вакуумний аборт аспірація терміни 3 тижні 4 тижні 5 тижнів 6 тиждень 7 тиждень переваги недоліки

Що таке вакуумний аборт або міні аборт? Насправді вакуумний аборт є одним з численних видів хірургічного переривання вагітності. Суть методу полягає в наступному, плід віддаляється за допомогою вакуумного відсмоктування або, як такий процес прийнято називати в медицині, аспірації.

Аспірація - це і є аборт, процес переривання вагітності за допомогою вакуумного відсмоктування (видалення) плода.

Хоч і вакуумний аборт є одним з найбільш безпечних методів видалення плоду, але він все одно несе в собі певні ризики, а якщо говорити про аборти з моральної точки зору, то такий процес взагалі не можна розглядати з точки зору безпеки.

Вакуумний аборт. Які терміни проведення вакуумного аборту

Як відомо, вакуумний аборт можна робити тільки на ранніх термінах вагітності, але, наприклад, міні аборт на 3 тижні не рекомендується використовувати, тому що в даний період можуть бути досить ефективними і інші способи переривання вагітності. До одним з таких способів можна віднести медикаментозний спосіб переривання вагітності. В даному випадку медикаментозний метод переривання вагітності буде і більш безпечним, тому що він повністю виключає хірургічне втручання і будь-які інші операційні зусилля.

Серед медиків, найбільш прийнятними термінами для застосування аспірації, вакуумного міні аборту вважається 4 тиждень вагітності або 5 тиждень вагітності. Також слід зазначити, що статеве життя не можна починати протягом перших трьох тижнів з дня проведення аспірації, і це при хороших темпах відновлення організму. З приводу даного питання рекомендується консультуватися у лікаря фахівця.

Після проведення операції міні аборту лікар призначає антибактеріальні препарати. Це робиться для того, щоб уникнути ризику розвитку запалень, які виникають внаслідок шкідливого впливу великого числа шкідливих мікроорганізмів. Поранена порожнину матки після операції може бути сприйнятлива до дії таких мікроорганізмів.

У чому полягає аборт вакуум

Вакуумний аборт ставитися до хірургічних видам аборту, який досягається шляхом вакуумного відсмоктування плода з матки. Найчастіше використовуються такі пристосування: апарат для відсмоктування, одноразовий картер і канюля. Особливість і плюс міні аборту полягає в тому, що при його застосуванні немає потреби додатково розширювати шийку матки.

В процес міні аборту, жінці в матку вводять спеціальний одноразовий картер, далі за допомогою апарату вакуумної аспірації здійснюється операція відсмоктування плода, яка триватиме в вислові від 5-ти до 10-ти хвилин. Зазвичай вся процедура використання вакуумного міні аборту відбувається в районі 10-ти 15-ти хвилин.

Які існують переваги вакуумного міні аборту

У порівнянні з іншими видами абортів, аспірація має наступні переваги:

1 операція з видалення плоду проходить швидко, найчастіше жінка здатна виписатися в той же день з медичної установи, коли і був проведений міні аборт. Відбувається так звана амбулаторна операція.

2 В процесі виконання міні аборту буде відсутній ризик отримання травматизму шийки матки.

3 Якщо операція аспірації проходить у відносно ранні терміни вагітності, то всі наступні процеси відновлення організму проходять значно швидше, ніж ті, які відбуваються на більш пізніх термінах вагітності. Досить швидкими темпами відновлюється менструальний цикл і всі можливі порушення гормонального фону жінки. Саме тому вакуумний аборт при нагальну необхідність можна вважати одним з найбільш безпечних способів переривання вагітності для жінки на ранніх термінах.

4 Операція міні аборту безболісна, тому що найчастіше проходить під дією наркозу. Тому питання: "Чи боляче робити аборт?" - Відпадає. Єдиним недоліком може бути відчуття дискомфорту при відкритті шийки матки, а болю або дискомфортні відчуття після проведення аспірації мають схожу симптоматику, як при звичайних місячних. Рідше відбуваються більш явні тягнуть болі внизу живота, про які слід повідомляти лікаря і приймати відповідні заходи по їх усуненню.

аспірація - Це один з видів хірургічного аборту, але він має набагато менший ризик виникнення ускладнень, ніж інші методи хірургічного аборту.

Недоліки вакуумного міні аборту

Аспірація, як і будь-який інший вид аборту, містить в собі ризики появи безпліддя, так само такі ж, як і будь-який інший метод хірургічного аборту. Міні аборт є щадним методом видалення плоду, але в той же час для відновлення дітородної функції жінки йде понад 6 місяців. Також не рекомендується не тільки на протязі 3 тижнів утримуватися від статевих зв'язків, а й користуватися спеціальними гормональними контрацептивами протягом тривалого часу, щоб прибрати від настання вагітності в ці терміни. Про все це докладно розповість лікуючий лікар, але на відновлення організму обов'язково потрібен час. Саме тому для уникнення ризиків в процесі наступної вагітності не рекомендується цього робити протягом підлозі року мінімум, після проведення операції аспірації (міні аборту).

Чому не можна робити вакуумний аборт. Протипоказання для вакуумного міні аборту.

До протипоказань при даному виді переривання вагітності відносяться, присутність у жінки будь-якого інфекційного захворювання. Причому особливого значення немає, якщо присутній герпес або звичайна застуда, тому що загострення навіть простудного інфекційного захворювання несе в собі небезпеку перенесення інфекції в статеві органи, що істотно підвищує ризик виникнення ускладнень після аборту. Тому спочатку призначається медикаментозне лікування, а після зменшення симптоматики інфекційного захворювання йде мова про підготовку до виконання процедури міні аборту.

Протипоказання вакуумного міні аборту також в себе включають позаматкову вагітність, тому що цей вид вагітності несе особливу загрозу для життя жінки. В даному випадку призначаються спеціальні процедури, які рекомендовані для такого роду проблеми.

Не рекомендується виконувати аспірацію раніше ніж через пів року після виконання аналогічної процедури.

Міні аборт терміни

Найбільш оптимальним терміном для переривання вагітності шляхом міні аборту (аспірації) є аборт на 4 тижні або аборт на 5 тижні. Чому обрано саме такий термін переривання вагітності, 4-5 тиждень? У цей період яйце досить слабо приєднано до порожнини матки, а значить, операція по його видаленню буде спрощена даним фактом. 5 тиждень і 4 тиждень міні аборту дає можливість більш безпечного вилучення плоду з матки. Найчастіше, при наявності висококваліфікованого фахівця, аспірація на 5 тижні проходить чисто, не залишається ніяких частин плодового яйця в матці.

За статистикою саме 5 тиждень вагітності найбільш оптимальна для процесу міні аборту (аспірації), але 6 тиждень теж вважається прийнятною, рівно як і 4 тиждень вагітності. 6 тижнів прийнятний термін для застосування аспірації, але ось уже з терміном в 7 тижнів, більшість з усіх існуючих спеціалізованих клінік запропонують жінці іншу процедуру, яка називається вишкрібання. До якого терміну рекомендується проводити міні аборт (аспірацію)?

Аспірація, як процес переривання вагітності, застосовується максимум до 12 тижнів вагітності, але для цього у лікаря фахівця має бути відповідне обладнання, всі необхідні засоби та умови проходження вагітності теж повинні відповідати. Зазвичай вже після 7 тижнів вагітності жінкам пропонують вишкрібання, тому що плід вже починає щільно триматися за стінки і операція застосування вакуумного міні аборту може все одно вимагати подальшого застосування вискоблювання. Тому на терміні 7 тижнів вагітності швидше за все лікарі пропонують жінці застосування кюретажа, а не вакуумного міні аборту. Зазвичай вибір аборту залежить від особливостей проходження вагітності і найголовніше, терміну проходження вагітності. Так як від того, наскільки легко пройде процедура аборту, залежить його безпеку для здоров'я жінки. Аборт на 7 тижні шляхом аспірації досить часто зустрічається в наш час, проте він має підвищений ризик виникнення ускладнень.

Вакуумний аборт, аспірація, то щадний метод переривання вагітності, але для того щоб не ризикувати своїм здоров'ям, його слід проводити тільки на терміні від 4 тижні до 6 тижнів вагітності. Тому необхідно стежити за своїм статевим життям, щоб не затягувати і не піддавати себе, свій організм додатковими ризиками при виникненні вагітності.

Що таке вишкрібання?

Вишкрібання - це класичний хірургічний аборт. А такий метод переривання вагітності несе в собі значно більше ризиків, ніж аборт на більш ранніх термінах.

Як проходить підготовка до вакуумного міні аборту?

1 Призначається консультація гінеколога, в ході якої визначається термін вагітності, з'ясовуються додаткові відомості та особливості вагітності жінки.

2 Призначаються попередні аналізи, які включають в себе: загальний аналіз сечі і крові, аналіз крові на ВІЛ і всі види гепатитів, УЗД, аналіз на рівень гормону ХГЧ, аналіз показника згортання крові, RW і аналізи, які показують стан полімерної ланцюгової реакції, які показують можливі захворювання статевих органів, статевої сфери.

В ході отримання всіх необхідних аналізів приймається рішення про призначення процедури міні аборту, після чого і виконується сама операція аспірації.

Схожі записи

  • Лікування блювання і проносу (діареї) у дітей різного віку, немовляти або старше року У матеріалі докладно розглянуті основні часто задаються при виникненні блювоти і діареї у
  • Які препарати при артрозі колінного суглоба вибрати? Практично всі види лікарських препаратів, які використовуються при артрозі колінного суглоба, відносяться до групи