вагітність 12 тижнів ознаки

Рано чи пізно, у кожної майбутньої мами виникає цілком природне запитання - «Коли виросте живіт? ». Ви знаєте, немає сенсу в подібних міркуваннях, адже живіт нікуди від вас не дінеться, можете в цьому не сумніватися. На цій стадії вагітності він може бути ще і не помітний, але особисто ви відчуєте різницю. Ось вам кілька підказок з цього приводу:

Якщо у вас з'явився конкретний Пузік, то, швидше за все, ви носите близнюків або двійнят. У таких випадках, вагітні жінки трохи випереджають тих майбутніх мам, які чекають тільки одну дитину.

Ви також можете помітно «округлиться» в цей період, якщо це не перша ваша вагітність. На 12-му тижні, жінка додає у вазі близько 2 кг і більше (що ще краще!), І дані показники варіюються для кожної окремо взятої майбутньої мами. Однак якщо ви носите близнюків або двійнят, ця цифра підніметься до 5 кг. У будь-якому випадку, не треба занадто перейматися про зайву вагу на ранній стадії вагітності. Лікарі вважають абсолютно нормальним додати близько 15-30 кг під час вагітності парою-трійкою малюків.

12-й тиждень вагітності: Що відбувається з мамою?

вагітність 12 тижнів ознаки
Що стосується ранкового нездужання і загальної втоми, то ці ознаки вагітності помітно спадають в даний час. Завдяки тому, що гормональні перепади вирівнюються, ви починаєте поступово відчувати себе набагато краще в другому триместрі. Більш того, тепер ваша матка зміщується вгору, а це автоматично знімає тиск на сечовий міхур. Таким чином, ваші часті походи в туалет припиняться, хоча і тимчасово.

Після невеликої перерви матка почне мучити ваш сечовий міхур знову і гнати вас в «одне місце», в зв'язку з тим, що малюк інтенсивно росте. Але найголовніше, ризик викидня зараз мінімальний, оскільки більшість викиднів відбувається до 12 тижнів вагітності. Словом, вперед сурмити всюди про радісну новину членам вашої сім'ї і друзям, насолоджуватися цією чудовою тижнем і прощатися з першим триместром вагітності!

вагітність 12 тижнів ознаки

12-й тиждень вагітності: Симптоми

На 12-му тижні вагітності багато виснажливі симптоми, а саме ранкове нездужання, нудота, блювота, втома і бігання в туалет, якщо не зникають назовсім, то, по крайней мере, стають не такими болісними як раніше. Проте, рано радіти: на зміну цих симптомів приходять інші, наприклад, зовнішні зміни вашої шкіри.

1. Ви коли-небудь чули про те, як іноді говорять про вагітних жінок? Кажуть, що їх шкіра просто «світиться зсередини», і це завдяки більш інтенсивному кровотоку і підвищеному рівню естрогену в організмі. Так що зустрічайте свій новий колір обличчя, гарний і здоровий.

2. На жаль, ваша шкіра може змінитися і в гіршу сторону під час вагітності. Можливо, ви вже помітили, що всякого роду веснянки, родимки і інші специфічні цятки на обличчі і тілі стали більш вираженими і трохи потемніли. Не дивуйтеся цьому, це ще одна «витрата виробництва», яка поступово зникне після того, як ви народите дитини. Бувають і випадки, однак, коли потемнілі ділянки шкіри нікуди не діваються після народження дітей і стають ще темніше, ніж вони були до вагітності.

3. Але це далеко не все. Ви також можете вперше познайомитися з гиперпигментацией шкіри обличчя. тобто знебарвлену-коричневими плямами на лобі, скронях, щоках і підборідді. Це поширене явище часто називають «маскою вагітності» або «хлоазмою». Згідно зі статистикою, подібні знаки «мітять» особи близько 70% всіх вагітних жінок. До речі, вплив сонячного світла може зробити ці ділянки ще темнішими, оскільки гіперпігментація викликана збільшенням виробництва меланіну в вашому тілі (це шкірний пігмент, який захищає шкіру від ультрафіолетового випромінювання). «Маска вагітності» є найбільш поширеним явищем в другому триместрі, проте на 12-му тижні вагітності вона також зустрічається у деяких жінок. На жаль, від хлоазми немає ліків, але ви можете здорово собі допомогти, якщо обмежите своє перебування на сонці.

4. Навздогін за пігментними плямами біжать прищі і вугрі. які є черговою метаморфозою на цій стадії вагітності. У зв'язку з тим, що в організмі майбутньої матері виробляється багато прогестерону, мають місце різні запалення на шкірі. Якщо у вас зазвичай траплялися висипання протягом менструального циклу, то ви, швидше за все, схильні до висипу і під час вагітності. З іншого боку, стан акне у деяких жінок може навіть покращитися. У будь-якому випадку, необхідно почати з правильної та регулярної очистки шкіри обличчя за допомогою м'якого миючого засобу. Взагалі-то, настійно рекомендується проконсультуватися з лікарем щодо використання та прийому будь-яких препаратів, так як деякі з них можуть привести до дуже серйозних вроджених дефектів у дитини.

5. Ви також можете помітити, що область навколо ареол і сосків стала темніше. «Народна мудрість» говорить, що це задумано природою для того, щоб дитині було простіше відшукати «молоко» під час годування. Насправді, дані зміни грудей пов'язані виключно з гормонами вагітності. Крім того, зазвичай з'являються і маленькі шишечки на сосках або ареолах, які стають більш вираженими. Знайомтеся: це «горбки Монтгомері», наявні у практично всіх жінок, просто вони набагато помітніше під час вагітності у зв'язку з підвищеним рівнем гормонів.

6. Крім усього іншого, ви можете помітити темну лінію, що йде від верхньої частини живота вниз до нижньої частини таза. Це явище так і називається - «Темна лінія». і дуже поширене в другій половині 2-го триместру. Однак жінки з більш темним типом шкіри можуть помітити смужку вже на 12-му тижні вагітності. На жаль, ця лінія як би розчиняється на шкірі протягом декількох тижнів після пологів, але вона ніколи не зникає повністю.

7. Мабуть, самим важким зміною шкіри під час вагітності вважається поява розтяжок. Це червонуваті або коричневі лінії, які утворюються на шкірі через її значного розтягування під час вагітності на животі, грудях і стегнах. Малоймовірно, що на 12-му тижні вагітності у вас з'являться такі розтяжки. так як вони більше поширені в другому і третьому триместрах. Приготуйтеся до того, що у 70-90% всіх вагітних жінок мають місце ці непривабливі сліди на шкірі. Проте, вчені до цих пір не можуть пояснити, чому у 10-30% жінок їх просто немає! Можливо, генетика грає свою вирішальну роль в таких випадках.

8. На 12-му тижні вагітності, ваша шкіра може стати більш чутливою і роздратованою. Ви зможете знайти, що улюблене мило або інші миючі засоби почали викликати у вас роздратування. В такому випадку, рекомендується використовувати ніжне мило без запаху.

12-й тиждень вагітності: Печія

вагітність 12 тижнів ознаки

печія - Це один з найбільш поширених симптомів вагітності, від якого ви можете страждати найбільше саме зараз. У цей період з'явиться постійне печіння в горлі, грудях і животі, що обумовлено підвищеною кількістю гормону прогестерону в організмі. В результаті такої присутності, розслабляється клапан між шлунком і стравоходом. Шлункова кислота отримує вільний доступ в стравохід, викликаючи там сильне роздратування і відчуття печіння особисто у вас. Тому скористайтеся наступними експертними радами, як полегшити і запобігти печію:

вагітність 12 тижнів ознаки

Від многоплодия не застрахована жодна вагітна жінка, тому всім буде краще, якщо про це дізнатися якомога раніше. На початку вагітності ваш спостерігає лікар може підтвердити це, якщо матка набагато більше, ніж очікувалося на цій стадії. Однак пам'ятайте, що подібне збільшення в розмірах може також свідчити про неправильно підрахованому терміні. Для цього існує ультразвукове дослідження, за допомогою якого можна точно визначити не тільки дату зачаття, але і кількість виношуваних дітей. Зрештою, ви можете і самі переконатися в цьому завдяки деяким явними ознаками:

 • збільшення матки і ваги невідповідно вашому терміну,

 • більш ніж один удар серця,
 • нестерпні симптоми ранкового нездужання,
 • підвищений рівень альфа-фетапротеіна (AFP).
 • Детальніше...

  Загальні відомості

  Це час, коли відступає нудота і блювота. У жінки значно поліпшується самопочуття, разом з тим живіт ще не такий великий, тому вона може насолоджуватися своїм становищем, квітучим зовнішнім виглядом і прекрасним самопочуттям.

  Детальніше...

  Перші ознаки вагітності не є універсальними і можуть значно відрізнятися у кожної конкретної жінки. Одні не відзначають ніяких змін і ознак, особливо, якщо вони навіть не підозрюють про зачаття.

  Детальніше...

  Останні дні першого триместру, малюк тепер важить від 15 до 20 г, його зріст досягає 7-10 см.

  Відчуття матері і ворушіння дитини на дванадцятому тижні

  12 тиждень вагітності

  Детальніше...

  вагітність 12 тижнів ознаки
  Завершується 1 триместр вагітності, вже чутно ворушіння і серцебиття малюка. Його органи вже утворилися і тепер ростуть і розвиваються. Всі суб'єктивні ознаки на 12 тижні вагітності потроху зникають.

  Детальніше...

  • як виглядає плід на 12 тижні вагітності

  Подивіться як розвивається ваша дитина

 • як виглядає плід на 12 тижні вагітності

  Повіки вашої дитини стають більш прозорими і оченята зсуваються ближче один до одного

 • як виглядає плід на 12 тижні вагітності

  У дитини з'являються вушні раковини

 • Детальніше...

  Ультразвукова діагностика досить широко використовується в акушерстві та гінекології. Цей вид обстеження дозволяє мінімізувати практично всі можливі ризики в період виношування плоду і на момент початку процесу розродження.

  Детальніше...

  стан жінки

  Дванадцятий тиждень вагітності характеризується послабленням токсикозу, хоча прояви токсикозу у вигляді нудоти і блювоти могли вас покинути і трохи раніше, на 9-11 тижнях вагітності.

  Детальніше...

  Це знаменна дата - з настанням 12 тижні вагітності (якщо вести відлік від останньої менструації) закінчується перший триместр. Цей період ознаменований тим, що плацента тепер виробляє прогестерон в достатньому обсязі, а жовте тіло поступово зменшується в розмірах, одночасно із згасанням його гормональної функції.

  Детальніше...

  Перші 12 тижнів вагітності дуже примхливі в плані харчування. У дитини в цей час відбувається формування всіх важливих органів, наприклад, на 11-12 тижні у малюка починають формуватися сердечко, статеві органи, і судинна система.

  Детальніше...