8 тиждень вагітності завершує другий акушерський місяць. Цей період є визначальним у успішному виношуванні плоду. Тому жінці потрібно бути максимально акуратною і уважною, щоб своєчасно помітити ознаки неблагополуччя, якщо вони з'являться.

Детальніше...

Протягом восьмого тижня вагітності найдивовижнішим фактом є те, що маса плода за цей час збільшується в кілька разів. У зв'язку з інтенсивним розвитком ембріона жінка може відчувати деяке погіршення самопочуття, адже рівень гормонів постійно змінюється.

Детальніше...

8 тиждень вагітності: що відбувається

Акушерські вісім тижнів вагітності відповідають шести тижнях зародка. Таку систему відліку медики придумали з метою більш точного визначення термінів.

Детальніше...

Весь період вагітності організм майбутнього малюка повністю пов'язаний з будь-якими подіями, і хорошими і поганими, що відбуваються зі здоров'ям і в навколишньому середовищі його майбутньої мами.

Детальніше...

З ембріональної точки зору цей період вважається тільки шостий тижнем, однак прийнято вести відлік з останнього дня місячних, тому за фактом саме цей термін є закінченням другого місяця положення.

8 тиждень вагітності болить живіт

8 тиждень вагітності несе за собою практично повну готовність батьків (з психологічної точки зору) до появи нового члена сім'ї. До речі, бувають випадки, що навіть на цьому етапі жінка ще не знає точно про вагітність, але постійні симптоми і особисті відчуття вже практично не залишають сумнівів.

Симптоми і ознаки

Якщо деякі майбутні мами до цього терміну ще не відчували будь-яких ознак вагітності, то зараз такі симптоми проявляються максимально:

 1. Нестабільні емоції і стан.
 2. Несподівані напади плачу з різних причин.
 3. Прискорене сечовипускання.
 4. Нестабільна робота шлунково-кишкового тракту.
 5. Поява нових виділень.
За статистикою у більшості жінок саме 8 тиждень вагітності тягне за собою токсикоз. Мабуть, саме цей симптом варто віднести до самих неприємних симптомів на цьому терміні.

Що відчуває жінка на восьмому тижні

З кожним днем ​​ви можете відчувати сильну відразу до великої кількості продуктів або навіть запахів. Це одна з ознак токсикозу, так що процес цілком нормальний, і боятися цього не варто. Можливо, в цей період кілька почастішають напади блювоти, що також вважається нормальним.

У більшості випадків жінки, які страждають токсикозом, рвуть 1-2 рази за добу, що і вважається нормою.

Ще одне досить неприємне відчуття, яке може виникнути саме на восьмому тижні - печія. Іноді, такого симптому практично не можна уникнути, але у вас все-таки є можливість дещо полегшити печіння, прибравши зі свого раціону копчені, смажені і занадто жирні продукти. Якщо пристрасть до цієї їжі не згасає і організм буквально вимагає такої їжі, досить просто скоротити її кількість.

Як змінюється тіло жінки на 8 тижні вагітності

До цього періоду збільшення ваги практично непомітна і, як правило, не перевищує 1 кілограма. Сама жінка не може визначити поправку «на око», тому і навколишні вас люди не здогадаються про вагітність.

Примітно, що до восьмому тижні груди вже повністю готова до годування малюка, тому розмір її також значно збільшується. Для зручності бажано купити бюстгальтер на розмір більше, тому що постійне стягування до грудей може привести до нестерпного дискомфорту.

Що відбувається з маткою. Чому болить живіт

8 тиждень вагітності болить живіт

Фото животика на 8 тижні

Зародок вже досить активно розвивається і росте всередині матки, що призводить до збільшення самого органу. Більш того, в цей час матка трохи піднімає, що відчувається жінкою. Такі процеси призводять до регулярних незначним болів або спазмів у животі, тому не варто піднімати паніку, якщо ви іноді відчуваєте дискомфорт. Інша справа - якщо біль постійно супроводжує вас і проявляється занадто часто. В такому випадку обов'язково зателефонуйте в швидку допомогу, адже, можливо, ви перебуваєте під загрозою викидня .

Зміна положення матки може привести до порушення певного нерва, що в свою чергу стане причиною легкого болю та тяжкості в стегнах і області тазу. Тиск можна дещо полегшити, просто часто лежачи на боці і проводячи мінімальний час в сидячому положенні.

Прискорене сечовипускання - також причина збільшення матки. Справа в тому, що орган починає тиснути на сечовий міхур. Причин для паніки немає, але звернутися до гінеколога необхідно обов'язково, якщо сечовипускання супроводжується болем або виділеннями будь-якого виду.

Як змінюється обличчя

Багато майбутні матусі помічають, що до цього терміну шкіра обличчя стає жирною, що призводить до виникнення прищів.

Не використовуйте ніяких косметичних і, тим більше, лікарських засобів, тому що вони можуть тільки зашкодити вашій шкірі. Викликаний такий процес перебудовою гормонів, тому ніякі лікуючі крему і лосьйони не допоможуть вам.

Бувають випадки, коли особа стає, навпаки, занадто сухим і шелушлівим. Якщо саме лущення змушує вас відчувати себе дискомфортно, досить просто зволожувати обличчя дитячим маслом.

Які виділення вважаються нормальними

Як і на ранніх термінах, до нормальних відносяться виділення білого або молочного кольору. Іноді відтінок наближається до коричневі, не поспішайте панікувати. Приводом для занепокоєння стане факт супроводу таких виділень сверблячкою або болем. Про всяк випадок постійно консультуйтеся з лікарем, якщо помітили будь-які зміни в виділеннях.

 • Аналізи і обстеження на 8 тижні вагітності

  Якщо ви ще не були у лікаря і тільки недавно дізналися про своє становище, обов'язково біжіть до лікарні. Вам видадуть досить довгий список аналізів і обстежень, здати які доведеться найближчим часом.

  8 тиждень вагітності болить живіт

  Ось приблизний список аналізів:

  1. Біохімічний аналіз артеріальної крові. Дозволяє визначити стан усього організму жінки і простежити за деякими процесами.
  2. Загальний аналіз сечі. Визначає рівень цукру в організмі і якість роботи обох нирок.
  3. Аналіз по Нечипоренко. У вагітних жінок бувають приховані захворювання, знайти які можна тільки таким способом.
  4. Загальний аналіз крові. Покаже кількість глюкози в організмі.
  5. Аналіз на ВІЛ та СНІД.
  6. Мазок піхви. Допоможе визначити інфекційні захворювання, серед який і найпоширеніше - молочниця або кандидоз.

  Так як захворювання є інфекційним, існують певні проблеми з самим протіканням вагітності при його прояві.

  Безпосередній вплив молочниці залежить від індивідуальних особливостей організму жінки, але існує список стандартних проблем:

 • Залежно від терміну, кандидоз може стати причиною викидня або передчасних пологів,
 • Загроза запалення плаценти. З медичної точки зору така патологія має назву хоріонамніотіт,
 • Відійшли навколоплідних вод раніше передбачуваного терміну, що також є причиною втрати плоду,
 • Запалення матки відразу після пологів,
 • Інфекція родових шляхів, що може утруднити процес пологів.
 • Детальніше...

  Загальні відомості

  Восьмий тиждень вагітності доводиться на середину першого триместру і закінчення другого місяця. Плід стрімко розвивається і вдосконалюється, а всі органи і тканини - ускладнюються.

  Детальніше...

  Термін вашої вагітності 8 тижнів. Дитина важить близько 3 грамів. Розмір його від маківки до крижів (сидячи) близько 16-20 мм, якщо малюк витягнеться на всю довжину, то виявиться майже на 1см довше - 30 мм.

  Детальніше...

  Стан жінки і плоду на восьмому тижні вагітності

  вагітність 8 тиждень

  Вагітність - таємничий і відповідальний період в житті кожної жінки. Майбутня мама готується до появи дитини на світ як до довгоочікуваного дива.

  Детальніше...

  узі 3 тижні вагітності фото що характерно

  Коли говорять «3-тя тиждень вагітності» мають на увазі, що рахунок ведеться акушерськими тижнями, тому вказаний період в жіночому календарі відповідає термінам овуляції, зачаття.

  Детальніше...

  З початком восьмого тижня вагітності життя мами і малюка стає спокійніше.

  Найважливіші зміни в крихітному організмі вже сталися, тепер він називається людиною, а не плодом.

  Детальніше...