14 тиждень вагітності

Фото: 14 тиждень вагітності

Для майбутньої мами 14 тиждень вагітності означає входження в другий триместр, а разом з цим і придбання нових відчуттів.

Що відчуває жінка в такий період? Як виглядає, і справляється з повсякденними завданнями?

Багато лікарів називають цей етап вагітності «загроза минула». Але не радять зовсім розслаблятися, або кидати турботу про свій організм. 14 тиждень вагітності - час, коли більшість можливих патологій і аномалій вже майже не страшні плоду. Малюк значно виростає в материнській утробі, і живіт мами стає більш помітним.

відчуття мами

14 тиждень вагітності узі

Фото живота на 14 тижні вагітності


Зазвичай, живіт на 14 тижні вагітності важко заховати під одягом, що облягає. Жінки починають одягати вільні речі, якщо хочуть довше зберігати секретність свого становища. Якщо вагітність вважається другою, то є ймовірність, що вже можна буде відчути ворушіння дитини. те ж саме стосується випадків, коли очікується двійня.

Страшний ворог всіх вагітних «токсикоз» здає свої позиції. І якщо жінка дотримувалася постулати правильного харчування і приписи лікаря, то для неї 14 тиждень вагітності стає справжньою насолодою материнства.

При незбалансованому харчуванні майбутня мама може страждати від кровотечі в порожнини рота (нестача вітаміну С). При нестачі вітаміну А лущиться шкіра і ламаються волосся. Не можна переривати курс прийому вітамінів, інакше плоду не вистачить ресурсів для побудови кісток.

Цей термін передбачає і нове положення матки. Вона піднімається до пупка. Легко прощупується в положенні лежачи, якщо м'яко доторкнутися до живота. Верхній край матки піднімається на 10-13 см вище лобка.

Виділення зі статевих органів на даному терміні повинні бути такими ж, як на ранніх етапах. Якщо вони світлі, помірні, однорідні, мають кислий запах - це означає нормальний перебіг вагітності. Виділення, що стали рясними, кольоровими, сирними, а також змінили запах, вважаються ознакою порушень. Ситуація з неправильними виділеннями вимагає консультації лікаря.

Коли вагітна жінка виявляє у себе кров'янисті виділення, їй варто негайно пройти обстеження. Така ситуація може означати загрозу викидня, і вимагає лікарського втручання. Ще одним неприємним явищем на терміні 14 тижнів стає кандидоз. Молочниця може виникнути через ослаблення імунітету мами, або проявляється, коли в раціон харчування жінки входить багато солодощів.

Всі неприємні симптоми і їх причини варто усувати лікуванням якомога швидше, тому що плід в організмі вагітної нерозривно пов'язаний з нею, і навіть незначна інфекція може істотно зашкодити малюкові.

Плід на 14 акушерської тижня

14 тиждень вагітності

Фото плода на 14 тижні вагітності

На терміні вагітності 14 тижнів плід росте блискавично, стрімко збільшуючись у вазі. На цій стадії він вже схожий на новонародженого малюка. Але поки що сильно худенький, адже йому не потрібно накопичувати жирову тканину: головне зараз, щоб органи і системи удосконалювалися і формувалися.

У малюка вже є вії та брови, досить розвинена міміка. Дитина вже навчився смоктати пальчик, і він це любить. Якщо матуся є що-небудь солодке, то відбувається зміна смаку навколоплідних вод: малюкові це до вподоби і він пробує їх частіше. Більш різноманітними стають почуття крихти. Відбувається збільшення чутливості шкіри і розвиток рецепторів смаку.

На 14 тижні вагітності стать дитини не вдається уточнити, однак на цьому етапі розвиток статевих органів наближається до завершення.

Харчування на терміні 14 тижнів

14 тиждень вагітності узі

Харчування на 14 тижні вагітності


Харчування для даного етапу варто скорегувати на користь дієтичних сортів риби і м'яса. Необхідно виключити продукти, що сприяють алергічних реакцій, газоутворення і набряків.

Ідеальне харчування - це вживання в їжу молочних продуктів, неалергенних фруктів і овочів, нежирного м'яса і риби, різноманітних круп. Незбалансоване харчування сприяє зайвої набирання ваги, але це не означає, що потрібно голодувати. Вживати всі солодкі і борошняні продукти потрібно помірно.

Готувати страви краще шляхом простого запікання. Або вживати у вареному вигляді. Жирні, гострі і дуже солоні продукти можуть дати зайве навантаження на печінку і нирки, адже жіночий організм фільтрує не тільки власні непотрібні речовини, але і очищає кровоносну систему дитини. Тому харчування так важливо збалансувати.

сексуальні стосунки

Активний секс на 14 тижні вагітності при відсутності протипоказань можна назвати корисним. Вагітність не є приводом відмовляти собі в простих задоволеннях, підриваючи тим самим відносини з чоловіком. Якщо немає загрози викидня, то інтимні стосунки на цьому терміні принесуть подружжю безліч нових, ніжних і яскравих переживань.

  Дратівливість, токсикоз і явна перебудова процесів організму - це ті чинники, які при хорошому розвитку подій відступають на 14 тижні на задній план. Настає «золота» пора насолоди життям і материнством. Для гармонійного розвитку плоду корисні ті позитивні переживання, якими може наситити його тільки мама. І про це не варто забувати.

  УЗД і аналізи

  14 тиждень вагітності

  УЗД на 14 тижні вагітності


  УЗД на 14 тижні не тільки дозволяє визначити стать дитини, але і виявляє відхилення від норми. Розвиток дитини має відбуватися згідно з визначеними процесам, заданим самою природою. Розміри всіх органів, зазвичай, відповідають параметрам, відповідним під медичне опис даного терміну. На процедурі УЗД вимірюють:

  1. Куприка-тім'яної розмір (довжину і зростання плоду від верхівки і до самого куприка).
  2. Окружності голови і живота.
  3. Довжину стегна дитини.
  4. Довжину стегнових кісток.
  5. Довжину інших кісток плода.

  Також УЗД є хорошим інструментом для визначення розміру внутрішніх органів малюка. Під час процедури жінка не відчуває дискомфорту. У 14 тижнів можна точно назвати стать дитини. Але багато діток в животі у мами відвертаються від випромінювання апарату УЗД. І тоді їх стать залишається таємницею, часто, до самого кінця вагітності.
  У той день, коли батькам після УЗД повідомляють, що у них буде двійня, часто, стає для них справжнім сюрпризом. Адже вагітність двійнею має свої особливості. У цей період уже знижується ризик втрати одного малюка з двійні. І згідно з їхнім розвитку можна встановити стать кожної дитини.

  Кількість аналізів на 14 тижні вагітності збільшується. Жінки здають аналіз на рівень ХГЧ в крові. Аналіз сечі, аналіз крові, огляди у стоматолога, отоларинголога і терапевта - ось неповні списки тих процедур, які доведеться пройти.

  Болі на 14 тижні

   Коли відбувається зачаття, жінка не відчуває нічого, крім задоволення. Далі її організм відгукується на активну перебудову різними відчуттями і болями. Іноді мама скаржиться, що у неї тягне поперек, бувають болі внизу живота. Відчуваються ворушіння, як ніби щось пульсує в організмі.

   Часто, у майбутньої мами починає боліти голова. Мігрень може починатися раптово, і так само раптово відпускати голову з лещат. Для зняття болю можна вживати знеболювальні, вони зашкодять дитині. Краще прилягти відпочити в темному і спокійному місці. Можна покласти на голову холодний компрес.

   Голова під час вагітності болить з різних причин. Голова може боліти через банальної застуди, під час коливання гормонів, через депресію, голоду при неправильному харчуванні, очного тиску, нестачі кровообігу, стресу і алергії.

   Головний біль також виникає, якщо жінка страждає остеохондрозом. Або просто відчуває перевтому. Ще голова болить від мігрені, якої майбутня мама страждала до вагітності.

   При болях внизу живота варто сходити на прийом в жіночу консультацію. Можливо, такі відчуття пов'язані з розтягуванням зв'язок всередині таза, але якщо вони нагадують сутички, мають амплітуду, краще звернутися до лікаря якомога швидше.

   Важко підрахувати, скільки жінок під час вагітності скаржаться на болі в попереку або спині. При їх виникненні краще відмовитися від носіння високих підборів. Можна робити нескладну гімнастику для вагітних, частіше відпочивати. День, коли майбутня мама вперше відчула болі в попереку або голові символізує початок етапу зниження побутового навантаження. А також чіткого регулювання режиму дня, сну і неспання.

   Аборт на третьому місяці

   На 14 тижні вагітності (по закінченню 3-х місяців) аборт вважається пізнім. Така необхідність може виникнути через небажання жінки і чоловіки бути батьками. Або може знадобитися за медичними показаннями. Коли плід розвивається з жахливими патологіями, і вагітність загрожує життю майбутньої матері.
   Аборт в Укаїни роблять до 22-х тижнів вагітності, після закінчення 3-х місяців виникнення ускладнень від процедури різко збільшується. До 12 тижнів аборт можливо зробити лише за бажанням матері. Після його необхідність потрібно обґрунтувати перед медичною комісією.

   Аборт може проводитися декількома способами: за допомогою сольових вливань, малого кесаревого розтину і стимуляції. Все це призводить до викидня або примусовому вилученню дитини з тіла відбулася матері. Під час аборту кожній пацієнтці потрібно акушерська допомога.

   Прикмети під час вагітності

   На терміні 14 тижнів по формі живота намагаються визначити стать дитини. У народі існує прикмета, що якщо живіт має округлу форму, очікується дівчинка, якщо гостру догори форму - хлопчик.

   Низ живота на 14 тижні знаходиться досить високо. Згідно з більш «пізньої» приймете, перед пологами низ живота опускається, а вага мами трохи зменшується.
   У будь-якому випадку, краще покладатися на лікаря, ніж слідувати народним забобонам. Для позитивно налаштованих мам вагітність проходить радісно, ​​а всі зміни в тілі відбуваються плавно і своєчасно.