визначення вагітності на ранніх термінах

Бажання скоріше побачити, як росте малюк в утробі, притаманне кожній вагітній жінці. До того ж, буквально пару десятиліть назад про можливість спостерігати за розвиваються плодом, мало хто здогадувався.

Детальніше...

ознаки і відчуття

Вагітність - це дуже важливий період в житті кожної жінки, якій пощастило стати матір'ю. Щоб правильно орієнтуватися у всіх змінах, що відбуваються в організмі майбутньої мами, необхідно правильно визначити термін вагітності.

Детальніше...

5 тиждень вагітності симптоми
Зазвичай на п'ятому тижні вагітності жінка вже точно знає, що всередині неї зародилася маленьке життя. Підтвердженням цього факту стає затримка місячних на 7 днів і більше.

Детальніше...

Журнал → Розвиток на 5 тижні

Розміри ембріона на 5-му тижні

Ваш малюк зараз - крихітна бластоциста, яка тільки що проникла в слизову оболонку матки. Отримуючи харчування через вашу кров, бластоциста зростає і розвивається.

Детальніше...

Цілком можливо, що ви і самі ще не усвідомлюєте своє нове прекрасне стан - вагітність. але, все ж, тепер у вашому череві оселилася нове життя. 4 і 5-й тиждень вагітності - це той час, коли вже можна привітати маму з закінченням першого місяця вагітності, а малюка - з першим серцебиттям.

Детальніше...

Загальні відомості

На п'ятому тижні вагітності жінка дізнається про новий стан. Затримка щомісячних кровотеч - перша ознака вагітності. На цьому тижні організм продовжує гормональну перебудову, спрямовану на збереження плоду і підтримку вагітності, а ембріон стрімко розвивається.

Детальніше...

 • вагітність 5 тижнів

Подивіться як розвивається ваша дитина

 • вагітність 5 тижнів

  Зародок зараз знаходиться в амніотичній мішку, який плаває в морі рідини

 • вагітність 5 тижнів

  Зародок зараз має розмір кунжутного насіння

 • Детальніше...

  Сім'ям - Календар вагітності

  Чи можна займатися сексом на 5-му тижні? Спортом? Харчуватися як і раніше улюбленою їжею? Пора заводити фотоальбом вагітності по місяцях - потім це буде цікаво!

  Детальніше...

  5 тиждень вагітності

  Десята частина всього терміну вже позаду, а жінка тільки починає підозрювати про те, що трапилося диво, адже по суті це і є перший тиждень затримки менструації, і якщо пару днів майбутня мама ще може почекати спокійно, то по їх закінченні похід в аптеку просто неминучий.

  Детальніше...

  Термін вашої вагітності - 5 тижнів. Зародок вже важить 0,5 -0,7 гр, а його розмір 1,5 - 2 мм!

  Якщо ви захочете переконатися в настанні вагітності на цьому терміні, можете пройти УЗ дослідження - побачите не тільки саме плодове яйце, а й пляшечку жовтковиммішка в ньому. Буквально через кілька днів, до середини 5 тижні, вже може бути видно ембріон (у вигляді крихітної смужки - штришка, розміром 1-2 мм), також на УЗД ви можете помітити ритмічну пульсацію - це б'ється крихітне серце!

  Малюк. Що відбувається в організмі плода на 5 тижні?

  п'ятий тиждень вагітності
  Ваша дитина ще зовсім крихітний, але вже дуже симпатичний. Розміри піщинки абсолютно не заважають йому рости і набиратися сил.

  На самому початку п'ятого тижня відбувається формування серця, причому це не прообраз важливого органу, а саме закладка справжнього серця людини.

  5 тиждень - дуже важливий період вагітності - саме зараз відбувається закладка практично всіх внутрішніх органів! Щоб підтримати малюка в його розвитку, вам необхідно порадитися з фахівцем і поповнити раціон важливими вітамінами і мінералами.

  Усередині первинних кровоносних судин з'являються стовбурові клітини крові, з яких згодом розвинуться і інші види кров'яних клітин. Паралельно з цим процесом закладаються основи печінки, селезінки, шлунка, товстого кишечника і підшлункової залози.

  Починається формування статевих залоз і перших статевих клітин (пізніше вони розділяться на яйцеклітини або сперматозоїди). Крім цього, відбувається і закладка гіпофіза (регулюючого органу ендокринної системи). З'являються зачатки гортані і легенів майбутньої дитини.

  Оскільки йде активне формування щитовидної залози, в харчуванні матері обов'язково повинні з'явитися продукти, багаті йодом (морська риба, морська капуста, морепродукти). Тільки використовуйте добре знайомі і звичні для вас продукти цієї групи.

  На жаль, деякі жінки можуть мати алергічні реакції на ці продукти, тому важливо дотримуватися принципу "все добре в міру".

  Якщо ви живе в регіоні з вираженим дефіцитом йоду в грунті (наприклад, це вся Західна Україна), лікар порекомендує вам доповнити раціон йодвмісними лікарськими засобами.

  На 5 тижні триває активний розвиток плаценти. В цей же період формується первинний скелет дитини, основи його м'язів. З'являються зачатки кінцівок, очей і вух. Змінюється форма дитини, він уже зовсім не плоский диск, яким був ще минулого тижня - він вже крихітний, об'ємний циліндрик!

  Мамо. Що відбувається в організмі жінки на 5 тижні вагітності?

  п'ятий тиждень вагітності

  Дуже часто саме на терміні 5 тижнів вагітності жінка вперше проводить домашній тест і дізнається про прийдешні зміни за двома красномовним смужках. Найбільш достовірний результат можна отримати, зібравши першу ранкову порцію сечі.

  Поява другої видимої смужки в 99,9% говорить про те, що ви вагітні, і лише в рідкісних випадках дає збій. Найчастіше такі ситуації відбувається, коли у тесту закінчився термін придатності, або постачальник або продавець не дотримувався правил перевезення і зберігання.

  Щоб не хвилюватися даремно, повторіть обстеження через кілька днів, використовуючи тест іншого виробника. Якщо ваші надії виправдалися, телефонуйте лікаря-гінеколога, щоб він підтвердив наявність плодового яйця в матці і виключив розвиток позаматкової вагітності.

  На жаль, на цю патологію, домашні тести також можуть реагувати позитивним результатом (але іноді буває і по-іншому: є затримка місячних, а тест продовжує залишатися негативним).

  Як правило, позаматкова вагітність не протікає безсимптомно. Зазвичай вона супроводжується больовими відчуттями в нижніх відділах живота з одного боку, і ці больові відчуття наростають з кожним новим днем ​​вагітності. Досить часто при позаматкової вагітності з'являються мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів. У будь-якому випадку, при найменших сумнівах терміново звертайтеся до вашого лікаря.

  Найбільш точну діагностику можна отримати при УЗ-дослідженні, виконаному піхвовим датчиком. Такий датчик вводиться безпосередньо в піхву жінки і дозволяє розглянути порожнину матки і придатки більш докладно. Не турбуйтеся - при такому дослідженні датчик обов'язково спеціально стерилізують + на нього завжди надягають презерватив.

  п'ятий тиждень вагітності
  Нове життя, яка росте і міцніє всередині вас, починає диктувати свої умови. Хтось цього зовсім не помічає, а кому-то це може створювати певний дискомфорт. Як би там не було, всі ці зміни пов'язані з природною перебудовою організму, в тому числі і зі змінами гормонального фону.

  Ставтеся до будь-яких своїх "дивацтв" з розумінням. Жовте тіло яєчника з кожним днем ​​робить все більшу кількість гормону під назвою "прогестерон".

  Саме через нього в організмі вагітної жінки відбувається справжня буря.

  Ви можете відчути часту зміну настрою, плаксивість, образливість через дрібниці і навіть деякі фізичні симптоми (наприклад, набухання і болючість молочних залоз, набряклість, зміна смаку і т.д.).

  Підвищується стомлюваність, сонливість. Ви можете також відчувати тривожність, сильний, безпричинний страх, занепокоєння. Боротися зі своїми станами зовсім непросто, але пам'ятайте, що схожі відчуття відчувають практично всі майбутні мами, і більшості з них вдалося з ними впоратися.

  Ви можете помітити також зміни в грудях: відчуття поколювання і тяжкості. При повторній вагітності, відчуття в грудях можуть бути схожі на ті, що виникають при приході молока (поколювання, і легке печіння всередині).

  Деякі майбутні мами на такому ранньому терміні стверджують, що у них починає рости животик. Безумовно, це не має нічого спільного з ростом матки - на ранньому терміні так проявляється затримка рідини в організмі і слабкість м'язового тонусу.

  Також збільшення живота на ранньому терміні може викликати збільшення петель кишечника, які під впливом гормонів як би "розбухають".

  Зростання вмісту прогестерону на наступній, шостому тижні вагітності, часто призводить до проявів раннього токсикозу. Але, безумовно, його ознаки можуть з'являтися і набагато раніше. Як правило, ранній токсикоз проявляється нудотою, блювотою (особливо натще), здуттям живота, зміною смакових пристрастей і т.д.

  Виражені симптоми токсикозу можуть призводити до поганого засвоєння будь-якої їжі, і головне, рідини. У цьому випадку потрібно обов'язково звернутися до лікаря і не відмовлятися від госпіталізації, якщо це буде необхідно.

  Якщо ви відвідаєте лікаря на 5 тижні вагітності, він обов'язково поставить вам наступні питання:

 • в якому віці почалися перші менструальні кровотечі?
 • яка довжина циклу зараз?
 • дата останніх місячних?
 • які спадкові захворювання існують у вашій родині і в сім'ї вашого партнера?
 • ніж ви хворіли в дитинстві чи хронічні запалення і хвороби?
 • якими ЗПСШ ви хворіли?
 • чи є у членів сім'ї алергічні реакції і на що саме?
 • бували вагітності раніше, ніж вони закінчилися, як протікали?
 • Детальніше...