• 13 тиждень вагітності живіт

Подивіться як розвивається ваша дитина

 • 13 тиждень вагітності живіт

  Ваша дитина починає ковтати і мочитися амніотичної рідиною

 • 13 тиждень вагітності живіт

  Голова вашої дитини стає більш пропорційною, її розмір становить приблизно третину від розміру тіла

 • 13 тиждень вагітності живіт

  У вашої дитини з'являються його власні, унікальні відбитки пальців

  Тринадцятий тиждень припадає на початок 2-го триместру вагітності. Це відносно спокійний період в житті майбутньої мами. Різкі перепади настрою, необгрунтовані страхи так само, як і симптоми токсикозу залишаються позаду, а живіт ще не настільки великий, щоб створювати труднощі при пересуванні і занятті повсякденними справами.

  Цей період часу відмінно підходить для здійснення нових покупок, оновлення гардеробу. Не варто також забувати і про стан свого здоров'я. Рекомендується записатися на курси майбутніх мам, які позитивно впливають як на фізичне, так і на психологічний стан.

  Що відбувається на 13 тижні вагітності

  Другий триместр вагітності вважається найбільш легким у порівнянні з першим і третім триместрами. У нормі вагітну жінку ніщо не повинно турбувати, допускаються незначні зміни в самопочутті. Іноді вона може відчувати легкий біль в області живота. Такий біль буває обумовлена ​​розтягуванням шкіри внаслідок швидкого збільшення його розміру. На даному етапі перебігу вагітності виникають розтяжки. Уникнути цього неприємного «побічного» ефекту вагітності допомагає своєчасний догляд за шкірою живота.

  Багато жінок на 13 тижні стикаються з набряком нижніх кінцівок. Цей набряк буває в більшості випадків обумовлений надмірним вживанням води. Обмеження пиття сприяє зменшенню або повного усунення набряків. Якщо такої проблеми немає, обмежувати себе в регулярному вживанні води не варто.

  На 13 тижні вагітності відбувається зміна гормонального фону, майбутня мама стає більш спокійною, врівноваженою і впевненою в собі, хоча бувають і винятки з правил.

  Розвиток плода на тринадцятому тижні вагітності

  На 13 тижні плід розвивається дуже швидко, буквально по годинах. Його вага вже досягає в середньому 15-20 г, розмір - 8 см. У нього вже повністю сформовані найважливіші системи організму, є пальці і навіть нігті. Плід все більше зовні стає схожий на людину, його голова вже не така велика по відношенню до тіла, а руки досягають такої довжини, при якій він легко дотягується ними до рота.

  Дитина на 13 тижні внутрішньоутробного розвитку здатний відчувати смаки і запахи. Звичайно, це він робить ще неусвідомлено, на рівні вроджених інстинктів. Відомо, що саме в цей період часу у майбутнього людини закладаються смакові переваги. Плід реагує на їжу, яку вживає його мама. Він уже має майже сформованим кишечником.

  Риси обличчя ще не сформовані, проте на даному етапі розвитку у дитини вже відзначаються індивідуальні особливості: будова підборіддя і носа, розріз очей і т.д.

  13 тиждень вагітності живіт

  Ваша дитина розміром з стручок

  Відчуття на 13 тижні вагітності

  На початку 2 триместру майбутня мама стикається з різними симптомами, характерними для цього періоду часу:

  • задишкою,
  • печією,
  • вагою в ногах,
  • посиленою пігментацією шкіри.

  Перші два симптоми бувають обумовлені, як правило, неправильним харчуванням. Є у них і фізіологічна причина - здавлювання внутрішніх органів зростаючою день у день маткою. А оскільки матка сусідить з кишечником, сечовим міхуром, шлунком і нирками, у вагітної жінки часто спостерігаються такі симптоми, як запор, печія, часті позиви до сечовипускання. Ці симптоми є варіантом норми, якщо не доставляють жінці занадто великого дискомфорту.

  Якщо болить поперек на 13 тижні вагітності, рекомендується здатися фахівця. Причиною цього може бути проникла в організм інфекція або підвищений тонус матки. Найчастіше даний симптом пов'язаний із збільшеним навантаженням на хребет і зміною центру ваги тіла. Такий біль виникає при довгій ходьбі і проходить протягом декількох хвилин розслабляючого відпочинку.

  Фото живота на 13 тижні вагітності

  13 тиждень вагітності живіт

  13 тиждень вагітності живіт

  13 тиждень вагітності живіт

  13 тиждень вагітності живіт

  13 тиждень вагітності живіт

  13 тиждень вагітності живіт

  13 тиждень вагітності живіт

  13 тиждень вагітності живіт

  13 тиждень вагітності живіт

  Виділення на тринадцятому тижні вагітності

  На 13 тижні вагітності в нормі особливих змін у виділеннях з піхви не відзначається. Ці виділення мають однорідну консистенцію, не відрізняються інтенсивним запахом, їх колір варіюється від прозорого до кремово-білого.

  Будь-яка зміна в характері Белей на 13 тижні вагітності вказує на розвиток патології, наявність в організмі жінки ІПСШ, виникнення кандидозу, загрозу викидня.

  Токсикоз на 13 тижні

  До другого триместру токсикоз, як правило, проходить у більшості жінок. Однак є майбутні мами, що зіштовхуються з цим неприємним явищем протягом 13 і 14 тижнів вагітності. Основна причина його криється в першу чергу в індивідуальних особливостях організму.

  Для усунення симптомів токсикозу фахівці рекомендують дотримуватися суворого режиму харчування, не вживати в їжу продукти, здатні викликати нудоту і блювоту, більше часу проводити на свіжому повітрі, відмовитися від поїздок на громадському транспорті, правильно чергувати відпочинок і фізичну активність.

  Чим загрожує простуда на тринадцятому тижні

  Будь-яке захворювання жінки під час вагітності може позначитися на стані та розвитку плода. У цей період часу рекомендується уникати навіть звичайної інфекції верхніх дихальних шляхів. На початку 2 триместру, коли органи дитини вже сформовані, і він знаходиться під захистом імунітету матері, застуда і аналогічні захворювання йому вже не так страшні, як раніше, ще кілька тижнів тому. Проте, навіть звичайна тривала інфекція може стати причиною гіпоксії плода, передчасних пологів і викидня.