Очікування малюка - серйозний і досить тривалий етап в житті кожної жінки, який дарує їй масу нових почуттів та емоцій. Тривалість вагітності - 40 акушерських тижнів.

Детальніше...

Четвертий тиждень акушерського терміну вагітності, відлік якої лікарі починають з з першого дня останньої менструації, дорівнює двом тижням вагітності з моменту зачаття.

Детальніше...

4 тиждень вагітності: що відбувається

Поняття про строки вагітності має дві точки зору. Медичний (акушерський) термін відраховується від першого дня менструального циклу, а ембріональний термін - від моменту зачаття або середини циклу (овуляції).

Детальніше...

вагітність 4 тижні фото

Якщо ви ще не знали, що вагітні, то вагітність 4 тижні - це той період, коли ви зрозумієте, що у вашому організмі щось йде інакше, з'являться вагітності 4 тижні симптоми і ознаки:

Детальніше...

Загальні відомості

Четвертий тиждень вагітності найважливіша для правильного розвитку плоду, оскільки з зародка починає формуватися ембріон. За цей тиждень він збільшується в зростанні до 1 мм, тому його вже можна візуалізувати за допомогою ультразвукового сканування. Але тест на вагітність ще може не показати точного результату, оскільки рівень ХГЧ недостатньо високий.

Що відбувається на четвертому тижні вагітності?

На четвертому тижні йде формування трьох шарів клітин, які згодом стануть зачатками всіх органів дитини - сечостатевої системи, головного і спинного мозку, шлунково-кишкового тракту, а також шкіри, скелета і м'язової тканини. А з зовнішнього шару клітин зародка формується хоріон, амніон і жовтковий мішок.

З хоріона в майбутньому буде утворена плацента і судинна тканина, які зв'яжуть плід з матір'ю і забезпечать його всіма необхідними поживними речовинами. Її формування завершується тільки до кінця першого триместру. Амніон є основою навколоплідних вод, що забезпечують захист ембріона від зовнішнього впливу. При цьому жовтковий мішок забезпечує кровотворення до кінця другого місяця.

У яєчниках на місці фолікула, що розірвався формується жовте тіло. Воно являє собою пляшечку з прозорою рідиною, який має діаметр 1-3 см. Він продукує прогестерон, який відповідає за збереження вагітності протягом першого триместру.

Зміни в організмі жінки на 4 тижні вагітності

Під впливом прогестерону в жіночому організмі відбуваються відчутні зміни. Вони, в першу чергу, підвищують чутливість грудей, призводять до появи незрозумілою сонливості, легкої нудоти і навіть блювання, а також перепадів настрою і дратівливості. Все це пов'язано з гормональною перебудовою жіночого організму.

Ознаки вагітності на четвертому тижні

На четвертому тижні в організмі жінки починається активне вироблення гормону ХГЧ після імплантації, який спільно з прогестероном і естрогеном запускає повну перебудову гормонального фону. Одним з найбільш достовірних симптомів вагітності є затримка менструації, запідозрити яку можна тільки в кінці 4 тижні.

На огляді лікар-гінеколог може відзначити зміни в структурі і відтінку шийки матки, але однозначного висновку щодо наявності вагітності фахівець дати не може. Вірогідним ознакою вагітності на цьому тижні є лише аналіз крові на ХГЧ, який виявить вагітність вже починаючи з першого тижня від моменту зачаття.

При цьому аптечні тести зможуть дати результат тільки після затримки, оскільки в сечі концентрація цього гормону в кілька разів менше, ніж в крові. Здавати кров на ХГЧ для отримання максимально достовірного результату рекомендується в кінці четвертого тижня, оскільки незначне підвищення цього гормону може бути викликано прийомом медикаментів.

Детальніше...

Зміни в організмі жінки

У більшості випадків 4-й тиждень вагітності супроводжується наступними змінами жіночого організму:

 • Молочні залози збільшуються в розмірі, жінка відчуває почуття тяжкості і дискомфорту в цій частині тіла.
 • Вранці, а також в інший час доби може виникати нудота, іноді супроводжується блювотою. Але на даному етапі так буває нечасто, адже основні прояви токсикозу ще попереду.
 • Виділення з піхви можуть стати більш рясними.
 • Деякі майбутні мами скаржаться, що у них трохи болить і тягне живіт, особливо його низ.
 • Можлива зміна настрою від безпричинної туги і пригніченого емоційного стану до різких нападів дратівливості.
 • Нерідко погіршується і фізичне самопочуття. Жінка може відчувати такі відчуття, ніби вона захворіла.

Детальніше...

Вагітність 4 тижні - це час, коли формуються позазародкові ембріональні органи. Вони організовують сферу проживання плода, забезпечують його потрібним харчуванням і диханням, продукують гормони, що відповідають за підтримання вагітності.

Детальніше...

Виділення при вагітності у 4 тижні

виділення на 4 тижні вагітності
Виділення на 4 тижні вагітності не завжди повинні викликати побоювання. Ми розглянемо різні варіанти норми і патології.

Детальніше...

1-2-3-4 тиждень вагітності?

Перший місяць вагітності, безперечно, найважливіший і найбільш емоційний в житті жінки. Але, як правило, не кожна майбутня мама зауважує свою вагітність саме на цьому терміні.

Детальніше...

 • четвертий тиждень вагітності

Подивіться як розвивається ваша дитина

 • четвертий тиждень вагітності

  Жовтковий мішок постачає плід поживними речовинами, поки плацента ще не готова взяти цю роль на себе

 • четвертий тиждень вагітності

  Примітивна смужка є місцем, де клітини мігрують всередину, утворюючи ембріон

 • Детальніше...