі, використовуйте спеціальні аксесуари для вагітних, зокрема вбираючі прокладки для грудей. Їх вкладають в бюстгальтер і замінюють у міру зволоження.

Після 12 тижня вагітності, в результаті збільшення загального обсягу крові, збільшується її приток до матки і статевих органів. Це може стати причиною більш яскравих сексуальних відчуттів. Настав час якісного спілкування з партнером, обговорення спільних планів і ідей. Говоріть про свої емоції. переживаннях і відчуттях. Ваша вагітність - стресова для нього ситуація. Ситуація, яку він не може контролювати. Особливо яскраво це проявляється, якщо ви очікуєте вашого першого малюка. Підтримуйте один одного.

Рекомендації на 15 тижні вагітності.

15 тижнів вагітності
Оскільки в другому триместрі ваша вагітність стає очевидною, серед оточуючих людей з'являються активні ldquo, доброжелателіrdquo ,. Люди можуть по-різному реагувати на ваше ldquo, інтересноеrdquo, положення: одні - щиро радіють і прагнуть допомагати, інші - співчувають і намагаються захистити, треті - заздрять, а хтось може захотіти перекласти на вас якийсь особистий негативний досвід і навіть залякати.

Відноситься до будь-яких проявів подібного участі потрібно спокійно. Ви самостійно вирішуєте, хочете ви обговорювати власну вагітність, слухати чужі розповіді і практичні поради, обговорювати чиїсь життєві ситуації, чи ні. Ви маєте право перервати співрозмовника, якщо те, про що він або вона говорить - вам неприємно. Безумовно, близькі люди бажають вам добра, хвилюються за вас і майбутнього малюка, але їх досвід і знання можуть виявитися м'яко кажучи несучасними.

Зрозуміло, що це не є ldquo, функціональні обязанностіrdquo, вашого лікаря, і він не отримує за такі послуги додаткову заробітну плату, але на рівні людських стосунків всі ці питання успішно вирішуються. Завжди важливо пам'ятати, що як ти ставишся до людей, так ставляться і до тебе. А завдання в кінцевому підсумку і у вас, і у вашого доктора одна - вам важливо отримати здорову дитину, і лікаря важливо, щоб ви вчасно народили здорового малюка. Адже це показники його роботи та ділова репутація!

Потрібно розуміти: ми всі різні і кожна вагітність особлива. Навряд чи, хто-небудь відчував саме такі відчуття, як ви. Схожі відчуття - так, може бути. Але абсолютно такі ж - точно немає. Тому не можна приміряти на себе чужий досвід, не можна порівнювати результати будь-яких аналізів і вимірювань, і навіть не можна використовувати рекомендації лікаря, дані не особисто вам, а вашій вагітній подрузі.

Уважно прислухайтеся до себе, до своєї інтуїції (зазвичай вона загострюється в період очікування малюка!), І до порад спостерігає вас фахівця.

Аналізи і дослідження на 15 тижні вагітності.

Якщо ви відвідаєте лікаря на повторному прийомі, вам призначать:

 • Вимірювання артеріального тиску,

 • Загальний аналіз сечі.
 • Детальніше...

  • вагітність 15 тижнів

  Подивіться як розвивається ваша дитина

 • вагітність 15 тижнів

  Ваша дитина вдихає і видихає амніотичну рідину, що допомагає його легким розвиватися

 • вагітність 15 тижнів

  Ніжки дитини стають довшими, ніж його ручки

 • Детальніше...

  ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

  15 акушерська тиждень вагітності супроводжується різними змінами в організмі. Жінка може помітити погіршення стану шкірних покривів, волосся і нігтів, а також крошение зубів.

  Детальніше...

  15 акушерська тиждень вагітності - Це другий тиждень другого триместру. Малюк росте на очах - він вже дуже схожий на крихітного людини. У його розвитку відбувається період «самовизначення» - визначаться група крові, показник резус-фактора, генні особливості, на дослідженнях УЗД вже можна спробувати дізнатися стать майбутньої дитини.

  Детальніше...

  15-а тиждень - практично початок 2-го триместру, це той момент, коли добігає кінця 4-й місяць вагітності. Ваш дитинка росте, формується кора його головного мозку та інші органи, активізується ендокринна і дихальна система малюка.

  Детальніше...

  Початок життя

  1 5 тиждень вагітності

  Традиційно термін вагітності визначається в тижнях. Тривалість акушерського місяця становить 28 днів, що дещо відрізняється від тривалості звичайного календарного місяця.

  Детальніше...

  вагітність по тижнях з фото і відео

  15 тиждень вагітності - відносно спокійний час. У цей період малюк активно росте, і незабаром жінка зможе відчути стусани маленьких ніжок в своєму животику.

  Детальніше...

  вагітність 13 тиждень

  Вагітність - стан особливе, ні з чим незрівнянне. Протягом 9 місяців відбувається диво зародження і розвитку нового життя, тому кожен новий день вагітності по-своєму унікальний.

  Детальніше...